361 Shares 3667 views

Jaka jest żelatyna i jak ją używać

Wiele gospodyni domowych używa żelatyny podczas przygotowywania potraw. Ale mało znane jest pochodzenie tego produktu. Jakie są żelatyna?

Jest to produkt pochodzenia zwierzęcego, który jest mieszaniną substancji składających się głównie z białka. Głównym składnikiem tego produktu jest kolagen. Jakie są żelatyna? Ze kości, ścięgien i chrząstek zwierząt wydobywa się przez długie wrzenie. Do produkcji żelatyny stosuje się głównie kości i ścięgna bydła. W rezultacie mamy substancję bez smaku i zapachu. Służy do gotowania do gotowania różnych potraw.

Na półkach sklepowych widać żelatynę w postaci kryształków lub płyt. Właściwości tego produktu są znane wielu gospodyni domowej. Doskonale absorbuje wodę i pęcznie. Po ogrzaniu substancja ta rozpuszcza się.

Żelatyna jest szeroko stosowana w przemyśle spożywczym. Jest dodawany do produkcji mięsa i rybnej żywności konserwowej. Jest to główny składnik lodów, nie pozwalający na krystalizację cukru i białka, które mają się składać.

Zastosuj żelatynę i przemysł. Jest on używany do produkcji farb i klejów. Dobrze wiadomo, że ten produkt jest stosowany w produkcji kosmetycznej. Kapsułki leków są również wytwarzane przy użyciu żelatyny. Pozwala to zwiększyć niezawodność leków i uczynić je bardziej bezpiecznymi. Takie kapsułki rozpuszczają się doskonale w żołądku, jeśli zostaną połknięte i nie uszkadzają ciała.

Oczywiście najbardziej rozpowszechnione jest stosowanie żelatyny w gotowaniu. Doskonale uzupełnia różne produkty i czyni je bardziej oryginalnymi. Ten produkt zawiera dużo glicyny, co zapewnia ciało dodatkową energię przez całe życie. Wynika to z żelatyny. W tych produktach zawierających dużo białka, praktycznie nie glicynę. Dlatego jest dobrym dodatkiem do potraw mięsnych.

Oprócz glicyny, żelatyna zawiera małą ilość wapnia, siarki i fosforu. Niezbędne dla ludzkich tkanek łącznych są proline i hydroksyprolina. Dlatego produkty zawierające żelatynę powinny być spożywane przez osoby o bardzo słabych kości i są także potrzebne do szybkiego wzrostu złamań kości.

U osób cierpiących na osteochondrozę korzystna jest również żelatyna. Stan skóry, włosów i paznokci również poprawia się, gdy jest podjęte. Kosmetologia jest bardzo popularną maską dla skóry i włosów przy użyciu żelatyny. Popularne są również specjalne tacki na paznokcie, które zawierają ten produkt.

Można wykorzystać wszystko, co jest przydatne w żelatynie, jedząc je w połączeniu z innymi produktami. Przygotowanie żelatyny nie jest trudne. Konieczne jest jedynie przestrzeganie całego procesu, tak aby jego właściwości zostały w pełni ujawnione. Jak przygotować żelatynę do dania, aby uzyskać właściwą konsystencję?

Najpierw trzeba je zanurzyć w zimnej wodzie. Ma właściwości pęcznienia i wzrasta kilka razy. Po pewnym czasie żelatyna puchnie, a kryształy przekształcą się w jednorodną masę. Następnie należy rozgrzać, aby zakończyć rozpuszczanie. Główna zasada: w żadnym przypadku nie gotować żelatyny. Z tego powodu traci swoje właściwości, a talerz nie może zagęścić. Jeśli po spęcznieniu żelatyny pozostało niewiele cieczy, można ją dodać. Dodaj syrop lub bulion, w zależności od potrawy, którą gotujesz. Po całkowitym rozpuszczeniu produktu wlać go do naczynia głównego.

Na opakowaniu producent zawsze wskazuje proporcje i kolejność użycia produktu. Pamiętaj o tych informacjach. Teraz możesz nie tylko gotować smaczne potrawy przy użyciu tej substancji, ale także wiedzieć, z żelatyny.