629 Shares 6902 views

Filantrop – kto to jest? Wartość i znaczenie słowa

Jest on czeka na wielkie i bardzo ważne wydarzenie wiosną Rosji: nominowanych nagrody International Award „Filantrop-2014”. Już po raz ósmy nagrody zostaną zaprezentowane przez osoby niepełnosprawne, które wygrały swoją chorobę, zrobiliśmy duże postępy w różnych dziedzinach. Ta nagroda zjednoczył artystów, lekarzy, urzędników państwowych, przedsiębiorców, starając się pomóc osobom niepełnosprawnym. Różni ludzie Rosja Wielka pod szyldem tego projektu, aby pomóc utalentowanym niepełnosprawnych odważnie wkroczyć w przyszłość.


Rosyjski filantrop – kto to jest?

Niestety, nie wszyscy pamiętają znaczenie terminu. Słowniki tłumaczą, że filantrop – to osoba, która jest częścią zarobionych funduszy lub część swojej fortuny są te, które nie mogą sobie pomóc. Najstarsza forma filantropii był charytatywny, który wierzący karmione biednych, dla tych, którzy w pobliżu klasztorów i świątyń. Dziś dobroczynność nie tylko o miłości: koncepcja stała się znacznie szerszy. Nowoczesne filantrop – kto to jest? Jest to człowiek zdolny do działania lub czynów w imieniu tych, którzy jej potrzebują. Niestety, w międzynarodowym liście dobroczyńców, oligarchowie Rosja zajmuje 127. miejsce z 145. Wszechobecne Statystyki wykazały, że roczne 15 najbardziej zamożni Rosjanie oddać na cele charytatywne tak bardzo jak Bill Gates i Miranda. Tylko dyrektor generalny „Norylsk Nikiel” Władimir Potanin przylega do przysięgi, które w tym samym czasie dał Gates i Buffett. Obiecał (i spełnia swoją obietnicę), ponad połowa ich dobra, aby dać dobrych przyczyn. Na szczęście Potanin nie jest jedyną osobą, która wspiera potrzebujących.

Do najbardziej znanych filantropów Rosja

Więc kto jest filantropem? Czyli wszyscy dzisiaj rozumie na swój sposób. Na przykład, stan Roman Abramowicz wydaje na utrzymanie drużyny piłkarskiej, biorąc pod uwagę ten filantropii. Sulejman Kierimow przydziela fundusze dla operacji chorych dzieci. wspiera szkoły czasami. Wiktor Wekselberg podaruje część swojej fortuny, aby powrócić do Rosji swoich wartości kulturowych. Każdy z tych i innych bogatych ludzi niezależnie decyduje, co lub kogo miałby wspierać. I. Prochorow, żona oligarchy, skarżył się, że niektóre świadczenia pomocy tylko wtedy, gdy proszą o nią usilnie Putin lub rząd. Co jeszcze należy rozumieć pod pojęciem „filantrop”? Znaczenie sprzeciwia się pojęciu „mizantrop” i zakłada bezinteresownej troski o poprawę życia ludzkości jako całości, bezinteresownej ludzkości w najszerszym tego słowa znaczeniu. Znany w naszym kraju filantropa Vladimir Jewtuszenki od dawna zaangażowany w działalność charytatywną w kilku kierunkach.

Władimir Jewtuszenko i jego wkład na cele charytatywne

Władimir Jewtuszenko – chyba najbardziej znany rosyjski filantrop. Kto to jest? Jest Przewodniczącym Rady Dyrektorów AFK „System”. On stworzył własne fundacje wspierające naukę i edukację, sport. Fundusz dąży do zachowania dziedzictwa kulturowego kraju, w celu poprawy życia społecznego. Pracownicy fundacji również na swój sposób rozumienia pojęcia „filantropa”. Znaczenie nie ogranicza się wyłącznie do nich wkładów finansowych, chociaż tylko jeden rosyjski Muzeum Fundusz corocznie wysyła milion rubli. Pracownicy silnie wspierać młodych naukowców, sportowców, tworzenie warunków dla ich rozwoju talentu, przyczyniając się do góry, aby stać się sławnym. To V. Jewtuszenko i jego fundacja pomogła otworzyć kraj bardziej wirtualne oddziały Muzeum Rosyjskiej. Jeden z towarzyszy V. Evtushenkova zapytał: „Filantrop – kto to jest” Dał odpowiedź mądry i jednoznaczne. Według jego definicji, filantrop – to osoba, która chce poprawić istnienie drugiego.

Co zrobić inni rosyjscy filantropi?

Mediów rocznie uczynić top rosyjscy biznesmeni przekazując znaczne kwoty na cele charytatywne. Ocena przeciwieństwie do słowników, nie pomaga zrozumieć, co to znaczy „filantrop”, ale wyraźnie pokazuje wielkość miłosierdzia. Ostatnie dwa lub trzy lata był kierowany przez Romana Abramowicza. Jego fortuny (12,5 mld $) wydano na cele charytatywne 310 milionów dolarów. Nieco za nim założyciel USM Holdings Aliszer Usmanow. Miał zaledwie pół miliarda dolarów „uboższy” Roman Abramowicz, ale to nie przeszkodziło mu wydać 247 mln na wsparcie sportu, sztuki i nauki. Co ciekawe, ostatni mecenas ma wiele ciemnych momentów: został skazany na 8 lat, ale później wydany przedwcześnie. Sprawa przyznał sfabrykowane.

