489 Shares 8481 views

Car Racing – jest to najbardziej zaawansowany technologicznie samochód

скоростной и один из наиболее высокотехнологичных автомобилей на планете. Wyścigi samochodowe – to szybko i jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów na świecie. Najbardziej rozpowszechnione z tych maszyn są w „Formuła 1” zawodów. Wszelkie nowoczesny samochód składa się z co najmniej 80 000 różnych części. Aby wziąć udział w wyścigach wprowadzają je w oddzielnych pudełkach, a następnie zawodowych mistrzów są zmontowane.

ogólny opis

Samochód obudowa jest monocoque z włókna węglowego. Najważniejszą rolę odgrywa w nim elementów aerodynamicznych, głównym zadaniem jest stworzenie docisku, porównywalną do ciężaru maszyny. очень дорогой автомобиль, ведь один только монокок стоит около 115 тысяч долларов. Samochodów – jest to bardzo drogi samochód, ponieważ tylko jeden monocoque o wartości około 115 tysięcy dolarów. I to nie jest część kosztów z nim. Mają wielkie znaczenie dla takich samochodów zużytych opon, w którym oprócz kompozycji kauczukowej obejmuje również nylonu i poliestru.

parametry techniczne

Maszyny mogą być wyposażone w różne silniki. Wszelkie silnik składa się z około pięciu tysięcy sztuk. Ponadto, jego życie jest ograniczony do 3 tysięcy kilometrów. W przypadku pojazdów biorących udział w „wzoru 1”, często wykorzystywane 2,4 litra napędowych atmosferycznym pojemność osiąga 755 KM. составляет около 340 км/ч. Maksymalna prędkość samochodu wynosi około 340 km / h. Jednak to nie jest limit. Fakt, że reguły konkurencji przewidzianego stosowania ograniczeń. W przeciwnym razie drużyna z małymi budżetami nie będzie w stanie konkurować z bardziej znanych i bogatych rywalami na odpowiednim poziomie. Jak dla układu napędowego, nie jest używany siedem-biegową przekładnię zrobotyzowanego.

zarządzanie

машина, колёса которой находятся вне корпуса. Car – samochód, którego koła są na zewnątrz ciała. W tym przypadku, tył które mają większy zasięg i są napędzane. Prowadzenie profesjonalnego pilota odbywa się za pomocą nowoczesnych pojazdów, który to zestaw przycisków dla różnych celów. Prędkość ruchu jest kontrolowana ze względu na pedały gazu i hamulca. Pomimo ograniczeń, które zostały omówione wcześniej, ten samochód nie ma sobie równych w obwodzie drogowych wyścigów. Osiąga się to dzięki doskonałych parametrach aerodynamicznych, a układ hamulcowy pierwszej klasy.

elektronika

оборудуется самой совершенной и современной системой электроники. Samochód wyścigowy wyposażony w najbardziej zaawansowany i nowoczesny system elektroniczny. Nie zabrania się używać żadnych modułów, które są w jakikolwiek sposób mogą pomóc zawodnik zachować kontrolę. Podczas zawodów, informacje o stanie pojazdu są przekazywane do stacji monitorujących. Jednocześnie, sprzężenie zwrotne jest zabronione, co zwiększa rolę pilota w wyścigu.

bezpieczeństwo

скоростная машина, одной из главных задач конструкторов при её разработке является обеспечение безопасности пилота. Jako samochód – maszyny do szybkiego, jednym z głównych zadań projektantów podczas jej rozwoju jest zapewnienie bezpieczeństwa pilota. Żaden samochód nie może działać do czasu, aż nie zostaną one przeszły testy zderzeniowe. Po kilku tragicznych wypadkach w zawodach na najwyższym poziomie ustalono szereg wymagań dotyczących bezpieczeństwa w kolizjach bocznych i na wypadek przewrócenia maszyny. Samochód został zaprojektowany tak, aby w razie pożaru lub wypadku, kierowca był w stanie opuścić go przez pięć sekund. Aby to zrobić, wystarczy odpiąć pas i ciągnąć kierownicę. Piloci uczestniczący w „Formuła 1”, nawet regularnie przejść odpowiedni test. W przypadku awarii, po prostu nie mogą konkurować.