719 Shares 8392 views

Mercedes SL500: dane techniczne i opinie

Mercedes SL500 (dawniej znany jako 500SL) – to chyba jeden z najbardziej kultowych modeli samochodów „Mercedes-Benz”. Było to niezbędne i bardzo atrakcyjną cechą linia luksusowych terenówek od 1980 roku, ale nie jest w zgodzie z duchem czasu poza jej ostatniej aktualizacji?

Użytkownikom lubił jaśniejszy i bardziej celowe wygląd, zaawansowaną technologię transmisji, wzmocnione na pokładzie. Jednocześnie są niezadowoleni z dużych rozmiarów, niewygodne podczas jazdy w mieście.

Najbliżsi konkurenci

Możliwe alternatywy dla tego modelu to:

  • Nieco bardziej praktyczne BMW 650i Cabrio M Sport, który może i nie ma rasowy wygląd, ale piękny, nieco bardziej sportowa niż Mercedes SL500 (zdjęcie w dalszej części tego artykułu), a dodatkowe miejsca dla dwóch osób (choć z tyłu nie jest tak mnóstwo miejsca na nogi).
  • Bardziej sportowy Jaguar F-Type R Cabrio, wyposażony w silnik V8 supermocarstwa, ma żywą dynamikę i, być może, jest jednym z najpiękniejszych samochodów drogowych produkowanych. Jego malutkie pobrania, a mimo to jest przeznaczone do jazdy napęd, to jest bardziej odpowiednie porywający styl jazdy.
  • Egzotyczny model stosowany – 3-4-letni Maserati Grancabrio i Aston Martin DB9 przez Volante.

SL – co to jest?

Mercedes-Benz SL – ikoną motoryzacji. Historia Klasa wraca do firmy razem zindelfingenskaya stworzył wersję swoich szosowych 50. samochodów, które doprowadziły do wprowadzenia pamiątkowy modelu 300SL «Gull Wing”, który został następnie SL Pagoda 60. i Der Panzerwagen lub Bobby Ewing SL 70- oraz 80-tych.

Od lat 90-tych, jednak SL-Class ewoluowała od kompaktowego roadstera w tabloid krążownika z otwartym górze. Wprowadzenie chowany hardtop w R230 na początku nowego tysiąclecia, wydawało się, podkreślił to. Niezależnie od wprowadzenia wersji AMG-potężny, SL-Class stała się nieco otyły, z miękkim zawieszeniem, choć niezaprzeczalnie chłodny typ samochodów sportowych turystyczny.

Aktualny szóstej generacji SL, pojawiła się 4 lata temu, stało się jeszcze dłuższy i szerszy od swojego poprzednika, a to użyto technologii, zmniejszenie masy ciała, bogactwo luksusowych pokładowych funkcji i adaptacyjnym tłumieniem. Ponadto, media motoryzacyjne nie były szczególnie pod wrażeniem pewnego rodzaju blef zmiana sportowej terenówki przodu. Ponadto, tradycyjne rywale „Mercedes-Benz” jeszcze powstrzymać się od pokusy, aby zbudować duży otwarty model ze składanym metalowym dachem. Wolą wierzchnią tkaninę, która jest bardziej zwarta i umożliwia konfigurację wymienialnej „2 + 2”.

Na niedawnej restyling przeprowadzono remont styl estetyczny i przejęła niektóre z cech funkcjonalnych super-Coupe S-Class. Ale teraz, że Mercedes-Benz oferuje bardziej praktyczną wersję zonderklassa kabrioletu, czy jest jeszcze sens w SL?

Jak to wygląda na drodze?

Być może istotny jest fakt, że Mercedes-Benz oferuje szereg usług SL AMG. Chociaż niektórzy mogą sądzić, że standardowa wersja do poprawy kosmetycznego wydawało się trochę świeżego, biorąc pod uwagę śmiały styl modelu poprzedników, niskie torpeda kształcie „Benz”, charakterystyczny ostry „pysk” wywołanie przedni zderzak, pogrubienie krata w kształcie rombu i wydłużone reflektory ze standardowym inteligentnym systemem oświetlenia LED. Najbardziej bystry obserwator zauważy, że na masce chwalił parę potężnych wystające grzbiety.

