450 Shares 1953 views

Jak umyć lustro bez rozwodu do idealnego połysku?

Czysty i komfortowy dom – zastaw dobrego nastroju. Jak często usuwane w domu zależy od zdrowia i życia w nim, jak zadbana okolica jest korzystne środowisko dla rozwoju bakterii patogennych. My, skrobania, czyste, wytrzyj – gospodarze są dobrze znane pracach domowych. Szczególne trudności jest mycie szkła, polerowanego i lustrzanych powierzchniach.


Jak umyć lustro bez plam, nie zna każdą gospodynię. I do wykonania tego zadania, czasami na próżno, aby wydać dużo nerwów i wysiłku. Umyć lustro bez plam do idealnej jasności nie działa za pierwszym razem. Wynik – psuje nastrój, powtórzenia nudnej pracy i stracony czas.

Jak umyć lustro bez plam

Znany bardzo prosty i tani i dostępny dla wszystkich metod, w których stosuje się wodę, miękką ściereczką i cienkiego papieru (zazwyczaj toalety lub gazety). Procedura działa w następujący sposób:

 • brud zmywany wilgotnej ściereczki;
 • ruch kołowy za pomocą papieru pomarszczenia kulę szkło rozciera się do sucha, jedynym sposobem, w celu zapewnienia całkowitego zniknięcia smug.

Wadą tej metody jest to czasochłonne (ją polerować długie i trudne), a obecność substancji toksycznych w farbie drukarskiej.

Korzystając z dostępnych narzędzi

Lustro umyć bez plam na Start – dobra gospodyni jest świadoma. Istnieje wiele środków ludowej:

 • ocet i wodę (w stosunku 1: 1);
 • proszek do zębów i ciekły amoniak;
 • ocet i proszek do zębów.

W pierwszym przypadku czyszczenia lustra przeprowadzono w taki sam sposób, jak opisano powyżej. Woda, która miesza się ocet do mycia lustra, usuwanie nadmiaru brudu, wytrzyj go z papieru w celu wytworzenia charakterystycznego połysku.

Druga opcja jest dość prosta. W równych proporcjach potrzeby mieszać proszek do zębów i ciekłego amoniaku w celu otrzymania zawiesiny. Otrzymaną mieszaninę pocierać lustro, delikatnie naciskając ściereczkę do umieszczenia bardzo silnie zanieczyszczona i pozostawić w tym stanie przez pewien czas, na przykład, przez 15 minut lub 20. Choć otkisaet brud, można odpocząć lub wypić filiżankę herbaty. Następnie trzeba umyć wszystko trochę wody w temperaturze pokojowej i produkować łatwe polerowanie tkanki powierzchniowej. proszek do zębów może być zastąpiony istolchonnym pasty lub kredę. Zastosowanie sody nie są zalecane w celu uniknięcia zmętnienie szkła.

Podobnie, oczyszczanie prowadzi się za pomocą octu i zębów proszku lub kreda. Na szybie ciepłej wody musi się ocet (devyatiprotsentnogo) i łyżka kredy lub proszek do zębów. Mieszanina może wymagać odprowadzenie nadmiaru wody. Otrzymaną zawiesinę stosuje się do powierzchni ruchem okrężnym do oczyszczenia zabrudzenia, a na koniec tego płukania działania z zimną wodą.

Jest też inny środek ludowej, która zawiera mleko, sól, fa amoniaku. Tę mieszaninę rozciera się ze szkła, mycie i połysk.

Korzystanie z naturalnych składników

Lustro można prać bez użycia rozwód pochodzenia naturalnego? Po tym praniu powoduje minimalne szkody dla środowiska. Alternatywnie, można użyć łyżeczki liści zielonej herbaty. Z tej metody produkować podwójną korzyść:

 1. Przyjazne dla środowiska.
 2. Niski koszt oraz możliwość wykorzystywania odpadów, które należy usunąć.

Stosowanie skrobi lub ziemniaków – kolejna okazja, aby korzystać z naturalnych składników. W celu przygotowania kompozycji Bertil skrobi pokój łyżką stołową i wody, otrzymany zacier stosowane do szkła podobnie jak w poprzednich przykładach wykonania, przemywa się po 20 minutach.

Skrobia może zastąpić ziemniaki. Aby to zrobić, trzeba wziąć połowę bulwy, przetrzeć twarz, a następnie spłukać ciepłą wodą i wytrzeć do sucha miękką szmatką lub szmatką zamszowej.

Jak umyć lustro bez plam, jeśli ma śladów linii

to jest bardzo trudne do usunięcia ślady much i innych owadów. Jak myć okna i lustra, bez rozwodu, jeśli w domu tam, zwłaszcza z nadejściem lata, te nieprzyjemne sąsiadów? Z tego zadania z łatwością obsługiwać zwykłe cebuli. Jest to niezbędne w celu połowę żarówki wykonania i podobnie z ziemniaków energicznie pocierać powierzchnię lustrzaną lub okna.

