728 Shares 4180 views

Sałatka „żółw” z kurczakiem i jabłko: recepta, zdjęcia, kalorie

Dziś niezwykłe sałatki nie są niczym nowym. Przywykliśmy do tego, że w ich składzie – nie tylko znany wszystkim warzyw gotowanych kiełbas, tak, ale również wszelkiego rodzaju egzotycznych składników. Jednak nie każdy gust nie jest całkiem zwykła mieszanka produktów. I czasami chcesz coś jak i proste, ale jednocześnie nie jest całkiem normalny. Tutaj po prostu pomóc „żółw” sałatkę. Składniki jej więcej niż zwykle na nasze jedzenie, więc będzie musiał spróbować dosłownie każdego, i to wyjątkowo piękny wygląd zewnętrzny pozwoli złożyć danie nie tylko w życiu codziennym, ale również na świąteczny stół. Wierz mi, właściciel nie będzie się wstydzić!


Sałatka „żółw” Kurczak i jabłko – danie na tyle satysfakcjonujące tak, że może być karmione i jako przekąski, a jako samodzielne danie, dodając tylko bagietki lub chleba. Ponadto w jego skład mogą zmieniać się poprzez dodanie tych lub innych składników. Jedyną rzeczą do zapamiętania jest to, że o żadnych „Turtle” sałatka przepis (z kurczakiem i jabłkami jako klasyczny lub ich odmian) sugeruje obecność półmisku czterech obowiązkowych elementów. To mięso z kurczaka, ser, jajka i jabłka, ten ostatni korzystnie zielony. We wszystkich innych przypadkach, w tym w opatrunku, właściciel może eksperymentować, jak chce. Ale zanim porozmawiamy o tym, jak przygotować sałatkę, „żółw” z kurczaka i jabłka, powinna zająć kilka typowych pytań dotyczących jego konstrukcji.

Jak zrobić żółwia?

Ta sałatka należy do kategorii wiązki. Ale okazało się, żółwia, każda warstwa wymaga początkowo rozłożone w formie owalu, tworząc w ten sposób, jakby jego ciało. Głowa idealny jajkiem, ale dla oczu – groszek czarny pieprz. Jeśli chodzi o pancerz, klasyczna wersja jest wykonana z orzechami (można wziąć je w postaci całych ziaren, połówki lub posiekane), ale nikt nie zatrzymuje się, i zastąpić je z innymi składnikami – takich jak oliwki, winogrona. Niektóre gospodynie nawet pokrycie błędów ciało plasterki kiwi, że szczególnie jak dzieci.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest bardzo proste. Posuwamy się od teorii do praktyki. Więc przygotować sałatkę „żółw” z kurczakiem i jabłek.

Klasyczna wersja

Aby przygotować sałatkę „żółw” z kurczakiem i jabłko, zdjęcie jest dla jasności przedstawiamy w tym artykule, właściciel musi zadbać, że ma w lodówce następujące składniki:

 • Nogi – 2 szt.
 • Jabłka (korzystnie zielony) – dwa takie same elementy.
 • Orzech – zaledwie kilkaset gramów.
 • Ser każde ciało stałe – około dwustu gramów.
 • Jaja – pięć sztuk.
 • Majonez – 150 gramów.
 • Żarówki – 1 szt.

Należy również dwie krople czarnego pieprzu, plus oczywiście sól. Udekorować półmisek, na którym sałatka „Turtle” znajduje się z kurczaka i jabłka, można kupić kapustę chińską. Pozostawia to będzie służyć jako doskonałe tło dla cute jadalnego błędu.

Jak gotować

Podudzia gotować w – koniecznością! – solone wody. Równolegle do gotowania jajek. Jabłka są czyszczone po rub na grubej tarce, po prostu działać i ser. Oczywiście, dla każdego składnika użyć oddzielnego pojemnika. Cebula zwolniony z łuski, siekane. Mamy mielenia orzechów. Żółtka i białka z czterech jaj RUB – osobno – na drobnej tarce. Mięso jest cięty na małe kawałki. Wszystko. Faza przygotowawcza jest zakończona. „Żółw” może zrobić. Jak już wspomniano, w celu przygotowania sałatę warstwami. Każda z warstw płaszcza z majonezem. Najpierw rozłożyć białka, a następnie mięso, po – łuk najlepszymi jabłka dla nich – ser, posypać żółtka, a następnie dokonać skorupę rozgniecionych orzechów. Głowa, jak wspomniano powyżej, mogą być wykonane z jaj, oczy – z grochu. Stopa – z całymi kawałkami orzechów włoskich. To wszystko. Pozostaje tylko moczyć sałatki z majonezem, dla których powinny one być umieszczone przynajmniej na kilka godzin w lodówce.