Pod względem atrakcyjności wyglądu zamiennych Mercedes-Benz SL500, na pewno wyjątkowy. Na ponad 4,6 metra długości i prawie 1,9 m szerokości na roadstera ma coś do wypełnienia przestrzeni pomocniczej … Miło jest jeździć błogo podziwiać z daleka, ale imponujące wymiary nie jest bardzo wygodne, gdy kierowca próbuje manewrować na zatłoczonych centrum miasta , Wydłużona pokrywa silnika Mercedes SL500 trudno ocenić zatrzymania parking. Na szczęście, istnieją czujniki odległości. Istnieje również standardowy system parkowania, więc można wziąć pomocy elektroniki. Wydłużona drzwi powinny być otwarte, aby uniknąć kontaktu z samochodu zaparkowanego w pobliżu boków „Mercedes”. A stary „martwy” pedał akceleratora, który najpierw trzeba silny nacisk do samochodu można ustawić w ruchu, wymaga przyzwyczaić.

Mercedes SL500: Dane techniczne

Tak, SL może być uciążliwe na wycieczkę do sklepów, dzięki czemu niemal nie do zniesienia, ale przy spokojnej jeździe na niedzielę na krętej scenicznego drogowego „Benz” blistatelen i jest w swoim żywiole. Mercedes-Benz SL500, których cechy są określone przez przepuszczanie 335-kW silnika 4,7 litra V8 jest w pełni zgodny z 9 przekładni automatycznej, zapewnia wydajną (może nadmiernie), w połączeniu z (głównie) pogrubioną ruchu. Prędkość maksymalna – 250 km / h. Przyspieszenie do 100 km / h trwa 4,3 sekundy miejsce. Zużycie paliwa – 12,4 litrów w mieście, 7 L – na zewnątrz i łączy się – 9 l.

Podobnie jak w całej linii AMG, prześwit zmniejsza się o 10 mm, ale samochód jest również wyposażony w adaptacyjne zawieszenie, aktywnej kontroli Aktywny ciała Body Control (ABC) z funkcją pochylenia na zakrętach. ABC działa w połączeniu z odpowiednim dynamicznego wyboru trybów transmisji „Curve» (CV), który jest doskonale wykonany każdy 2,65 stopnia nachylenia w zakresie prędkości 15-180 km / h, aby zoptymalizować komfort komforcie pasażerów »(C),« Sport »(S),«Sports plus»(S +) i wreszcie” Individual »(i), który umożliwia dostosowanie różnych parametrów zgodnie z wymogami kierowcy.

Przejażdżka i manipulacja

Mercedes-Benz SL500 opinii Właściciele opisany jako pojazd, który radzi sobie z zmiennych warunkach drogowych. Jego obsługa jest godna podziwu, biorąc pod uwagę ciężar Roadster, ale na najbardziej nierównych powierzchniach „Benz” czuł się trochę niewiarygodne, prawdopodobnie ze względu na znaczne rozmiary kół i opon niskoprofilowych. I szczerze mówiąc, jeśli układ kierowniczy nie jest dość niejasne, to czuje się trochę rozmyty. Oznacza to, że chociaż Mercedes SL500 jest zupełnie w stanie zapewnić wysoką prędkość, kierowca nie będzie skłonny być szczęśliwy do wywarcia nacisku na pedał gazu.

Biorąc jednak pod uwagę charakter „Benz” i proponowanej miejskiego wyrafinowania jego siły rynku docelowego modelu jest zrelaksowany i ekscytująca jazda z otwartym górze. Byłoby logiczne, gdyby „Benz” sprzedać większość swoich SL w zamożnych miastach nadmorskich: wniosek, który spełnia odpowiedni styl życia, uzasadnia się.

Ponadto, zdolność do ręcznie wyregulować luz jest głębokiego uznania. Można podnieść naciskając prześwit o 50 mm, co jest zbawieniem podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu z takich hojnych nawisy.

Luksusowe wnętrze

Jest to zdecydowanie pozytywny wielkość strona Mercedes-Benz SL500, – doskonała komfortowe wnętrze, w miarę możliwości w roadster. Duże adaptacyjne fotele oferują szereg funkcji, takich jak szeroki zakres funkcji regulacji elektrycznych, ogrzewania lub chłodzenia, jak również różnych rodzajów masażu.

