350 Shares 5297 views

Jak bić białko w mocną piankę przy minimalnym wysiłku: kilka praktycznych wskazówek

Uderzenie białka w stromej piance jest wymagane w wielu przepisach, ale sam proces jest opisywany bardzo rzadko. Ale aby zrobić naprawdę dobrą beza czasami nie jest tak łatwo. Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest początkowa świeżość jaj i ich temperatura. Dziwne, bardzo trudno jest wymieszać świeże jajko, ponieważ ma gęstą strukturę. Jeśli to potrwa kilka dni, będzie dużo łatwiejsze. Ponadto temperatura zarówno żywności, jak i potraw powinna być wystarczająco niska. Miskę, w której zachodzi proces, a same jaja są zalecane do ostygnięcia przed zerwaniem białek.

Doświadczeni kucharze zaleca się również używać idealnie czystych i suchych dodatków, ponieważ najmniejsza kropla wody lub tłuszczu może zepsuć wszystko. Miska powinna być używana ze szkła, a na mikserze powinny znajdować się 2 dysze (jedna do pokonania białka to będzie niewygodne). Podczas oddzielania żółtek należy zachowywać się bardzo ostrożnie, ponieważ spożycie żółtka jest równoznaczne z kropli tłuszczu (masa nie pije). Lepiej poświęcić trochę białka przez dodanie go do żółtka niż odwrotnie.

Nie od razu włączaj mieszalnik z maksymalną prędkością. Zacznij od minimum, a następnie stopniowo zwiększaj go do maksimum. Substancje słodzące (cukier lub proszek) należy wylać do już lekko ubijanej masy, ponieważ jeśli białko jest początkowo słodkie, nie pęknie. Często stosuje się środki konserwujące w celu przyspieszenia procesu i uzyskania stabilniejszej piany. Na skalę przemysłową jest to zazwyczaj kwas cytrynowy lub ocet, aw domu sok z cytryny. Jednak ważne jest, aby nie przesadzać, aby krem nie był kwaśny.

Wiedząc, jak prawidłowo ubić białko cukrem , można ugotować ciasto z beza, beza lub po prostu kremy białkowe, na przykład do tubulek. Zwykle 1 białko jest przyjmowane 2 łyżki cukru (lub proszek) i kilka kropli soku z cytryny.

Aby przygotować bezy lub beza z bezy, konieczne jest bicie białka w taki stan, aż masa przestanie wypływać z pojemnika podczas obracania (to znaczy do bardzo silnej piany). Następnie delikatnie (używając łyżki lub ciasta z specjalną dyszą), rozprowadzając na pergaminie i piec w gorącym piekarniku przez około 20 minut. Nie wolno otwierać drzwi w żadnym przypadku. W przypadku ciasta masa jest rozprowadzana w formie i pieczona trochę dłużej.

Gotowe bezy mogą być łączone parami w masło śmietankowe, ozdabiają też ciasto, lody lub inny deser. Jeśli meringue jest używany jako ozdoba, często jest ona wykonana w różnych kolorach, dodając barwniki na etapie, gdy pianka jest już otrzymana (po cukier paczkowany).

Aby bić białko na herbatnik lub inny ciasto jest trochę łatwiejsze, ponieważ taka stabilna pianka nie jest potrzebna. Ale nadal tutaj pożądane jest, aby nie ignorować powyższych zaleceń. Warto pamiętać, że ubijane białka mogą osiadać dość łatwo, dlatego trzeba bardzo starannie wymieszać je z innymi składnikami (żółtko, masło, mąkę itp.) Bez użycia miksera i delikatnie wymieszać łyżeczkę z dołu.

Niestety, nie wszyscy gospodyni domowi wiedzą, jak zrobić krem z białek. I przecież to zawiera minimum kalorii, więc z jego użyciem można przygotowywać desery dietetyczne.