„Żółwia” ze śliwką

Więc przyjrzeliśmy się, jak przygotować sałatkę, „żółw” z kurczakiem i jabłek. Śliwek, to danie nie rozpieszcza, więc staram się eksperymentować i wprowadzać ten składnik w składzie „bug”. I zastąpić zielone cebuli i ud – filet. Tylko białe mięso lepiej z suszonych śliwek i zielonej cebuli nie będzie przerywać i subtelnie podkreślają smak tego pysznego duet. Więc pończochę:

 • Filet kuritsy- wystarczającej ilości 2 szt.
 • Jaja w ilości czterech sztuk.
 • Sery – około 100
 • Śliwki – 100 g
 • Orzechy – 100 gramów.
 • Zielone cebule – tylko niewielka wiązka.
 • Saszetka z majonezem.

gotowanie

W ogólności, sposób przygotowania jest taki sam jak ten opisany w klasycznej wersji. Więc powtarzać, być może, nie będzie. W odniesieniu do sekwencji warstw, to w następujący sposób: białka, filet, cebula, jabłka, żółtka jaj, sery, suszone śliwki. Top tworzą skorupę orzechy włoskie, które dla większej atrakcyjności, mogą być ozdobione cienkie paski z suszonych śliwek, dzięki czemu głowa i nogi. Sałatka „żółw” z kurczakiem i jabłkami, lekko zmodyfikowany z powodu zielonej cebuli, suszonych śliwek i filet gotowy. Zapraszamy do stołu!

Sałatka „żółw” z wędzonym kurczakiem i jabłkiem

Więc nadal eksperymentować. Spróbujmy zrobić sałatkę ze nie jest zwykle, ale z wędzonego kurczaka. Wydawałoby się, bagatela, ale smak tej potrawy będzie zupełnie inaczej, zwłaszcza, dodamy więcej i ogórki, a zamiast wziąć zieloną pory. przechowywane:

 • Wędzone kurczak – ma 400 g
 • Jaja – pięć sztuk.
 • Ciało stałe (niezależnie od odmiany) ser – 150 g
 • Pickles – 4 szt.
 • Leek – 1 szt. wystarczy.
 • Orzechy – 150 g
 • Lekki majonez.

Sposób wytwarzania

Kurczak i ogórki pokroić drobno, jak to możliwe, sera, jaj, podobnie jak w poprzednich przypadkach, trzeć na tarce (płytkie). Lub nakrętki zmielić w blenderze. Co do porów, a następnie wyciąć go bardzo słabo. Pierwsze danie mogą być ozdobione liśćmi sałaty, które są już na szczycie będzie ułożyć sałatę, znowu, oczywiście, warstwy, nie zapominając każdy majonez kłaczków. Po pierwsze – z kurczaka (pół), a następnie łuk, po jajka, ogórki, a następnie ponownie hen, na końcu – z serem i orzechami. Na powłoki dla urody można wyciągnąć oczka majonez, która przychodzi do głowy, to po raz kolejny dokonać jaj, taką samą stopę – z orzechami.

Ile kalorii?

Oczywiście, ci, którzy są przyzwyczajeni do rozpocząć rano z wagą mogą nie być odpowiednie sałatkę „żółw” z kurczakiem i jabłko. Kalorii go mimo, ogólnie rzecz biorąc, dietetycznych składników, jest dość wysoki. Sto gramów nim (w wersji klasycznej) zawiera około 250 kcal. Ogólnie rzecz biorąc, nie tak dużo. Zwłaszcza jeśli nie angażują się w absorpcji kulinarne arcydzieło. Ponadto surówką może być mniej odżywcze, kalorii zastąpienie większej części – majonezu – tłuszcz jogurt. Tak, smak tej małej zmiany, ale nie będzie to miało wpływu, a wielkość talii. I, oczywiście, tych, którzy są przyzwyczajeni do myślenia o każdym dodaniu do masy gram, to najlepiej zrobić sałatkę w swojej najprostszej formie, korzysta tylko z kurczaka, zielone jabłka, jajka i sera. Czasami można zrobić sałatkę z suszonych śliwek, którego obecność w umiarkowanych ilościach, oczywiście, nie będzie mieć wpływu na parametry kształtu. Co do mięsa wędzonego, to lepiej z niego zrezygnować.