89 Shares 8692 views

Kwas borowy (alkohol) instrukcje użytkowania

W medycynie powszechnie stosowane leki, takie jak alkohol, borowego, którą rozpuszcza się w etanolu (70%) kwasu borowego, którego stężenie może wynosić 0,5-5%. W celu zrozumienia właściwości tego leku, należy rozważyć dalsze jego substancję czynną, i zrozumieć, jak to jest. Jest to kwestia kwasu borowego.


Kwas borowy: Charakterystyki

Materiał ten ma krystaliczną strukturę, nie mieć dowolny kolor lub zapach, właściwości kwasowe wykazuje słabe. W medycynie, kwas borowy (alkohol), instrukcje użytkowania, które zostaną omówione w artykule, używane od 19 wieku, jako środek antyseptyczny, nie podrażnia tkanki, a czasami nawet wewnątrz niektórych chorób żołądkowo-jelitowych.

Obecnie okazało się toksyczność tego leku i właściwości przeciwbakteryjne, w porównaniu do nowoczesnych środków dezynfekcyjnych nie są wystarczająco skuteczne. Dzieci i kobiety w ciąży z preparatów kwasu borowego generalnie przeciwwskazane. Jednak ta substancja to aplikacje, w których jest on powszechnie stosowany dziś. kwasu borowego ma skład wielu past i maści medycznych, a czasami tylko jako środka konserwującego.

kwas borowy, oprócz antyseptyczny posiada jeszcze protivopedikuleznym efekt i łagodny działanie przeciwgrzybicze. Jest on stosowany w recepturach do kąpieli stóp o nadmiernej potliwości.

Roztwór alkoholu kwasu borowego z zapalenia ucha

Bardzo często można znaleźć zalecenia pogrzebać takiego leku jak borowego alkoholu w uchu. Instrukcje użytkowania, które w ten sposób leczonych stanach zapalenia ucha. Muszę powiedzieć, że teraz w oficjalnym stosowania leku tego leku nie jest zbyt mile widziane, ponieważ jest uważane za przestarzałe i mniej wydajny niż nowych rozwiązań. Więc jest to raczej zalecenie medycynie ludowej. Jednakże, czasami Otolaryngolodzy w procesach zapalnych, w uchu środkowym, jest przewidziane dostępne środki jak kwas borowy (alkohol). Instrukcje użytkowania go następująco: ogrzewa się chować się w dłoni lub wody do odpowiedniej temperatury, trzy krople roztworu do przewodu słuchowego ucha każdego 3-4 razy dziennie. Dłużej niż siedem dni, takie leczenie nie jest przeprowadzane.

Jest jeszcze inny, bardziej łagodny, sposób: impregnować borowy wici alkohol bawełnianej gazy, włożona do uszu i pozostawić na noc. Kiedy zapalenie ropne lepiej nie korzystać z tych środków w ogóle.

nie należy stosować w leczeniu borowy alkoholu, nie jest przekonany o integralności błony bębenkowej, w przeciwnym razie skutki mogą być nieprzewidywalne: ze słuchu na śmierć. Wizyta w audiologa jeszcze lepiej zaplanować przed eksperymentem z narkotykami.

Borowe alkohol: instrukcje użytkowania dla dzieci

Jak dla młodych pacjentów, jak pokazują statystyki, najczęściej cierpią na zapalenie ucha, aż do jednego roku stosowania tego leku jest surowo zabronione. Jeśli dziecko jest starsze, oraz w porozumieniu z lekarzem postanowił wykorzystać borowy alkoholu z zapalenia ucha, instrukcja obsługi jest nieco inna niż dla dorosłych. Zmniejsza i dawkowanie i częstość stosowania wyrobu W słuchowego każdego ucha wykopano za pomocą jednej kropli. Procedurę powtarza się dwa razy dziennie, po zaleca się izolowanie ucha z uprzężą bawełny pozostałości pochłanianej wilgoci.

Kwas borowy (alkohol) instrukcje użytkowania trądziku

Są chwile, kiedy nawet najdroższe narzędzia są bezsilni z problemami skórnymi. Może powinniśmy spróbować proste i niedrogie przepis na tradycyjnej medycynie. Czasami może to być zaskakująco skuteczne. Na przykład, można nabyć w farmacji tak tanie wytwarzanie jak kwas borowy (alkohol). Instrukcje użytkowania swoich roszczeń, że ma działanie antyseptyczne, co jest całkiem prawdopodobne, aby być sposobem na trądzik i tłustą skórę. Pory alkohol borowy, powoduje czarne kropki, suszy zapalenie, rozpuszcza się rurę smaru.

Za pomocą tego narzędzia nie jest trudniejsze niż zwykły balsam. W ciężkiej skóry tłustej można otarł twarz wacikiem nasączonym alkoholem borowego, i może być stosowany w kropce – tylko na obszarach objętych stanem zapalnym. W każdym przypadku, po zastosowaniu takiej skórze lek musi być zwilżone. W przypadku nadmiernego wysuszenia gdzie nie można korzystać z alkoholu w postaci czystej i rozcieńczyć przegotowanej wody w połowie. Wcześniej niż tydzień efekt nie można oczekiwać od borowego alkoholu.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Tak jak w przypadku jakiegokolwiek innego preparatu farmakologicznego może idiosynkrazji kwas borowy (alkohol). Ponadto, urządzenie jest całkowicie przeciwwskazane w leczeniu choroby nerek. Ciąża i borowy piersi alkohol jest zakazany do użytku.

Fakt, że kwas borowy i jego roztwory w tym zdolnych do przenikania przez skórę i błony śluzowe w układzie krążenia gromadzą się w tkankach i narządach, co powoduje toksyczność, wysypkę, zaburzenia czynności nerek, a nawet wstrząs. Kiedy krótkotrwałe borowego alkohol w małych dawkach, bez skutków ubocznych, zwykle nie stało.

703 shares 5775 views