466 Shares 3584 views

Problem ojców i dzieci: sprawa. Ojcowie i Synowie: problem relacji

Odwieczny problem ojców i dzieci, zawsze istniała. To polega na tym, że na pewnym etapie interakcji „dorosłych dzieci” istnieje konflikt, który wymaga pilnego rozważenia i wzajemnie korzystnych rozwiązań. Problem pokoleń jest sama w sobie bardzo ostry konflikt. Strony są trudne do osiągnięcia porozumienia po prostu dlatego, że każdy ma swoje własne wyobrażenia o tym, jak życie powinno być zorganizowane.

Często rodzice są tak naprawdę obawiają się o własne dzieci, i dlatego starają się kontrolować we wszystkich swoich działaniach. Dzieci nie rozumieją, czują, że ich wolność jest ograniczona, i celowo. Ale rodzice nigdy nie wychodzi ujemny w stosunku do dziecka, że tak powiem, od szkody, podczas gdy potomstwo są czasami gotowi cierpieć dla zasady. To jest główny problem ojców i dzieci. Argumenty mogą być bardzo różne: chęć bronić swojego punktu widzenia ochrony przed gorliwy osobowości.

Ogólne wzory wystąpienia nieporozumień między pokoleniami

Większość konfliktów otwarte i przedłużające się głównie generują ojców i dzieci. pokoleniowa problemem często nie dojść do wspólnego porozumienia, aby zrozumieć i usłyszeć siebie w kontrowersyjny, zdesperowani ideałów walki znaczeń, wyobrażeń. Na części komuś może się wydawać, że dzieci rosną niewdzięczny, ale są po prostu bronić swojej tożsamości, pragnienia wszystkim być niezależne i samowystarczalne. Inną kwestią jest to, czy są one gotowe do tej niezależności, która jest tak bezinteresownie płakać? Prawdopodobnie nie. Nastolatki i młodzi mężczyźni wciąż wystarczająco niedojrzały, aby rozpocząć samodzielne życie: podstawowy nie będzie w stanie zapewnić sobie schronienie, pożywne posiłki.

„Jestem dorosły!”

Często to zdanie można usłyszeć od dziecka trzynastu lub szesnastu. Chce zrobić jak uzna to za stosowne, aby realizować swoje śmiałe pomysły i cele. Jednak należy pamiętać, że nastolatek jest ważniejsze do przestrzegania zasady niż w rzeczywistości coś zrobić. A on twierdzi, ze rodzic częściej, ponieważ nie wiemy jeszcze, jak negocjować inaczej. Musi otoczenie postrzegana jako osoba dorosła i trzymał mężczyznę. W tym przypadku, w rzeczywistości, że jest jeszcze dzieckiem, i nie jest gotowy do pełnego samodzielnego życia.

pokoleniowa problemem często pogarsza fakt, że dziecko nie rozumie, co to znaczy być dorosłym. Czuje, że najważniejszą rzeczą – aby być w stanie udowodnić swoją niewinność w sporze, pomysłu, ale w rzeczywistości prawdziwa dojrzałość przychodzi, gdy młody człowiek jest gotowy, aby zapewnić sobie i żyć całkowicie niezależnie. Nie każdy jest gotowy na ten krok jako oddzielenie od rodziców na 18, 20, 25 lat i starszych.

„Ubrać prowokacyjnie!”

Ta uwaga można usłyszeć w jego adres dorastali dzieci. Rodzice często uważają, że ich potomstwo rosną zbyt szybko, nosić ubrania, które ich psuje też przyciąga uwagę innych. Dzieci mają również zupełnie inną wizję sytuacji. Myślą, że to rodzice czuwać nad nimi zbyt, nie pozwól, aby przejść do kroku.

