166 Shares 7245 views

Jak i co przygotować z kwaśnego mleka

Często, zwłaszcza latem, gospodynie domowe mają taki problem jak kwaśne mleko. Można go też wylać, ale jest wiele jego zastosowań, począwszy od kulinarnych przepisów kulinarnych do produkcji kremów domowych i zarośla. Wiedząc, co zrobić z kwaśnego mleka, możesz zrobić nie tylko smaczne, ale także zdrowe potrawy.

Większość ludzi używa tego produktu do produkcji ciasta. Nawiasem mówiąc, na odtłuszczonym mleku okazuje się dużo łagodniejszy i przewiewny. Istnieje możliwość upiec ciasta, naleśniki, fritters, słodkie wypieki i wiele innych arcydzieł kulinarnych.

Na przykład jedną z receptur na to, co można ugotować z kwaśnego mleka, jest topienie pączków w ustach. W tym celu potrzebujesz pół litra mleka zagotowanego, 3 jaj, szklankę wody, kilogram mąki. Całą tę mieszankę, dodać 10 g drożdży, ugniatać ciasto, nie za strome, niech stoi na godzinę. Następnie druga budzi się, ciasto pozostawia się na kolejną parę godzin, aż lekko się zwiększy. Następnie warstwa jest wysuwana, cięcia są z niego (można użyć filiżanki lub spodek do tego), są one podane w formie nieco podłużnej. Pączki smażone są przy użyciu dużej ilości oleju roślinnego (zaleca się, jeśli to możliwe, użycie głębokiego frytownicy). Wyroby gotowe spryskiwane cukrem pudrem.

Jeśli mówimy o tym, co szybko gotować z kwaśnego mleka, może to być domowy ser. W tym celu napój jest umieszczony na pół minuty w kuchence mikrofalowej, a gotowany twaróg jest otrzymywany. Innym sposobem: mleko podgrzewa się do wrzenia. Po utworzeniu skrzepu skrzepłej konsystencji temperatura maleje, a naczynia, w których przygotowywane jest naczynie pozostawia się na kilka minut. Powstały skrzep jest wyrzucany z powrotem do sera, pozwalając na chwilę spuścić ciecz.

Pamiętając, co przygotować z kwaśnego mleka, wiele osób, po pierwsze, zastanów się nad pieczeniem, a właściwie możesz użyć tego napoju do przygotowywania pierwszych dań. Na przykład zupa z selera. Aby to zrobić, potrzebujesz 800 ml świeżego mleka i kieliszka zsiadłego mleka. 4 jajka są gotowane. Surowe jajko jest pobite z 2 łyżkami cukru i szczyptą soli. Wlewa się kwaśne mleko, nadal miesza się dobrze z mieszalnikiem lub mieszalnikiem. Świeże mleko poddaje się wrzeniu, w małych porcjach, do niego dodaje się boczek do jajka. Przez kilka minut zupę pozostawia się na ogniu. Połowa gotowanego jajka jest w talerzu wypełniona zupą z mleka, posypana posiekaną zielenią selera.

Z tych zup, które można ugotować z kwaśnego mleka, tarator cieszy się szczególną popularnością. To zimne danie nie tylko siada, ale także gaśnie pragnienie, ważne w gorącym sezonie. Małe kawałki są cięte w świeżym ogórku, wcześniej obrane. Kwaśne mleko jest rozcieńczane wodą (stosunek powinien wynosić jeden do jednego), są one wypełnione ogórkami. W naczyniu dodano kruszonego czosnku, zieleni, soli, łyżki oleju roślinnego. Możesz wstawić i uciąć małe kawałki jajka na twardo. Zupa powinna pozostawać w lodówce przez około godzinę, po czym jest gotowa do użycia. Przed podaniem zaleca się posypać drobno posiekanymi orzechami włoskimi.

Łagodnie będą to pierożki dla pary, których przepis można przypisać do tego, co gotować z kwaśnego mleka. W tym celu 2 jajka, 2 łyżki sody, szczyptę soli umieszcza się w szklance mleka zagotowanego. Dodano tu mąkę. To zajmie tyle, że powstałe ciasto nie stało się zbyt strome, ale też nie było miękkie. Oddzielnie przygotowywane jest wypełnienie, na które można użyć duszonej kapusty, tłuczonych ziemniaków, sera twarogowego i innych. Ciasto pozostawia się w ciepłym miejscu przez pół godziny, po czym gotuje się z niego małe kluski, które zaleca się gotować w podwójnym kotle.