Kilka wierszy dalej w rankingu znajduje Mordaszowa, dyrektor generalny CJSC „Severgroup”. W ciągu ostatnich trzech lat, on przekazał 103 mln z 9,5 mld. Pyatidesyativosmiletny wiceprezes Łukoil i właściciel „Spartakusa”, o „małe” stan 5,2 mld, 31 mln spędzony z korzyścią dla społeczeństwa. W sumie lista obejmuje 15 biznesmenów-filantropów.

Nadania Zastaw

Więc kto jest filantropem? Człowiek, który wierzy połączenia charytatywny duszy lub zobowiązania? Różni ludzie mają różne odpowiedzi na to pytanie. Amerykanie, którzy są przyzwyczajeni do zrobienia przez cały koncert, wymyślił „Pledge dawanie”. Więc Bill Geyts i Uorren Baffet nazywa jego filantropijną kampanii, która rozpoczęła się w 2010 roku. Ruch, zgodnie z jej założycieli, ma na celu zmusić wszystkich bogatych i ważnych ludzi na świecie, który daje dużą część dochodów państwa na rzecz potrzebujących. Na początku 2013 roku ruch był wspierany przez 105 najbogatszych nazwiskami światowych, a minimalna kwota szacowanych wkładów $ 125 miliardów dolarów.

Interesujące jest to, że ten sam rosyjski Władimir Jewtuszenko i wielu jego zwolenników zrobić żadnych ślubów i obietnic, ale każdego roku pod warunkiem znacznego wsparcia dla nauki, sportu, wydawania pieniędzy, aby rozwiązać problemy społeczne. Za granicą nie są wsparcia „dawanie Pledge”. Tak, były ekonomista, geniusz finansowy, filantrop Lilian Betankur odmówił przyłączenia się do ruchu, pozostawiając decyzję bez komentarza. Jednocześnie ma fundusz z kapitałem około 150 milionów euro, z czego pół roku przeznacza się na wsparcie badań naukowych i edukacji.

Kobiety filantropi

Lilian Betankur nie jest sam. Jest wiele kobiet, które nazywane są zrozumiałe dla wszystkich słowo „filantrop”. Kto to jest? Oto najbardziej znanych, którzy na czele listy najbogatszych pań na świecie.

  • Iris Fontbona – chyba najbardziej skromny filantrop na świecie. Kto to jest? wdowa Latynoamerykańskie multi-miliardera. Oddawanie dużo pieniędzy na cele charytatywne, często pozostaje bezimienny. Dopiero po jego oblatany w chilijskiej powietrze 27-godzinny maraton, podczas którego zbiera pieniądze dla dzieci z poważnymi chorobami i terminali. Jadąc po sekundzie na scenie, Iris poinformował, że płaci $ 3 mln.
  • Zhaklin Mars, kobieta, która dokładnie wie, co filantropem. W jej kręgu wsparcia składa się z utalentowanych studentów, społeczeństwa medycznego, opery, biblioteki sportowych, itd. D. Dla potrzeb tych osób i organizacji tworzonych przez Jacqueline fundusz popełnionych $ 10 milionów dolarów.
  • Dzhina Raynhart. „Królowa Rudnev” Australijscy dziennikarze zostali oskarżeni o chciwości. Jednak okazało się, że regularnie wspiera organizacje walczące o prawa kobiet, ale robi to incognito.

Filantropia: Plusy i minusy

Filantropia, jak każde zjawisko społeczne, koncepcja jest niejednoznaczna. Nie ma wątpliwości, że fundamenty świata jego ogromna moc jest wykorzystywana dla rozwoju nauki i zdrowia, kultury i edukacji. Przyniósł ogromne korzyści z programów pomocy społecznej, która powstała Carnegie i Rockefeller. Dzięki tych programów, dostatni byt został uznany za jedno z podstawowych praw człowieka. Ruch filantropi pomogła uratować wiele istnień ludzkich, pod warunkiem, nieocenioną pomoc w wielu sektorach społecznych.

Ale nie wszystko jest takie proste. W Stanach Zjednoczonych, praca Funduszu różniły się nieco od polityki państwa, którego głównym celem jest uważany za „powszechnego dobrobytu”. Konsekwentnie udzielania pomocy ubogim, politycy i filantropi zmieniły sytuację tak, że kilka pokoleń ludzi, którzy są w rzeczywistości zależne w Stanach Zjednoczonych. Przyzwyczajeni do opieki charytatywnej, nie chcą pracować. Osoby te straciły swoją niezależność i stają się zależne od ciągłej opieki społecznej. Wiele z nich nie są skłonni do pracy w stanie zmienić swoją sytuację.

Negatywny wpływ takich dobroczynność i migranci. Obaj otrzymali pomoc społeczną i edukacyjną. Programy edukacyjne ostatecznie doprowadziło do erozji wartości etycznych, utrata tożsamości narodowej mniejszości narodowych. Niemniej jednak, jest to programy charytatywne społeczne są w stanie sprostać wyzwaniom i problemom, że państwo nie mają wystarczająco dużo czasu i pieniędzy. I to jest główną siła i korzyści z filantropii. Jednak członkowie tych ruchów są nazywane filantropów, t. E. Ludzie dać część nabytej dla tych, którzy potrzebują pomocy.