419 Shares 5705 views

Przydatne właściwości brokułów. Jak gotować upraw warzywnych?

Brokuły, jest jedną z najstarszych roślin warzywnych, dziś zyskuje na popularności, ponieważ jego skład zawiera wiele witamin, minerałów i niewielką ilość kalorii. Jednak wielu konsumentów są często pojawia się pytanie o to, co oznacza brokuły, jak gotować i jakie dania robi.


Brokuł jest rodzaj kapusty. Należy zauważyć, że lekarze zostały przydzielone unikalne właściwości tej kultury, zdolne do zmniejszenia ryzyka zachorowania na raka, gdy jest odpowiednio przygotowana. Ten roślinny zawiera mirozin, których liczne badania w stanie zatrzymać wzrost komórek nowotworowych. Dlatego też zaleca się, aby je brokuły surowe lub gotowane w podwójnym bojlerze w krótkim okresie czasu, gdyż długotrwałe działanie wysokiej temperatury niszczy przydatnych enzymu. Zatem, przygotowanie brokuły nie powinno trwać długo.

Ponadto kapusta mirozina zawiera sulforafan, który ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Poza faktem, że enzym ten przyczynia się do niszczenia komórek nowotworowych, jest on nadal zaschaet z wrzodami żołądka. Ponadto, brokuł jest w stanie zniszczyć wiele bakterii, które są oporne na antybiotyki. I mirozin i sulforafan znaleźć w dużych ilościach w młodych pędów rośliny.

Do tej pory nie ma konkretnego właściwy sposób przygotować brokuły. Jak gotować kapustę, poprosi kilka sztuczek. Główną zasadą jest to, że nie można strawić brokuły, ponieważ w ten sposób traci wiele składników odżywczych. Ponadto, lepiej jest korzystać z młodych roślin, ale w zimie może zastąpić zamrożonego produktu. W tym przypadku, kapusta świeża nie więcej niż tydzień przechowywane w lodówce. Przed gotowania brokułów jest to przemywa się wodą, ale nie powinny być pozostawione w wodzie warzywo, gdyż traci swoje właściwości.

Ale jak gotować smaczne brokuły, aby wszystkie jego składniki odżywcze? Smak brokułów jest podobny do smaku kalafiora, więc można zastąpić ten ostatni w różnych receptur. Tak więc, może to być gotowane, smażone, dodaje się do zupy lub gulaszu, karmienie surowe lub palone, to wszystko zależy od osobistych preferencji kucharza. Wydaje się bardzo smaczne danie z brokułami, jeżeli jest podawane z tuńczyka, łososia, lub kurczaka. Na tej kapusty wyciąć kawałki i smażone na maśle, dodać czosnek. Gotowane brokuły stosowane jako ozdoby do mięsa, a jako wypełnienie pieczonych ziemniaków wytworzonych z niej lub zupy.

jednak kapusta podczas gotowania traci kilka użytecznych pierwiastków śladowych, więc zaleca się gotować dla pary. Rozpatrzmy bardziej szczegółowo, jak wybrać brokuły, jak przygotować go dla pary. Aby to zrobić, trzeba wybrać elastyczne młode rośliny z jasnych pąków przemyć je wodą i rozdzielono. Wytwornica wlewa się do wody, warzyw kosz opuszczone na wrzącej wody, przykryć i nasadka są przygotowywane przez kilka minut. Gotowe kiełki mogą być dostarczone do stołu jako samodzielne danie, dodając masło lub tworzyć różne podkreśla kulinarne.

Rozważaliśmy co brokuły, jak gotować i co użyteczne właściwości jest obdarzony. Pozostaje zauważyć, że regularne stosowanie jej pozytywny wpływ na organizm człowieka. Tak, to uprawa warzyw jest w stanie zatrzymać wzrost komórek nowotworowych, zwłaszcza tych, które mają wpływ na przewód pokarmowy, zapobiega rozwojowi stwardnienia rozsianego w celu zmniejszenia ryzyka rozwoju Zgromadzenia Narodowego chorób serca i naczyń krwionośnych. Najważniejsze, że została właściwie gotowane brokuły, wtedy zachowuje wszystkie składniki odżywcze i będzie dobrym środkiem zapobiegawczym przed wieloma chorobami.