691 Shares 9865 views

Stworzyć spektakularne wystąpienie w dniu 23 lutego,

Umiejętność mówienia pięknie nie zwrócić na siebie. To wymaga dobrej dykcji, miły głos i zdolność do podejmowania świadomych sugestie. można osiągnąć wszystkie te umiejętności poprzez staranne ćwiczenia. W celu zapewnienia wysokiej jakości tekst gratulacyjny mowy, konieczne jest, aby wykorzystać struktury.


Struktury gratulacyjny mowy

mowy powitanie jest zawsze wymawiane w uroczystych okazjach w celu chwaląc osobę lub wydarzenie. Najlepiej jest zrobić to z wyprzedzeniem i uczyć się. Osoba, która czyta kawałek papieru, wygląda niepewne. W ten sposób, struktura gratulacyjny mowy:

  1. Mile widziane. należy najpierw zwrócić się do publiczności, a następnie do konkretnej osoby, że to pozdrowienie skierowana jest (jeśli jest dedykowany do konkretnej osoby).
  2. Gratulacje. Jeśli tym mowy w dniu 23 lutego, należy pogratulować Dnia Obrońcy Ojczyzny.
  3. Wartość zdarzenia. Trzeba powiedzieć kilka słów o festiwalu, na którym wszyscy razem, jego znaczenie dla teraźniejszości.
  4. wydarzeń fabularnych. Jeśli w poprzednim akapicie, to mówił o znaczeniu tego wydarzenia, nie powinno uzasadnić ten fakt.
  5. Działania charakterystyczne. Opcjonalny element wymagany w przypadku, gdy jest ona dedykowana do grupy osób zaangażowanych w określonego rodzaju lub joint venture. Jeśli tym mowy w dniu 23 lutego, warto zauważyć, jako niezbędnego człowieka, i tak dalej. D.
  6. Ocena. Tutaj daje mu ocenę zdarzenia, który jest dedykowany do niego. Trzeba powiedzieć o jego stosunek do niej, i tak dalej. D.
  7. Życzy. Nie należy mylić z gratulacjami. Gratulacje – to uogólnione wyrażenie dla wszystkich obecnych i życzenia – są pewne korzyści, które osobiście chciałbym wspomnieć dosłownie „dać” do tych ludzi.
  8. Wnioski. Nie może być ponowne gratulacje, które podsumowują całą mowę.

Teraz musimy skonsolidować wiedzę teoretyczną w praktyce.

IT gratulacje dla mężczyzn

Jeśli chcesz, aby wygłosić mowę w dniu 23 lutego, można użyć opcji gotowe, na przykład, jak to :! „Drodzy panowie chcemy pogratulować wspaniałego wypoczynku, które jest obchodzone co roku w całym kraju – dzień Obrońcy Ojczyzny Wcześniej to święto nazywano różnie, był to dzień Armii radzieckiej i marynarce wojennej, a poświęcona była wszystkim, którzy chroni nasz kraj. i teraz, na to święto, gratulujemy tych ludzi! Cokolwiek kobiety powiedział, ale bez męskiej pewności siebie, odwagi i samootverzhennos Ty nie możemy zrobić, kochany człowiek, pozostanie tak silna, ponieważ pod ochroną. – cały kraj i niech ten festiwal wypełni wasze serca miłością do ojczyzny, miłości do wszystkich mieszkańców naszej ogromnej Otzichny, miłość kobiet delikatnych, życzymy! pozostanie na zawsze młody i szlachetny! na dzień obrońcy Ojczyzny! "

Takie nadaje się do kolegów gratulacje.

IT gratulacje dla chłopców

Chłopcy – to prawie dorośli mężczyźni, więc nie mogą być ignorowane. 23 lutego chłopcy pogratulować ich matki, babcie, kolegów, towarzyszące prezentacji życzenia drobne upominki. Ci chłopcy gratulacje powinna być mniejsza niż uroczysty w poprzednim przypadku. Na przykład: „Chłopcy, gratulujemy Dniu Obrońcy Ojczyzny! Ten dzień jest dla nas ważne, ponieważ dzisiaj świętujemy przyszłość naszego kraju – młodzi Obrońcy Ojczyzny. Ktoś może powiedzieć, że chłopiec – nie jest człowiekiem. Śmiem obiektu: ten człowiek jest widoczne w szczegółach. Chłopiec, który pomaga jego matce zmywać naczynia, babcia daje drogę do autobusu, a dziewczynka pomaga przynieść torbę, może już być uważane za dobrze wychowany człowiek. Dlatego od 23 lutego do was, drodzy chłopcy. Niech wasze życie otwiera się dla ciebie nowe horyzonty i dróg, a rodzina i przyjaciele nigdy nie pozwolę ci odejść. Jasne wrażenia i szczęście! Na Dzień Obrońcy Ojczyzny! "

Mowa w dniu 23 lutego dla chłopców może wyglądać inaczej, ale powyższy tekst może służyć jako model lub szablonu.

Mowa weteranom

Mowa o festiwalu na cześć Dnia Zwycięstwa zasługuje na szczególną uwagę. Jest to niemożliwe, aby wyrazić wdzięczność, że ludzie chcą przekazać ich sercach. Ponadto, jak to jest smutne, weterani coraz mniejsze z każdym rokiem. Powitania weteranów może wyglądać następująco:

„Drodzy weterani! Dziś zebraliśmy się tutaj, aby świętować dzień wielkiego zwycięstwa nad hitlerowskim najeźdźcą. Jednak zwycięstwo nigdy nie doszło, gdyby nie Wy, drodzy weterani, którzy rzucili się pod pocisku przez wzgląd na spokojnym niebie nad naszymi głowami. Byłaś dzielna i silna, i nigdy nie będzie się za wszystkie straty, które zostały poniesione w wyniku działań wojennych. Ale dziś jesteśmy tutaj, aby powiedzieć: „Dziękuję”. Dziękuję za świat, że dał nam. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego. Niech wasze życie będzie jak wiele miłości i ludzkiego ciepła proste! Happy Day Zwycięstwo! "

mowy wypowiedzi Porady

Czy to powitanie mowę od 23 lutego, lub jakikolwiek inny, najważniejszej rzeczy – to przedstawić publicznie prawidłowo.

Po pierwsze, postawa. Zabrania przekroczyć ramiona lub trzymać je z tyłu. Muszą być dobroduszny szeroko otwarte w kierunku publiczności.

Po drugie, dykcja. Studenci muszą zrozumieć każde słowo. Zaleca się przed rozmową mowy zrobić gimnastyka przegubu urządzenia. Na przykład, kilkakrotnie wymówić wszystkie spółgłoski. Następnie dźwięk będzie jasno i wyraźnie.

Trzeci głos. Głos musi być głośno, ale nie ogłuszający. Tekst widoczny spokój, nawet dźwięk. Nie należy zapominać, aby wstrzymać. Małe gesty nie boli, i łatwym uśmiech sprawi dobre wrażenie.

Użyj powyższych wskazówek – i można być świetnym mówcą i duszą firmy.