Co można doradzić rodzicom? Oczywiste jest, że absolutnie nie podoba ubieranie dziecka: niektóre dziwne style, ciemne lub odwrotnie, zbyt jasnych kolorach. Ale najlepsze, co można zrobić – jest podjęcie wyboru dziecka. Szanować osobę, w tym – a następnie jeden dzień będzie słuchać swojej opinii. Dzieci powinny być cierpliwym i nie sklejają się zbyt parada ich „niezależność”, pamiętając, że nie są one niezależne stali.

Przykłady problemów rodziców i dzieci: córkę piętnastu lat, idąc na randkę, jest malowany przed lustrem. Mama sprawia, że jej uwaga: krótka spódniczka, powodując makijażu. W rezultacie, córka przestępstwa i celowo wysłana. Problem nie jest rozwiązany. Córka nadal niewielka i nie może zawierać się.

Syn szesnastu lubi słuchać muzyki rockowej. Wszystkie moje kieszonkowe, którą samodzielnie rodziców, on spędza na zakup płyt CD z muzyką. Ojciec nie lubi fascynację jego syna, chciałby widzieć w przyszłości udaną sportowca. Przy każdej okazji, ojciec mówi synowi, że jego hobby nic nie kosztuje i nie mogą być uznani za godnych prawdziwego mężczyzny. Syn jest obrażony, ale nie zmieni swojego stanowiska. Konflikt powolny, ale długie.

różnica między interesem

Ważne jest, aby zrozumieć, że rodzice i dzieci nie mogą mieć ten sam pogląd na życie, z nielicznymi wyjątkami, nie ma prawie kompletna sielanka. Jest to zupełnie normalne i nie trzeba się starać, aby zapewnić, że każdy lubi wszystko. Ponadto nie należy zapominać, że ważne dla rodziców w atmosferze ciszy i spokoju, podczas gdy dzieci muszą komunikować się z rówieśnikami, festiwali, i tak – hałas dynamicznego.

Konflikty mogą powodować sobie ojców i dzieci. Problem relacji szybko tworzy gdzie istnieją namacalne różnice wymówione sprzeczności.

Odrębnym problemem mieszkaniowym

Być może najbardziej drażliwą kwestią, która może pojawić się tylko w relacjach „rodzic-dziecko”. Oczywiście, dotyczy to dorosłych dzieci, które okazały osiemnaście do dwudziestu lat i młodych dorosłych. Jak podrosną niezależność Kupię, pragnienie, aby zobaczyć wyniki swoich prac. W tym przypadku wcale nie naciągane przedstawiono problem ojców i dzieci. Argumenty na poważnie: dziecko musi nauczyć się być całkowicie niezależny. Ale nie każda rodzina ma szansę na rozwój, aby zapewnić dziecku wszystko, czego potrzeba, aby kupić mu mieszkania do punktu, w którym będzie on gotowy, aby zapewnić dla siebie niezależnie. Ci, którzy nie mają pieniędzy na zakup mieszkania, trzeba jakoś wyjść z tej sytuacji: do podjęcia samodzielnego mieszkania czy nadal mieszka z rodzicami. W takim przypadku, gdy młody mężczyzna lub kobieta, którzy osiągnęli wiek rozumu, są pod dachem jego domu, mają przyczynić się do rodzinnego budżetu. Po tym wszystkim, rodzice nie powinni karmić dzieci i dom nadmiar, byłoby bardzo źle.

Przekonania i wartości

Problem ojców i dzieci (twierdził, że starsze i młodsze pokolenia powinny słuchać Druk inny, nie zawsze postrzegane poprawnie) często powoduje wzajemne urazy i nieporozumienia. Rodzice uważają, że jeśli dziecko dorosły mieszka z nimi, musi żyć według ich zamówień, na całym robić swoje rozkazy. Młody mężczyzna i szczęśliwy być oddzielone, tak długo, jak, na przykład, nie pozwalają na finansowanie.

