267 Shares 5717 views

dewiacja seksualna


W wąskim sensie odchylenie seksualne (parafilii) oznaczają chorobę psychiczną, gdy podniecenie seksualne i / lub osiągnąć orgazm nietypowych działań społecznych lub zabronionych. W szerszym znaczeniu, to wszelkie odchylenia od standardowych norm zachowań seksualnych. Istnieje wiele rodzajów zaburzeń na podstawie stosunków erotycznych. Z reguły są one nazywane inny „fily” – szczególne preferencje, skłonności do niczego.

Główne rodzaje parafilii

Tradycyjnie dewiacja seksualna sklasyfikowany przez przedmiot i metody realizacji impulsu. W pierwszym przypadku, fantasy lub wzbudzenie pojawia przeciwko niekonwencjonalnym obiektu, w drugim sposobie usuwania jest nietypowy pobudzenia seksualnego.

Przez przyciągania obiekt parafilii następujące typy:

 • homoseksualizm – pociąg do tej samej płci, to zarówno kobiet i mężczyzn;
 • bestialstwo – pobudzenie seksualne wyimaginowanym lub prawdziwego obcowania ze zwierzętami;
 • pedofilia – pociąg seksualny do dzieci;
 • genderofiliya – przejazd do osób w podeszłym wieku;
 • fetyszyzm – podniecenie na widok jakiegoś przedmiotu lub posiadania;
 • kazirodztwo – emocje prawdziwego lub wyimaginowanego obcowania z krwi krewnego.

W zależności od sposobu zaspokojenia popędu płciowego są najczęstsze rodzaje następującymi odchyleniami:

 • sado-masochizm – przyjemność z zadawania obrażeń ciała, dominacji w związku (sadyzm) lub z ich przygotowaniem i roli ofiary (masochizm);
 • satiriazis i nymphomania – zwiększona pobudliwość seksualną, odpowiednio dla mężczyzn i kobiet;
 • ekshibicjonizm – nieznośne pragnienie zużycie publicznego obnażania narządów płciowych;
 • podglądaczy – Dreszczyk szpiegostwo na rzecz aktu seksualnego innych osób lub przed narażeniem procesu;
 • eskaudarizm – osiągania przyjemności seksualnej przez słuchanie dźwięków, które towarzyszą aktu seksualnego.

Istnieje wiele innych odchylenia Płeć: masturbacja, pieszczoty, transwestytyzm, wczesna aktywność seksualna. Wymienić je wszystkie, nie ma sensu. Jest o wiele bardziej ważne, aby zrozumieć, co leży w samym sercu tego nienormalnego zachowania.

Przyczyny parafilii

Dokładne przyczyny prowokując odchylenia seksualne, nie jest w pełni poznany. Oprócz problemów ze zdrowiem psychicznym, ich rola może być odtwarzany, a dziedziczność i zaburzenia układu hormonalnego, a nawet choroby i uszkodzenia mózgu. Dość często bodźcem do rozwoju parafilii są odchylenia w procesie rozwoju i edukacji, w tym seksualną. Jednakże, należy wybrać jedną konkretną przyczynę zaburzeń uzależnieniami seksualnymi nie jest możliwe. Coraz częściej mówimy o kompleks powiązanych ze sobą czynników, gdy pojawienie się zachowań dewiacyjnych jest poprzedzone tworzeniem połączeń odruchowych w odpowiedzi na bodziec seksualny podczas dojrzewania i początkiem aktywności seksualnej.

Ryzyko odchylenia seksualne

Stopień manifestacji jest różne parafilie. Niektóre rodzaje odchyleń nie powodują wiele dolegliwości innych i, ogólnie rzecz biorąc, dotyczy tylko ich przedstawicieli (homoseksualizm). Inni mogą być uważane za powodujące szkody moralne i moralny lub naruszać zasad przyzwoitości, ale ogólnie całkiem nieszkodliwe (ekshibicjonizm, voyeuryzm). Jeszcze inni mogą stanowić realne zagrożenie dla życia i bezpieczeństwa innych osób i jest karalne (pedofilia, kazirodztwo).

Między niektórymi normami i odchylenia istnieje bardzo cienka linia. Ten sam efekt można zaobserwować w różnych sposobów. Na przykład, wszelkie akty seksualne w obecności obopólną zgodą partnerów można uznać za normę, ale te same kroki, towarzyszy przymus, dyskomfort z jedną ze stron, lub używane jako środek kary, tłumienie, będzie traktowane przy odchyleniu położenia.

Leczenie parafilii

Osoba doświadcza nienormalne apetyt na coś, może mieć problemy w relacjach z rodziną, ze zrozumieniem publicznym, sam uznanie. A jednak, w większości przypadków, dewiacja seksualna nie wymaga żadnej interwencji medycznej.

Tylko w sytuacjach, w których nietypowe uzależnienia utrudniać normalne życie, prowadzi do izolacji od społeczeństwa, prowokują do winy i samobójcze zamiary, możemy mówić o potrzebie leczenia. Jednak nie chodzi o korekty zachowań seksualnych, a nie na likwidacji „szkodliwych” uzależnienia, ale raczej z przyjęciem samego osobnika, jego osobowość, a zwłaszcza jego zachowań seksualnych.

Leczenie ma na celu stłumienie odchylenia, odbędzie się tylko w przypadkach, gdy dana osoba nie może kontrolować swoich skłonności seksualnych i zaczyna dostarczać około niedogodności, jeśli nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia.