796 Shares 7339 views

Chevrolet Niva: luz. „Chevrolet Niva”: opis samochodu, charakterystyka

„Chevrolet Niva” to wspólny rozwój Avtosrtoiteley krajowym i amerykańskiej. Aby być bardziej precyzyjnym, rosyjscy eksperci pracowali nad stworzeniem tego samochodu, a ich koledzy zagranicznych doprowadził go do pełnej gotowości i uruchomiła w produkcji masowej. Pod marką „Chevrolet” samochód pokazuje od 2002 roku. Weźmy pod uwagę charakterystykę nowej „Chevrolet Niva” i historii jego powstania.

Trochę historii

Chevrolet Niva – SUV pięciodrzwiowa należący do klasy SUV. Produkcja napęd na wszystkie koła VAZ-2121 „Niva” rozpoczęła się w 1977 roku. NIWA skrót oznacza „najlepszy wynalazek samochodu Wołga”, a jego nazwa nie ma nic wspólnego z polami pszenicy i orki. Pomimo faktu, że samochód został dany tak ambitnego imię, niestety, nie jest całkowicie uzasadnione się. Początkowo samochód został stworzony dla mieszkańców obszarów rolnych, ale ponieważ cena samochodu była wysoka, mógł kupić kilka. Model miał dużą popularnością ze względu na dobrą wydajność i prostotę konstrukcji. W Moskwie Motor Show w 1998 roku, firma AvtoVAZ zaprezentował samochód koncepcyjny, który miał zastąpić przestarzałe „Pole”. Nie możemy powiedzieć, że jest radykalnie różny od swojego poprzednika, ale jedna z innowacji było ciało pięciodrzwiowa. Nowy model pod symbolem VAZ-2123 pojawił się w 2001 roku, ale w masowej produkcji nie została uruchomiona z powodu problemów finansowych. „Pole” marka jako skutek zaistniałej sytuacji został sprzedany do amerykańskiego koncernu General Motors. Amerykańscy specjaliści gruntownie poprawiona „pola”, dzięki czemu jego budowę około 1700 zmian. pierwszy samochód „Niva”, „Chevrolet” marki powstał na następny rok. Stary modyfikacja VAZ-2121 został przemianowany na «Lada 4×4». W 2009 roku został odnowiony Chevrolet Niva przeprowadzono: zewnętrzna została zmieniona w jej salon otrzymał nowe, lepsze wykończenie izolacja akustyczna, a także inne innowacje techniczne.

nowa generacja modelu wyjściowego oczekiwaniu

Wkrótce linia montażowa musiał dostać trzecią generację popularnego krajowego modelu SUV, ale zgodnie z zapowiedziami producenta, projekt został odłożony na półkę i nowa generacja będzie urodzony w najlepszym wypadku tylko przez 2018. Zaktualizowany „Pole” został zaprezentowany w 2014 roku na Salonie Samochodowym w Moskwie, ale w celu uruchomienia go do masowej produkcji wymaga około 12-14 mld rubli. Rząd w związku z problemami finansowymi VAZ gotowa wspierać go w formie pożyczki na rozwój projektu. W rezultacie samochód „Chevrolet Niva” będzie radykalnie różni się od swojego poprzednika, ale główne cechy nadal.

Specjaliści z amerykańskiego giganta samochodowego GM nowy wygląd i części technicznej samochodu zostało zaprojektowane i przeprojektowane wnętrze. Na zewnątrz, przyjmującym kanciaste formy i stylowe Znaczki, jak również dodatkowego zestawu terenu. Chevrolet Niva nadal będzie występować po tym wszystkim SUV i chcesz fanów marki. To będzie, jak dotychczas, być wyposażone w stały napęd na wszystkie koła, a także mają duży luz. Chevrolet Niva jest wyposażony w zmodyfikowanym zawieszeniem i dużych opon błotnych. Należy zauważyć, że teraz będą modyfikacje napędem na dwa koła i manualną.

Cechy samochód „Chevrolet Niva”

Jaka jest różnica od zwykłego modelu Chevrolet Niva? SUV zaprojektowany w innym stylu, który jest zbliżony do spisu z „Chevrolet”. Tylne drzwi zaczęły się otwierać na bok, zamiast w górę, jak wcześniej. VAZ-2121 posiada koła zapasowego w komorze silnika, ale teraz został dołączony do drzwi. Jak dla układu napędowego, transmisji i zawiesiny, nie uległy istotnym zmianom. „Chevrolet Niwa” jest wyposażony w odporne na mróz zderzaki, poszerzone koloru ciało gama.