Podejście do życia, przekonań, rodziców i dzieci, nawet przy niskim konfliktu, będzie nieco inna. Wszakże każdy człowiek ma swoje własne cele i aspiracje. Osiągnięcie dzieci nie są od razu widoczne, czasami wymaga znacznego wysiłku.

Problem granic i wolności

Każdy, kto przez wiele lat mieszkał obok siebie z rodzicami, a potem wreszcie możliwość zakupu własnego mieszkania, bez wątpienia, docenić zalety oddzielnego zamieszkania. Rodzice mogą być najbardziej złota, ale ich zadaniem wychowywania dzieci, mogą być uznane zrobić, gdy dziecko osiągnie odpowiedni poziom niezależności: ma zdolność do wynajęcia mieszkanie, jeść oddzielnie, zapewnić sobie życie, w celu rozwiązania pojawiających się problemów. Krótko mówiąc, trzeba wziąć odpowiedzialność, a dopiero potem przystąpić do dorosłości. Przez siebie, niezależność wymaga dużych inwestycji, korzyści nie są od razu widoczne.

Życie pod jednym dachem z rodzicami, mamy nieumyślnie narusza ich przestrzeń osobistą, a oni przypadkowo ingerować w nasze. Konieczne jest, aby rozważyć i zrozumieć, jeśli nie zostanie rozdzielone. Oczywiście, nie każdy ma taką możliwość, ale wtedy musisz zaakceptować zasady panujące w rodzinie. Zginać linię, twierdząc, konflikt z rodzicami, podczas gdy pod ich opieką, niegodny, brzydkie i złe.

Przykłady konfliktów w literaturze

Jednym z najważniejszych jest problem ojców i dzieci. Prace rosyjskiej literatury klasycznej pokazać nam przykłady takich przejawów konfliktu. Natychmiast przywołać słynne postacie: Eugene Bazarowa i Pavel Pietrowicz Kirsanow, „Walka” w słownym pojedynku dla idei. Oprócz tego istnieją bohaterowie serialu „burze”: Catherine, którzy nie mogą żyć ze złym humorze-prawa, a jej mąż Tichon całe życie przystosowuje się do pragnień ich matki.

Współczesne problemy ojców i dzieci

Do tej pory, istnieją konflikty pokoleniowe, jak również wiele lat temu. Przyczyny różnic są odmienne interesy, poglądy na życie, wierzenia, problemu mieszkaniowego. Ten ostatni jest ból dla wielu, ponieważ nie mają własnych domów dla niektórych młodych ludzi włącza perspektywę życia spędzić w przegranych.

Nikt nie stara się udowodnić swoją niewinność przeciwnik, ojców i dzieci. problem relacji często leży w niechęci do zrozumienia wzajemnych potrzeb pod uwagę.

Kroki w celu zachowania ciepłe, stosunki ufając

Ci, którzy chcą przez wiele lat zadowolić swoich bliskich, aby lepiej zrozumieć motywy swoich działań i tylko uczuciami naszych praktycznych porad. Silne nici są ze sobą połączone i ojców synami. Problem pokoleń często polega na tym, że ludzie nie są w stanie zrozumieć siebie nawzajem. Zdają się mówić różnymi językami. Dzieci powinny być traktowane z szacunkiem dla rodziców, szanować ich doświadczenia i mądrości, nie wstydź się przyjąć kilka przydatnych umiejętności. Rodzice korzystają również szczerą komunikację zaufania z dorosłymi dziećmi: ich wiedza nie może po prostu się przydać. Ważne jest, aby nauczyć się szanować stanowisko drugiej osoby, wziąć go za to, co jest w rzeczywistości, a nie próbować go zmieniać.

Zatem bardzo istotne i ważne jest problem ojców i dzieci. Argumenty, wskazujące na obecność trudności interakcji, zawsze zawierać klucze do pozytywnej decyzji. Trzeba tylko chcieć coś zmienić w swoim życiu, jak odpowiednie i akceptowalne sposoby, aby to zrobić.