178 Shares 2720 views

Poprawa pozycji w rankingu ze względu na czynniki behawioralne

Dla wielu webmasterów poprawić pozycję w rankingu – główny cel. Po tym wszystkim, to wiele zależy, w tym:

  • liczba dobranych użytkowników;
  • frekwencja;
  • Przychody z reklamy kontekstowej.

Dlatego wiele webmasterzy walczących o najwyższym numerze 10. Według badań, tylko niewielu użytkowników decyduje się na zmianę do drugiej strony wyszukiwania. Najbardziej zadowolony z pierwszych linii. 18% użytkowników zwrócić uwagę na miejscu, to pierwsza linia na żądanie. Piąty posiadacz miejsce, aby tylko 3%. Imponująca różnica! Dlatego konieczne jest, aby walczyć o poprawę rankingu.

Jak poprawić ranking swojej stronie?

Od położenia zasobów ma wpływ wiele czynników. Oczywiście, wyszukiwarki nie ujawniają ich algorytm, ale jednak istnieją sposoby oddziaływania.

Przede wszystkim ważne jakości treści, które są zoptymalizowane odpowiednio dla zapytań. Ważne jest, aby regularnie dodawać nowe artykuły. Wyszukiwarki uwierzyć, że strona jest stale aktualizowana – obiecujący i rośnie. W tym artykule powinny dać wyczerpującą odpowiedź na żądanie.

Poprawa rankingu związanego z użytecznością serwisu. Użytkownik musi znaleźć wszystkie niezbędne informacje łatwo. Wskazane jest, aby postawić bloki lub podobne materiały, mapę strony i umieścić właściwy Łącz ponownie. Metody te pozwalają na zwiększenie liczby wyświetlonych stron. I to jest ważne dla rozwoju.

czynniki behawioralne

SEO walczą o wpływ na ranking czynników, wyszukiwarek, ponieważ mogą one wytrzymać takie manipulacje. W wyniku tej konfrontacji pojawiły czynnik behawioralny. Relatywnie rzecz biorąc, wyszukiwarka uważa, że podstawowe cechy dobrego miejscu – to jest:

  • duża liczba odwiedzanych stron (niski współczynnik odrzuceń) ;
  • długi pobyt na miejscu;
  • użytkownicy są chętni do dzielenia się ciekawe treści (w. sieci społecznościowych).

Jak wpływać na współczynnik zachowania?

Przede wszystkim, witryna musi być naprawdę interesujące dla użytkownika. Artykuły powinny być czymś więcej niż tylko interesująca. Muszą one:

  • łatwe do odczytania (małe akapity, nagłówki, listy, obrazy);
  • dać szczegółową odpowiedź na zapytanie jest promowana (Ważności miejscu); Jeśli po odwiedzeniu witryny użytkownik powraca do poszukiwań, a następnie Twój artykuł nie jest tak użyteczne (oiskovik to pozwala).

Aby zwiększyć długość pobytu na miejscu, można użyć różnych metod. Na przykład, aby dodać film tematycznych lub ciekawe zagadki. Wielu blogerów trzymać konkursy. Na przykład, chcesz napisać artykuł, zrobić puzzle, poprawnie odpowiedzieć na pytanie, itd. Jest. – To świetny sposób, aby poprawić współczynnik behawioralnej.

Można również stymulować wygląd komentarzach. Jednak poprawa w rankingu nie stanie, jeśli dasz spamerów. Przeciwnie, pozycja strony może być osłabiona. Po tym wszystkim, duża ilość spamu odstraszający „na żywo” użytkowników.

Inna opcja – konkurs na najlepszego komentatora miesiąca. zwycięzca zwykle zachęcić małą nagrodę pieniężną. Ale można zrobić prosty komentatorów Topom.

A najlepsze jest to mobilizować profesjonalisty, który pozwoli strategię promowania witryny.