534 Shares 1010 views

Szkocki klatka. Historia powstania. trendy mody w odzieży

Szkocki komórka o nazwie tartan, to nie tylko ozdoba, charakteryzuje kraju, ale także jego dziedzictwo i duma. Materiał ten uzyskuje się dzięki wieńca w określonej kolejności, z wełny lub bawełny nici. Istnieje kilka możliwości pojawienia się słowa „tartan”. Niektórzy ludzie uważają, że podstawą jest słowo z języka francuskiego, co oznacza z grubsza sukna. Inna opinia prowadzi do słowa drevneitalyanskogo dialekcie, który można przetłumaczyć jako krzy wzór w poprzek. Drugie wyjaśnienie jest bardziej korzystne, ponieważ wątek tkaniny są ze sobą powiązane w taki sposób.
Plaid – słowo znane wszystkim. Jest to ciepły koc, ulubiony każdy, nie było dokładnie w Szkocji i jest przodkiem obecnego kilt – spódnica tradycyjnych męskiej. Początkowo w koc jak togę, owinęli sobie żołnierzy, potem zaczęli zmieniać swoje metody povyazyvaniya. W celu uzyskania tkaniny szkockiej klatki tkaniny z przędzy wstępnie barwione w sekwencji dokonywano w wątek i rozciąga się na dwa pierwsze podłużne nici, a następnie na ich podstawie.

Nowoczesna gama kolorystyczna

Jest teraz szkocki klatka traci jakiś sens, staje się modny trend niemal każdym sezonie. Nowoczesne kobiety i mężczyźni wybrać żądaną kolorystykę w zależności od przypadku – garnitur, buty, oczu i koloru włosów. Red szkocki klatki szczególnie lubić najśmielszych i najbardziej stylowe dziewczyny, a nie koncentrować się na strasznym uwagi. Mężczyźni i kobiety starsze lub bardziej skromny tartan preferuje dyskretne brązowe i ciemnozielone odcienie.

Podziel się kilt, a powiem ci, kim jesteś

Początkowo tartan kolor używany w odzieży, mówi się, że należą do tej czy tego rodzaju jurysdykcji terytorialnej. Faktem jest, że do barwienia przędzy przy użyciu barwników naturalnych pochodzenia roślinnego rodzimych siedliska rodu. Kolor kilt można zrozumieć z daleka, którzy przystępują: własny lub obcy. Podczas walk, żołnierze określona wrogów i sojuszników w drodze cieniu szkockiej odzieży klatce.

Palety kolorów w komórkach tkanek

W 19 wieku było sztuczne barwniki i natychmiast wybuchła nieustające wyobraźni, aby stworzyć Szkoci tkaniny tartan różnych kolorów i wielkości wzoru. Zamożnych rodzin miał kilka tematycznych strojów, jeden szkocki klatka była do codziennego noszenia, a drugi na specjalne okazje. Szkoci i w dzisiejszych czasach, są dumni ze swojego wynalazku i chętnie go nosić, a nie tylko na specjalne okazje, ale także w dni powszednie. Powodem utworzenia nowej komórki mogą być dowolne wydarzenie w życiu.

Ile kolorów ma szkockiej komórkę

Są komisje rejestracyjne są obliczane i mocowania pojawiające Tartans wzory, które są przypisane do rodziny, klany, miast, osiedli, firm i organizacji. Świat Rejestracja liczone 3.300 okazów, a szkocka – ponad 6000. Ta znacząca różnica wynika z faktu, że Szkocja nadal zarejestrować więc miej oko na tym, co nowe kolory. Każdy za symboliczną opłatą można zarejestrować własną kolorystykę i nazwać po imieniu. Jeden z ostatnich wpisów dokonanych w szkockim rejestrze należy do mieszkańca Petersburgu, który przyszedł z nową komórką nominalnej.

Co jest ulubionym Scottish odzieży komórek

Alex Begg – marka, która produkuje kratkę szale, szaliki i stuły w 1902 roku. Nadal używa się tworzyć rzeczy do pracy ręcznej, więc produkty z wełny, kaszmir, angora i jedwab są uważane za luksus i cieszyć się trwałą popularność na całym świecie. Tkaniny że Begg produkuje samodzielnie, zamówione przez wielu domów mody do tworzenia własnych kolekcji.
Szkocki Eribe dom mody, którego założycielem był Rosemary Eribe uważa swoje główne zadanie dać krajowego Jersey w klatce modny nowoczesny cięcia i kształt. Stały się znakiem rozpoznawczym jasnych kolorach i śmiałych rozwiązań projektowych. W małym szkockim miasteczku Hawick 250 artystów pracuje od ponad wieku. Tworzą luksusowy swetry i pulowery w technice pełnej drutach. Najważniejsze jest to, że wszystkie części i szczegółów produktu jest dziana oddzielnie w urządzeniu, po czym produkt końcowy jest montowane ręcznie. Jakość tych rzeczy z konkursu i czasu.
Pod koniec pierwszej połowy 20 wieku, Moris Buchan otwarty w małej górskiej miejscowości Lohkarron małe fabryki tkackiej, która rozpoczęła produkcję kratę. Teraz w swojej kolekcji ponad 700 kolorach, a jego tkankach kupują Kevin Klyayn i Viven Vestvud.

Moda dla Kilt

Kilt modę, a nie z nim kiedykolwiek! Ubiór ten przestał być tradycyjny strój dla szkockich żołnierzy, to jest noszony przez kobiety i mężczyzn na całym świecie. Praktycznie każdy Kolekcja jest kompletna bez kołdry, ponieważ jest inspiracją dla wielu znanych projektantów. On jest reprezentowana na wystawach w wersji klasycznej, jak i wersji mini, w sukniach lub w połączeniu z innymi pogrubioną odzieży. Aby zademonstrować kilt zaproszone gwiazdy i osobistości życia publicznego, a więc odnoszą się do siebie jako wielką osobowość. Mówią ich strój: „Chcesz być jasne i skuteczne, jak ja – pomożecie szkockiej klatka!” Zdjęcia pokazują, że mają rację, bo to jest niemożliwe, aby przejść przez człowieka w kilt.
Każdego roku w Nowym Yore prowadzi show „Dressed To Kilt”, który jest w całości poświęcony szkockiej spódnicy penetrowane przez ducha wolności tego wielkiego kraju. To wydarzenie skupia pod jednym dachem wielu fanów i ludzi o podobnych poglądach, z których wielu to aktorzy, sportowcy, modele, gwiazdy telewizyjne i inne osoby publiczne. Spektakl odbywa się w niezwykły sposób w tym celu. Na podium out silnych mężczyzn z kulkami, przedstawiające działanie na placu zabaw. Biegną, rzucać piłkę, to wszystko dzieje się w kilt i żywej muzyki. Unikalny obchody szkockim stylu, który jest po prostu niemożliwe, aby się nudzić.