168 Shares 9683 views

Kalorii koper i jego korzyści dla naszego organizmu

Każdy z nas wie – być zdrowy i pełen energii, trzeba uwzględnić w swojej diecie jak najwięcej świeżych owoców, zioła i warzywa, jak to możliwe. Ale tutaj jest to dobry jesteśmy zaznajomieni ze zwykłymi produktami, które niemal codziennie pojawiają się na naszym stole? Być może każdy z nas zna z koperkiem i pietruszką. Cieszymy się, aby dodać warzywa do zup i sałatek oraz konserw zasushivat wykorzystania w przyszłości. Ale oto co koper kalorii i co to jest przydatne dla naszego organizmu? Przekonajmy się.

We wszystkich zakątkach świata

Uważa się, że ostre zielenie pochodzą z Azji Południowej. Na korzystne właściwości jego ludzie nauczyli się ponad 5000 lat temu. W tych dniach, koper był używany jako roślina lecznicza, brał udział w rytuałach i służył jako talizman do domu. Pachnące zioła szybko egzekwowane ufność w człowieku i szybko rozprzestrzenił się na wszystkich kontynentach naszego globu. Koper i teraz nie można znaleźć wyjątkiem zimnej Arktyki. Dziś używamy ziół jako przyprawa do wielu potraw, a niewiele osób wie, że koper jest używany w medycynie do dnia dzisiejszego. Koper włoski, świeże lub suszone, może nie tylko dać smak potraw, ale również mieć znaczący wpływ na nasz organizm.

Koperek w kuchni

Pachnące roślina jest w pełni wykorzystana, a zieleń dodaje się w różnych potraw. Kwiatostan i elastyczna włókniste łodygi dołączone smak słony, pikantny i nasion anyżu smakować używany jako przyprawa. Zakład w cudowny sposób łączy w sobie ogromną ilość witamin i minerałów, a koper kalorii jest bardzo mała. Dodać tylko trochę świeżych ziół w sosie mięsa, warzyw, ryb lub drobiu, a odgrywają one apetyczne kolory i smaki.

To ciekawe, że nawet niewielka ilość kopru, może uzupełnić swoją dietę we wszystkie niezbędne składniki mineralne, podczas gdy inne produkty Wymagałoby to znacznie więcej. Ponieważ dietetyków zaleca się uwzględnić w swojej diecie koperkiem. Zdjęcia potraw ze świeżych ziół i natychmiast rzuca się w oczy jest apetyt.

W medycynie i kosmetologii

Pikantny zioło zawiera olejki eteryczne, dla których jest on rozpoznawanych od producentów produktów kosmetycznych. Dill jest w stanie wyleczyć skórę problemu, łagodzi stany zapalne i poprawę regeneracji. ekstrakt roślinny jest zawarty w produktach do pielęgnacji jamy ustnej, wody kolońskie i części wyrobu sanitarnego. Ekstrakt z rośliny również stosować w preparatach medycznych. Szeroko zaangażować koper oraz w medycynie ludowej, to jest wliczone w nalewki i herbatki ziołowe.

Niskokaloryczne koper pozwala na jego wykorzystanie do otyłości, w różnych chorobach przewodu żołądkowo-jelitowego. Zaleca się używać oczekującej i karmiących piersią. Nasze babcie wiedział najcenniejsze narzędzie, które może uratować od kolki dziecka – „koper Vodicka”. Pachnące zioła nie ma przeciwwskazań, ale warto pamiętać, że stawka dzienna dla osoby dorosłej – mały pęczek, i to nie powinno przekraczać.

Skład i kaloryczność

Kalorii koper niski – 40 kcal na 100 g zielonego. Ale nasiona takiej dietichnostyu nie może się pochwalić, na 100 g na koncie nieco więcej niż 300 kcal. Należy jednak pamiętać, że są one dość łatwe i dużo nie dostać się do ich jedzenia, jedna łyżeczka nasion waży tylko 5 gramów, więc boi się uzyskać dodatkowy ciężar nie jest konieczne.

Natura wyposażony koper witaminy skład: istnieje wiele kwasu askorbinowego, witaminy A, E, witaminy B (B2, B6, B12) i RR. W niej duża ilość potasu i wapnia, fosforu, magnezu i sodu. Nieco mniej manganu, żelaza, miedzi i cynku. Nasiona roślin znaleziono dużą ilość kwasu oleinowego i innych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania organizmu. Ostre owoce zawierają substancję D-karwon, który jest w stanie oprzeć się na rozwój nowotworu.

Kto to jest użyteczne

Koper (zdjęcie można zobaczyć w naszym artykule) – prawdziwe źródło zdrowia. To nie tylko pozwala zrekompensować niedobór witamin i minerałów, ale również przyczynić się do poprawy ciało. Koper symulacji wytwarzania enzymów, co ma pozytywny wpływ na układ pokarmowy w całości. Jest to przydatne dla osób cierpiących na choroby wątroby, trzustki, nerek i dróg moczowych, pokazanego na wzdęcia i hemoroidy. Z kopru medycynie ludowej skutecznie leczy zapalenie pęcherza moczowego, czkawka, to jest uważany za silny środek zaradczy przeciwko kaszel. Zaleca się, aby zwiększyć kobiet karmiących piersią i mleka stosowane w leczeniu zapalenia sutka.

Przyprawa roślina ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy: wzmacnia i oczyszcza ściany naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego. Jest w stanie zmniejszyć presję, ponieważ osoby z niskim ciśnieniem krwi powinny jeść umiarkowanie koper. Świeże zioła ma działanie łagodzące, zdolną zwalniającej bóle głowy, obniżenie poziomu cukru we krwi. Ponadto, gałązki koperku – to świetny środek znieczulający, a tym samym pomaga oczyścić jelita bakterii psucie i ustabilizować jego wydajność.

Okazuje się, że znane nam produkty nie są tak proste, jak często myślimy o nich. Kilka gałązek świeżego koperku potrafią dać nam witalność i zachować zdrowie. Należy pamiętać, że świeże owoce i warzywa są niezbędne do nas, staramy się urozmaicać dietę ze smacznych i przydatnych nowych odkryć kulinarnych.