139 Shares 8506 views

Jak gotować pilaw z wieprzowiny: przyprawy materii

To danie jest dumą i perłą orientalnej kuchni. Oczywiście, ten pilaw jest wspaniały, smaczny, apetyczny i pachnący, co w rzeczywistości jest półmiskiem mięsa, ryżu i wielu innych składników. Ale w rzeczywistości jest to prawdziwa filozofia, a na przykład pyszny filet z wieprzowiny może nie tylko dokładnie wypełnić żołądki, ale także stać się centrum łączenia całej rodziny, odżywczej i oryginalnej.

Plovy są bardzo różne, a ich nazwy zależą głównie od obszaru, w którym przygotowywane jest jedzenie. Uzbek pilaf cieszy się dużą popularnością , ale prawdziwymi koneserami wyróżnia się również potrawy Bukhara, Fergana i Khorezm. Każdy z nich jest wyjątkowy i nietypowy – i to nie tylko inny zestaw produktów, ale także w specjalnych przyprawach, zdolność kucharza i właściwe przygotowanie gotowania.

Jak pilnie ugotować pilaw, a jeszcze bardziej, jak gotować pilaw z wieprzowiny – najbardziej smaczne ze wszystkich odmian, nie wie, czy każdy początkujący kucharz czy gospodyni domowa. Faktem jest, że Wschód, jak pan wie, jest delikatną sprawą, dlatego wszystkie subtelności w tworzeniu tak wspaniałego potrawy podlegają tylko mężczyznom, którzy w większości angażują się w takie rzeczy. Przy wyborze przypraw i przypraw – przywiązują dużą wagę do kuchni orientalnej – najlepszym wyborem jest podanie barberry, czerwonego pieprzu i zira, bez którego pilau z wieprzowiną nie zdobędzie własnego, unikalnego smaku i niepowtarzalnego smaku.

Jak już wspomniano, nie każdy wie, jak robić pilaw z wieprzowiny, ale jeśli nadal decydujesz się na tę trudną sprawę – gotowanie pilaf, przygotuj się na różne operacje. Zasadniczo sam proces przebiega w trzech etapach – kalcynowania oleju lub tłuszczu, gotowania zirvaka (specjalnego opatrunku) i faktycznego umieszczania głównego składnika (ryż). Na początek musisz podnieść naczynia do gotowania żywności – odporne na ciepło, grubą ścianę, a przede wszystkim okrągłodenną. Taki kocioł – kocioł – dokładnie rozgrzewa się, po czym musi być wylany na olej – warzywa, słonecznik, bawełna lub sezam, aby go zwapnić, aż pojawi się lekki dym. Takie przygotowania należy przygotować przed przygotowaniem pilafu z mięsa wieprzowego w Uzbekowie, aby po tym można zrobić wszystko, co jest przepisywane na receptę. W tym celu weź: ryż (500 gramów), wieprzowinę (500 gramów) i marchew (4 szt). Bardzo potrzebny olej roślinny (80 ml), Smalec (180 g.), Cebula (3 g.) I wszelkiego rodzaju przyprawy i przyprawy.

Do natychmiastowego gotowania trzeba wypłukać i zeskrobać ryż, ostrożnie przygotować wieprzowinę – pozbyć się tłuszczu, dokładnie wyciąć bardzo delikatnie, oddzielnie, oczyścić miazgę. Peel i posiekać cebulę i marchew. Kiedy wszystko jest gotowe, możesz przejść do pierwszego etapu – kalcynowania oleju i smażenia smalca kawałkami mięsa. Dalej w tym samym oleju można smażyć cebulę i marchew, a gdy stają się apetycznie złote – wlać przyprawy. Idealny zestaw do tego może być również mieszany przed przygotowaniem pilaw z wieprzowiny: zabierz ziemię czarno- czerwoną paprykę, rodzynki, barberry, zir i sól. Wtedy gorąca woda wchodzi do kazan, a po kwadransie ryż jest rozmieszczony równomiernie. Należy pamiętać, że poziom wrzącej wody powinien przekraczać poziom ryżu o około dwa centymetry. W tej chwili powinieneś czyścić czosnek, pokroić w kilka miejsc i całkowicie opuścić go w pilawie. Po odparowaniu wody ryż będzie musiał być zebrany w środku wzgórza kazan iw kilku miejscach, aby "przebić". Następnie należy ją parować, dopóki nie będzie gotowana pod zamkniętą pokrywką na możliwie najmniejszym ogniu. Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że żywność nie pali się – ale nie miesza, ale delikatnie podnosi, kontrolując stopień gotowości.