Zalety „Shevi polowe” w porównaniu z innymi samochodami nie są ograniczone w celu ułatwienia budowy, a zatem zwiększenie drożności. Głównym konkurentem tego modelu jest „Reno Daster”: w przeciwieństwie do opisanych SUV jest wyposażony w stały napęd na wszystkie koła. „Chevrolet Niva” łączy w sobie komfort miejskiego SUV i godność starego modelu. Ale są też wady, takie jak słabym silnikiem i niski poziom bezpieczeństwa. Jednak pomimo wielu wad, to SUV stał się najlepiej sprzedającym się w okresie od 2004 do 2008 roku. „Chevrolet Niva” ma wiele nagród, takich jak „SUV Roku” w dwóch nominacjach i SUV „Premiera Roku” oraz nagrodzony „za najlepsze wykonanie” nagrody.

Luz "Chevrolet Niva"

Należy zauważyć, że ta opcja podoba jego pozazdroszczenia wysokości ponieważ Rover będzie miał znaczący prześwit. Ta wynosiła 22 cm od pojazdu. Należy zauważyć, że klirens Niwa Chevrolet waha się od 20 do 24 cm, w zależności od tego, co Podstawą tego pomiaru odległości do wykonania. Przypomnijmy, że prześwit nazywamy odległość między dolnej części maszyny i punktem uziemienia. SUV podczas jazdy po drogach gruntowych i uszkodzonych obszarów musi mieć dobre wyniki w tym aspekcie.

Prześwit „Chevrolet Niva» może zwiększać na dwa różne sposoby: przez organizm, a ze względu na zawieszenie. W pierwszym przypadku podkładki sprężyny zawieszenia zamontowany system tłumiący przeprowadzić koniecznych zmian: tylne resory są zainstalowane zamiast amortyzatorów z przodu – amortyzatory „Wołga”. Pierwsza metoda jest konieczne zastąpienie starego do nowej tarczy o średnicy większej niż standard. Należy pamiętać, że wzrost obciążenia silnika po odprawie „Chevrolet Niva” należy zwiększyć, więc konieczne jest, aby zmienić wszystkie cztery koła jednocześnie, dodatkowo, rozmiar opony nie może przekraczać 30% wydajności produkcyjnej.

Zaktualizowany "Chevy Niva"

Druga generacja „Chevrolet Niva” jest udane inżynierowie wspólnego rozwoju. Pojazd ma dobre wskaźniki wytrzymałości ciała, sztywnością skrętną, jakość lakieru. Pod względem komfortu kabina SUV wygląda dość skromne, a jego główną zaletą – jest to funkcja off-road.

Dekoracja „Chevrolet Niva” jest zaktualizowaną krata z dużym logo na złoty kolor. Oryginalnie wygląda optykę głowa, okrągłe światła przeciwmgielne umieszczone są po bokach zderzaka. Na bokach ciała pojawiła plastikowa okładzina w drogie wykończenia SUV jest wyposażony w 16-calowe koła ze stopów lekkich.

Test „Chevrolet Niva” można mówić o niektórych cech modelu, na przykład, że samochód nie może być nazywany dynamiczne. będzie miał upodobanie tych kierowców, którzy preferują spokojny styl jazdy. Na drodze „Niva” zachowuje się całkiem do przyjęcia, ale należy zwrócić uwagę na następujące funkcję: przekładnia zmiany powinny być ściśle w czasie, to znaczy, gdy silnik osiągnie 3000-3500 obrotów. Dobrze radziły sobie podczas testów i zawieszenia, który pozwala wygodnie pokonać przeszkody na drogach. Terenowy pojazd porusza się pewnie i nawet nie powstać konieczność przełączenia na niższy bieg, ale zauważa, że jeśli wejdzie ona ścieżkę, trzeba ciężko pracować, aby wydostać się z niego. W czasach, samochód nie jest na tyle mocy, aby pokonać pewne przeszkody, silnik często stragany.

„Chevrolet Niwa” w trakcie restyling poprawiła się w różnych kierunkach, w celu pozbycia się pewnych wad, na przykład jest ustalone układu chłodzenia silnika przepływu, modyfikowane przedniego zespołu zawieszenia oraz lepszą izolację. Wszystkie poziomy wykończenia premia po roku 2013, nowe fotele, ABS, pasy bezpieczeństwa z napinaczami i przednie poduszki powietrzne. Jak dla układu napędowego, to było możliwe, aby bardziej dynamiczne i efektywne kosztowo. Jego objętość jest 1,8 litr i 122 litrów w biegu. a. Tego typu silnik zamontowany na specjalną modyfikację znakowanej FAM-1. 1,7 litrowy silnik do wersji standardowej ma małą pojemność 80 litrów. a. Silnik zamontowany jest 5 przekładnią manualną.

wniosek

Legendarny samochód krajowy był z pewnością poprawić interwencji GM i uzyskała spektakularny widok w połączeniu z zaawansowanymi cechami technicznymi. kategorii cenowej, w którym samochód jest całkiem nadaje się do jego właściwości, wśród których najważniejsza jest dobra przepuszczalność i wysoki prześwit. „Chevrolet Niva” jest wciąż popularny wśród rosyjskich kierowców samochodów i nie tylko.