Projektowanie wnętrz choć nie tak eleganckie, jak S-klasy, ale jest klasycznie charakteryzuje się przedłużonym i doskonale usieciowanych skórzane wykończenia i stylowy metalicznymi akcentami na desce rozdzielczej.

elita dźwięku

Melomani mogą korzystać systemie surround Harman Kardon Logic 7 z 10-kanałowym wzmacniaczem ogólnym DSP-600W i 11 głośników w tym Frontbass, który wykorzystuje przestrzeń wolnych wnęk aluminiowych przed kopanie jako rezonatory dla głośników basowych. Nie tyle luksus? Następnie można zamówić system audio Bang & Olufsen BEOSOUND AMG z 16-kanałowy cyfrowy wzmacniacz o łącznej mocy 900 W i kilkunastu głośników!

„Benz” Magia

Podczas gdy obejmując luksusowy samochód o wartości około 150 tysięcy dolarów. Oczekuje, Mercedes-Benz SL500 jest jeszcze w stanie zaskoczyć i proszę, w tym systemu Magia Vision sterowania, który rozpyla na szyba cieknie z wodą i delikatnie stosuje płyn do zmywania poprzez wycieraczek oraz system magiczne Sky sterowania może w ciągu kilku sekund, aby zmienić odcień panel szklany panoramiczny dach z ciemnym, aby usunąć lub vice versa.

cabrio

Składany dach elektro-hydrauliczny można powiedzieć, że procedura otwierania lub zamykania mogą być wykonywane z prędkością do 40 km / h, co jest bardzo wygodne, gdy trzeba ruszyć po światłach lub skrzyżowaniu, i montaż dachu nie zostało jeszcze zakończone. Jednak operacja ta może zostać zainicjowany wyłącznie podczas postoju samochodu … Innymi słowy, jest to niemożliwe, aby aktywować mechanizm, po prostu zmniejszenie prędkości do 40 km / h.

werdykt

Sześćdziesiąt lat po „Mercedes-Benz SL» pozostawiła niezatarty ślad w świecie motoryzacji, Mercedes SL500 R230 i jego bracia (SL400, SL63 AMG i SL65 AMG) nadal istnieć jako jedyny duży luksusowych roadsterów na tle wzoru rywalizujące kabrioletów „2+ 2 „, egzotyczne grand tourer miękką góry. Może konkurenci nie rozwinęła się bezpośrednim konkurentem SL z szacunku dla jego status kultowego, ale bardziej prawdopodobne jest, dlatego, że wierzą, że rynek samochodów tego typu jest zbyt niszowy i nie warto „świeca”.

Należy pamiętać, że w przypadku braku wymienialnej klasy S, który powraca po 44 latach przerwy SL było wykonać rolę Terenówce i „Gran Turismo”. To wyjaśnia, dlaczego samochód stał się trochę jak „lyuksobarzhu”. Uczestnicy mieli okazję przejechać na nowej Klasy S Cabriolet, trzeba pamiętać, że jest to bardziej praktyczne, rafinowany, i prawdopodobnie bardziej prestiżowe niż jego brat. SL Wentylatory mogą twierdzić, że S500 stoi na ćwierć więcej niż SL. Jest to duża zaleta, jeśli jednak nie ma zamiaru użyć dodatkowych miejsc i mają większy bagażnik.

Apogee luksusowy Cruiser

Cokolwiek to było, zgodnie z założeniami niektórych źródeł, następny SL, który powinien pojawić się w latach 2018-19, będzie mieć bardziej zwarty układ, dach tkaniny i domniemanego pokryć lukę pomiędzy SLC i SL. Dlatego dziś Mercedes SL500 – SL jest etap apogeum ewolucji luksusowy krążownik klasy punkt samochodu. To nie może być dla każdego, i tak, że teraz wydaje się być anomalią w zakresie zaopatrzenia rynku w ogóle. Ale dla fanów, co było i jest SL-Class, tylko kilka propozycji konkurentów można dopasować model.