213 Shares 7449 views

Clematis: pielęgnacja roślin, a niektóre z jego subtelności

Powojnik (Clematis) należą do rodziny jaskier. W Rosji, rośliny te pojawiły się na początku XIX wieku i pierwotnie uprawiana tylko w szklarniach. W trakcie upływu czasu wyświetlane wiele odmian mieszańcowych i form. Ogrodnicy chętnie rosną powojników: opieka nad nimi nie jest łatwa, ale wynik przekracza wszelkie oczekiwania. Długie łodygi rośliny te przerywaną jasne kwiaty, są niniejszym część dekoracji.

Klasyfikacja kompleks powojniki i różnorodna, jest prowadzone od kilku czynników: wielkość kwiatów, czas kwitnienia, data i metody przycinania. Duża grupa składa się z sześciu grup wysokiej jakości kwiatów, aż do 22-24 cm, a melkotsvetkovyh. – z kwiatami aż do 12-18 cm, według innej klasyfikacji odróżniają wczesnego kwitnienia i pozdnetsvetuschie Powojnik, krzak i wspinaczkowe. Jednak największe znaczenie praktyczne jest ich stowarzyszenie na grupy przycinania pędów rozrządu. W zależności od grupy jest jeden lub drugi z powojników, dbać o nich będzie mieć swoje własne cechy.

Clematis jak ciepło i jasnym świetle słonecznym. Rosną dobrze w osłoniętych miejscach. Co do ziemi, powojniki nie lubią ciężkich glebach, kwas lub sól fizjologiczną, i dobrze rosną w pozycji neutralnej lub lekko zasadowy. Woda rośliny powinna wynosić co najmniej raz w tygodniu, a na tyle obficie, ponieważ ich korzenie leżą na głębokości około 60 cm. Jeśli pogoda jest bardzo gorąco, powinno się to odbywać co 3-4 dni. Jednak sadzenie roślin w depresji może zrujnować powojników. W trosce o nich zapewnia regularne podlewanie, ale nie stałą wilgotność gleby – inaczej korzenie mogą gnić.

W zależności od rodzaju powojników, a ich nasiona wysiewa się wiosną bezpośrednio do gruntu lub poddane stratyfikacji (Clematis z dużych nasion). Wykupione lub wyhodowane sadzonki sadzi się pod koniec maja – początek czerwca, łodygi są zakopane w ziemi aż do 5 -10 cm Natychmiast po posadzeniu sadzonki powinny być obficie podlewane .. Około powinien być dół, tak aby woda nie rozprzestrzenia. Gleba powinna być regularnie poluzowane. Clematis będzie rosnąć szybciej, jeśli ziemia wokół niego będzie wolny od innych roślin około 40-50 cm. To sadzenie będzie dobrą rozgrzewkę korzenie w lecie i, w konsekwencji, szybkiego wzrostu łodygi. Natychmiast po wysianiu falistymi trzpienie powinny zostać ustalone. Nawozić Clematis, opiekę w okresie wegetacji przewiduje regularne nawożenia organicznego, dwa razy w miesiącu. Należy pamiętać, że nawóz świeży obornik może poważnie uszkodzić roślinę.

Co do przycinania, nie ma opieki dla różnych grup powojników To ma swoje dziwactwa. Rośliny kwitną w której znajduje sprężyna o pędów (międzynarodowej klasyfikacji – Grupa A Przykład – Powojnik) praktycznie odcięty. Jeśli chcesz się pojedynkować w bawełnę i uczynić go bardziej zwarty, a następnie wyciąć do bazy słabych łodygach. Pędy dobrze, jeśli to konieczne, odciąć tylko po kwitnieniu i na wysokości nie mniejszej niż jeden metr, pozostawiając wymagalnych nerki – lub w przyszłym roku powojników nie kwiat.

Grupa, znane również jako „słabe”, łączy najbardziej odmiana o dużych kwiatów. Późną wiosną – wczesnym latem, rośliny te kwitną na zeszłorocznych happeningu łodyg, aw połowie lata – na pędach roku, co może trwać do października. grupa roczna Powojnik B (Przykład – Powojniki grupy Patens Florydzie) należy wyciąć na wysokości około 30 cm, co dwa lata i starszych – powyżej 150 cm Clematis samym trzeciej grupie -. „Silny” lub grupa C, cięte na drugą lub trzecią parę nerek. Kwitną od końca czerwca do połowy września (na przykład – z różnych grup Viticella, Jackmanii), przy czym większość z kwiatów powstają na młodych pędach.

Clematis nie toleruje mrozu: w zimie muszą pokrywać. Ale szczególnie niebezpieczne dla tych roślin na zimno w połączeniu z wilgocią, tak aby chronić je przed zimnem, nie wszystkich odpowiednich materiałów. Tak, absolutnie nie podoba w tym trociny: powojników, dbając o które wymagają uwagi może perepret pod swoim łóżkiem. Najlepiej jest stosować na zimowe schronienie powojników suchych liści może być używany i wyciąć pędy. Schronisko musi być czas, aby wziąć na wiosnę, aby uniknąć tłumienia off roślin.

Przy poprawnej i starannej pielęgnacji powojników szybko i dobrze rosną i kwitną obficie przez długi czas. Doświadczeni hodowcy zalecają masz w ogrodzie kilka grup powojników, aby zapewnić ciągłą i urozmaicone kwitnienie przez kilka miesięcy.