723 Shares 4571 views

Jak gotować pyszną wątrobę z kurczaka

Wiele kobiet myśli o tym, jak w jakiś sposób dywersyfikować domowe menu smaczne i zdrowe danie. Współczesne żony i matki muszą myśleć o każdej minucie, a po pracy nadal trzeba dbać o rodzinę i obiad. Jako jedną z opcji należy rozważyć wątrobę z kurczaka, istnieje wiele sposobów jej przygotowania. Powiem szczegółowo, jak zrobić pyszną wątrobę z kurczaka, ale najpierw należy powiedzieć kilka słów o jego przydatności.

Jaka jest użyteczna wątroba z kurczaka

Ten produkt od dawna znany jest ze swoich korzystnych efektów na ludzkim ciele. Na próżno nie jest przygotowywane wiele tradycyjnych i smacznych potraw kuchni światowej. W wątrobie kurczaka dość dużo witaminy B6, A, kwasu foliowego, co ma korzystny wpływ na hematopoezę. Ponadto, jest użyteczny dla oczu i skóry. Dlatego zaleca się kobietom w ciąży.

Jednocześnie nie jest kalorii, nie prowadzi do pojawienia się cholesterolu w organizmie. Więc naczynie z wątroby kurczaka nie powinno przestraszyć tych, którzy boją się uzyskać dodatkowe kilogramy. Jednak, czytając przepis na to, jak smażyć wątrobę z kurczaka, należy pamiętać, że ostateczne danie będzie trochę tłuste.

Jak wybrać wątróbkę z kurczaka

Ważnym punktem jest wybór wątroby kurczaka, ponieważ smak ostatniej danie zależy bezpośrednio od świeżości produktu. Najlepszą rzeczą jest kupowanie świeżego na rynku, jeśli twoje miasto jest małe, wtedy ta możliwość jest całkiem możliwe. Jeśli w Twojej okolicy nie można kupić wątroby, która nie jest jeszcze podatna na zamarzanie, a następnie wybierając następujące zasady:

 • Powinien być brązowy;
 • Konstrukcja jest gładka, czysta, jednolita;
 • Nie powinna ona zawierać zakrzepów krwi, inkluzji tkanki tłuszczowej.

Tak, a naprawdę świeża, jeszcze nie zamrożona wątroba drobiowa w ogóle nie gorzką.

Jak gotować pyszną wątrobę z kurczaka

W pierwszym eksperymencie przy przygotowywaniu wątroby kurczaka proponuję wybrać prostą metodę gaszenia warzyw. Ugotuj lepiej na patelni z powłoką teflonową lub w misce z żeliwa o małym rozmiarze. Potrzebujemy następujących składników:

 • Wątroba z kurczaka – 500 g;
 • 1 marchewka;
 • 1 cebula;
 • 1 bułgarski pieprz;
 • 2 pomidory;
 • 5 średnich ziemniaków;
 • Ziarna zielonej trawy – 300 g;
 • Sól, czarny pieprz zmielony smakiem, pietruszka, olej roślinny.

Teraz krok po kroku rozważymy, jak zrobić pyszną wątróbkę z kurczaka z powyższymi składnikami. Po pierwsze, wątroba powinna być dokładnie spłukana, jeśli są jakieś wtrącenia tkanki tłuszczowej, żółci – usuń je nożem. Spłukać i oczyścić inne składniki naczynia.

Po drugie, trzeba pociąć wątrobę na małe kawałki i wlać do patelni z wstępnie ogrzanym olejem roślinnym. Po dosłownie po minutce posypać drobno posiekane cebulki. Wszystkie razem smażone przez dwie minuty, a następnie dodać wszystkie inne składniki naczynia, pokroić w paski. Wszystkie zmieszane i nalewać dwie szklanki wody, nie zapomnij o sól i pieprzu

Teraz musimy powiedzieć, ile gaszmy wątrobę z kurczaka z powyższymi składnikami. Będzie dobrze skoncentrować się na ziemniakach, gdy tylko będzie gotowane, można wyjąć naczynie z ognia. Przecież wątroba z kurczaka nie wymaga długiego gotowania, jest przygotowana dość szybko.

Jak gotować pyszną wątrobę z kurczaka jest teraz nauczyć, ale nie zapominaj o trochę, aby udekorować arcydzieło kulinarne. W tym celu posypać gotowe, wciąż gorące danie posiekaną natką pietruszki, można koperek lub kolendrę.

Jednak wątroba z kurczaka jest dość wygodnym produktem, ponieważ może być stosowana do przygotowania dużej ilości dobrych potraw. To wspaniałe w wielowarstwie, podobnie jak kotlety z kurczaka. Najważniejsze jest przyzwyczajenie się do jej nieco nietypowego smaku.