713 Shares 4665 views

Jak ratować piekło na zimę? Jakie metody oszczędzania są skuteczne?

Chrzan to niewiarogodnie pożyteczna roślina, którą wiele kochało z jej energicznym smakiem. W lecie podajemy różne warzywa i owoce, a czasami po prostu nie mamy wystarczająco dużo miejsca w lodówce na to soczyste owoce. Jak zaoszczędzić na zimie koziołki, aby nie stracił wszystkich jego dobrych właściwości, to będzie omawiane dzisiaj.


Ochrona korzeni w lodówce

Roślina musi być czyszczona nożem z ziemi, owinięta folią spożywczą i wysyłana do lodówki. W tej formie może leżeć nie więcej niż trzy tygodnie. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność rośliny, możesz ją określić w zamrażarce. Chodzi o to, że chrzan nie traci właściwości odżywczych nawet w niskich temperaturach. I aby im było wygodniej, można je najpierw wyciąć z kawałków, umieścić w opakowaniach. Zaletą przechowywania korzenia w zamrażarce jest to, że roślina może być osiągana i pocierana bez problemów na tacce, a ty nie wypowiadasz pojedynczej roli. Jak to zaoszczędzić na zimę, używając lodówki, teraz wiesz, ale nie jest to najlepszy sposób na zaoszczędzenie. Przejdźmy do następnej metody.

Zachowanie korzeni w piwnicy

W ten sposób oszczędzasz potrzebujesz drewnianego pudełka. Na dole pojemnika wlać piasek o grubości około 8 cm, a od góry ostrożnie ułożyć korzenie chrzanu tak, aby nie stykały się ze sobą, ale odległość nie powinna być duża. Następnie napełnij rośliny warstwą piasku o grubości około 4 cm, a następnie określając w ten sam sposób drugą porcję chrzanu. Dzięki tej metodzie instalacja może być przechowywana przez okres do 4 – 5 miesięcy. Nie można już zadawać pytania: "Jak ratować piekło na zimę, aby produkt nie pogorszył się z góry?" Ponieważ odpowiedź jest oczywista i leży w ten sposób.

Osuszyć chrzan i wypić z niego proszek

Ta metoda przechowywania jest dość powszechna, nie musisz zatkać lodówki w zakładzie ani pójść do piwnicy. Proces zbierania suszonego chrzanu jest następujący:

1. Zakład oczyszczono, przemyto i pocięto na cienkie kawałki.

2. Debata podstawy do stanu stałego, a do tego można używać piekarnika. W końcu, z jej pomocą, roślina przyjdzie znacznie wcześniej w dobrym stanie, zamiast uciekać się do naturalnej metody. Piec powinien być podgrzewany do temperatury 60 stopni i wyregulować patelnię z wcześniej przygotowanym chrzanem. Nie dodawaj gazu, ponieważ wszystkie użyteczne właściwości rośliny są eliminowane.

3. Chłodny i utwardzony chrzan wyciągnąć z pieca i za pomocą zaprawy murarskiej go w proszek.

4. Wlać otrzymaną masę do czystego szklanego słoika i zawsze przykryć ją kołpakiem.

W tym formularzu proszek można przechowywać przez długi czas – do 12 miesięcy, dlatego należy zwrócić uwagę na ten przepis.

Chrzan przechowywania na zimę w formie przypraw

1. Oczyścić i opłukać roślinę, a następnie zetrzeć ją na tarkę.

2. Pojemność 0,5 litra objętości i umyć i sterylizować, a następnie umieścić w nim chrzan, sól i cukier do smaku.

3. Dokręć butelkę kluczem i umieść w lodówce.

Dzięki tej metodzie przyprawy nie będą przechowywane przez dłuższy czas, nawet do 3 – 4 tygodni. Dlatego ta metoda nie jest odpowiednia, ale nadal lepiej niż przechowywanie owoców w lodówce.

Metody konserwacji przypraw opartych na chrzanach

Taki ostry dodatek zadowoli każdego mężczyzny, więc kobiety powinny tylko ratować końską rzodkiewkę na zimę. Przepisy na przyprawy do przypraw w oparciu o tę roślinę są znane wielu, ale nie każdy dokładnie wie, jak prawidłowo je przygotować.

Metoda 1. Świeży oczyszczony korzon w ilości 0,5 kg umyć i zanurzyć w wodzie przez jeden dzień, a następnie kratować na drobnym tarkerze lub użyć szlifierki do mięsa. Woda (400 ml) gotuje i dodaj do niej 1 łyżkę cukru i soli, a następnie wymieszaj, aby rozpuszczać składniki. Wyjąć rondel z ognia, dodać 200 ml ocet do pojemnika, a także starty chrzan. Wymieszaj całą mieszaninę, rozprowadzaj ją w przygotowanych puszkach i przypraw.

Metoda 2. Przygotuj marynatę i wykonaj ją, używając soku z buraków w ilości 500 ml, octu – 30 gramów, cukru – 80 gramów, soli – 1 łyżkę stołową, goździków i cynamonu 0,5 grama. Napój napój doprowadza do wrzenia, dodaje przyprawy , Mieszać otrzymaną mieszaninę i usunąć z ognia. Kiedy marynata schłodzi się, wlać do niego ocet, a następnie umieścić płyn w lodówce na jeden dzień. Podobnie jak w pierwszej metodzie, chrzan jest czysty, zmywalny i rusztowy. Dodać go do przygotowanego sosu i wymieszać powstałą kompozycję. Rozprowadzić mieszaninę w gotowych sterylnych słojach i obrócić je kluczem. A teraz już na zimę okazała się gotowa chrzan. Przepisy przypraw, jak widać, są proste, a każda pani może je stworzyć.

Przydatne informacje

Jak przechowywać chrzan zimą jest już zrozumiałe, a teraz nadszedł czas, aby nauczyć się małych sztuczek, które ułatwią życie kobietom w kuchni.

1. Jak wiadomo, korzeń wysycha szybko, i aby zapobiec temu, przed procesem oszczędzania tej rośliny, musi być przechowywany przez kilka godzin w zimnej wodzie.

2. Jeśli pominiesz chrzan przez mielarkę do mięsa, możesz umieścić plastikową torebkę na wylocie urządzenia. Minimalizuje wpływ olejków eterycznych na błonę śluzową i nie będziesz cierpiał z powodu wydalania z oczu i nosa.

W artykule dowiedziałeś się, jak zachować zimno dla konia, aby wszystkie użyteczne właściwości tej rośliny nie wyparowały. Wziął także notatkę lub napisał sposoby zachowania przypraw z tym. A teraz masz teraz cenne informacje na temat tego, co można zrobić, aby oczy nie zerwały się przed obróbką tego spalania.