412 Shares 4253 views

Jak przechowywać grzyby do wykorzystania w przyszłości? Zamrożenie!

Grzyby są zawsze smaczne i pożywne. Mogą być zarówno przystawkami, jak i głównym składnikiem pierwszego dania, a także składnikiem pysznego sosu. Jesienią deszczową porę roku, kiedy rozpoczyna się sezon grzybkowy, wielu panów zajmuje się nimi na różne sposoby: marynowane, suche lub zamarznięte. W tym artykule będzie ostatnią opcją zachowania tej delikatności. Dowiesz się, jak zamrozić grzyby i jak prawidłowo je przygotować do tej procedury. Uzbrojeni w wiedzę i przygotowuj się na sezon żniwny.

Do długotrwałego przechowywania nadają się wyłącznie całe młode, niezmienione grzyby. Po przybyciu z lasu dokładnie przejdź przez zawartość koszyka, odłożyć na dalsze przetwarzanie tylko najpiękniejszych okazów. Nie możesz ich zamrozić na raz. Najpierw trzeba je wyczyścić z ziemi i resztek, a następnie spłukać i wysuszyć ręcznikiem.

Jak zamrozić surowe grzyby?

Po wyschnięciu duże próbki należy pociąć na kawałki nie cieńsze niż 5 mm, małe pozostają w oryginalnym kształcie. Następnie rozsiewaj grzyby na opakowaniach lub żaglach. Ważne jest, aby wiedzieć, że po rozmrożeniu produktu nie należy narażać się na wielokrotne zamrażanie. Zepsuje się i dostaje nieprzyjemny smak i aromat. Z tego powodu spakuj ilość grzybów do jednego pojemnika, którego będziesz używać w przyszłości na raz. Jeśli spakujesz obrabiany przedmiot w worku, spróbuj wycisnąć go, aby wycisnąć całe powietrze. Jeśli opakowanie odbywa się na plastikowych pojemnikach, umieść je na górze. Alternatywnie można zamrozić grzyby, rozprowadzając je na talerzu w zamrażarce, a następnie zebrać je już w worku i wysyłać do dalszego przechowywania. Po odszranianiu w naturalny sposób w temperaturze pokojowej przygotowany produkt będzie smakować tak samo, a zapach będzie taki sam jak świeży.

Jak długo utrzymywać gotowane grzyby? Zamrożenie!

Pamiętaj, jak prawidłowo wykonać ten obrabiany przedmiot. Grzyby świeże należy przygotować w sposób opisany powyżej i wrzucić do wrzącej wody. Gotuj je od pięciu do siedmiu minut. Zostaw ją w durszladzie i ostudź. Pamiętaj, że nie potrzebujesz soli produktu. Dalsze grzyby w partiach lub opakowaniach i wyślij je do zamrażarki. Jeśli w przyszłości taki preparat zamierzasz wejść do pierwszego naczynia, to możesz go zamrozić bulionem. Uważaj, aby w lodówce nie było "sąsiadów", takich jak mięso lub ryby. Po odszranianiu takie grzyby mogą być smażone, zupki do gotowania, sosy, przekąski z nich.

Jak zamrozić smażone grzyby?

Czy jesteś zaskoczony, że to naczynie można przechowywać w zamrażarce? Możesz tylko po prostu przygotować ten półprodukt do długotrwałego przechowywania. W tym celu pokroić grzyby smażone w oleju roślinnym, aż będzie jasno złote. Ponownie, nie musisz posypywać produktem przyprawami i solą, co zrobisz po odszranianiu przy bezpośrednim przygotowaniu ostatecznego naczynia. Po pieczeniu grzybów umieścić na papierowym ręczniku, przesmarować nadmiar oleju i ostudzić. Po napełnieniu przedmiotu obrabianego w pojemnikach i zamrozić. Z tego półfabrykatu można gotować różne potrawy: pieczona, zupa, pizza, przekąska "Julien" i inne.

Okazuje się, że grzyby można zamrozić nie tylko świeżo. Ten produkt w formie gotowanej lub smażonej może być dobrym znaleziskiem dla gospodyni, jeśli musisz szybko przygotować coś pysznego.