Sok z cebuli natychmiast Mushin usunie plamy i zapobiec dalszemu występowaniu owadów.

chemikalia gotowe

Nowoczesne kobiety – ludzi biznesu lub zatrudnieni w sektorze przemysłowym, więc czas, aby oczyścić dom lub mieszkanie nie jest jeszcze tak dużo. Wyobraź sobie, co gospodyni musiała pracy: w takich przypadkach zawsze jest kilka możliwości w zakresie zatrudnienia. Jak szybko umyć lustro bez rozwodu? Ten problem jest na tyle poważny dla kobiet biznesu. Tutaj trzeba uciekać się do używania chemii gospodarczej, które we współczesnym świecie jest oszczędność słomy w celu ułatwienia prac domowych. Można odwołać się do banalnej użycia detergentu do mycia naczyń. Należy również być stosowany do powierzchni i wytrzymać przez jakiś czas, szybko opłukać. Z pomocą dobrego leku zabrudzenia usuwa się natychmiast i oddala praktycznie żadnego wyboru. Aby uczynić go bardziej wygodne, chemicznych wlano do butelki z rozpylaczem i rozpylony. Okazuje się bardzo szybko.

Istnieją również specjalne urządzenia do czyszczenia okien. Znana środków czyszczących, takich jak „drugi”, „blask”, „Mr Muscle” i innych. Skuteczne usuwanie brudu bez smug osiągnięte dzięki zawartości amoniaku i alkoholu izopropylowego. Podczas korzystania z niezbędnych środków ostrożności. Aby uniknąć przykrych konsekwencji w postaci zatrucia chemicznego w parach, pomieszczenie, w którym lustro wiszące, musi być dobrze wentylowane. Do pracy może również dotyczyć czyszczenia szyb samochodowych.

Serwetki antystatyczne

Producenci mają pochodzić ze dla wygody chusteczki do czyszczenia lustra ze szczególnym impregnacji. Istnieją opcje do czyszczenia monitorów komputerowych, sprzętu telewizyjnego i optyki. Kompozycja, która jest impregnowana tych asystentów odciążenie powierzchni niepotrzebnych rozwodów, a także zawierająca środek antystatyczny. Obecność tych ostatnich zmniejsza gromadzenie się pyłu na powierzchni i umożliwia wykonywanie mniejszej ogólnego czyszczenia w domu.

Ciekawy użycie starych rzeczy

Nawiasem mówiąc, ta opcja jest konieczne stosowanie rajstopy nylonowe, które pojawią się utracone znaczenie ze względu na strzałkę – jest to kolejna skuteczna metoda technologii bezodpadowych. One zwiększyć połysk i pomaga szybko i sprawnie umyć lustro bez plam.

Krok po kroku

Podsumowując, jak prawidłowo myć lustra bez plam, można zrobić następny krok po kroku algorytmu. спользование различных средств, как подручных, так и специальных, сводится к одной цепочке действий, которые нужно выполнять последовательно: Wykorzystanie różnych narzędzi, takich jak improwizowane i specjalnego, zredukowane do jednego łańcucha działań przeprowadzanych kolejno:

 • Pierwszy krok – czyszczenie zanieczyszczeń żadnych środków, które zostały wymienione. Agresywna kompozycja, tym szybciej będzie oczyszczająca. Czasami konieczne jest ustalenie priorytetów. Co jest ważniejsze, szybkość czy bezpieczeństwo? Naturalne i środki do czyszczenia ręcznego na rzecz środowiska.
 • Drugi krok – zaczerwienienie lub skład chemiczny, wykonane własne. Korzystanie z zimną wodą prowadzi do lepszego rezultatu. Ułatwić pracę usuwając rozwód pomoże specjalną szczotkę z gumowego wałka do mycia szklanek. Guma pasterstwo wilgoci w dół i czystą powierzchnię uzyskuje się bez smug. Korzystanie z takich instrumentów jest kilka razy szybszy proces czyszczenia.

 • Trzeci etap – polerowanie. Musiał dać pożądany lustrzany połysk. Ściereczki z mikrofibry mogą pomóc w tym procesie. Ale wymyślić i papier toaletowy lub gazety. Charakterystyczną cechą tego artykułu jest to, że pozostawia trochę kurzu i włókien tkaniny na szybie. Ponadto, jego dostępność i niski koszt pozwala na mycie okien i luster w domu przy minimalnych kosztach materiałowych. Dwa – trzy gazety – lustro i błyszczy jak nowa. Dobry wynik otrzymuje się również z wykorzystaniem zamszu.

Przyczyny rozwodu podczas mycia

Tak więc, lusterko przemywa i suszy. Ale po bliższym zbadaniu okazuje się, że czystość i blask są dalekie od ideału: są błotniste plamy i smugi, wygląd jest słaba. Prawdopodobne przyczyny:

 • Na szybie pozostały brud lub pył wcześniej przez hak. Jeśli jest to możliwe, należy usunąć przed użyciem wodą, szczotkowanie miękkiej szczotki lub tkaniny, a kropelki tłuszczu do czyszczenia tkaniny chłonny.
 • Nie wymyto z pozostałą detergentu, na przykład, szkło pozostaje detergent, który słabo odpowiada na usunięcie. Umyć je, trzeba dużo wody.
 • Woda zawiera zanieczyszczenia, które pozostawiają smug mętne po wysuszeniu.

Aby usunąć smugi przetrzeć szybę wilgotną ściereczką i wytrzeć suchą szmatką lub papierem toaletowym chłonnego.