702 Shares 6837 views

Zamontowane wewnątrz kurniku: zdjęcia. Budowa kurnika z rękami

Wielu wierzy, że na podwórku wystarczy zbudować kurnik i osiedlić się w nim ptaków. Jednak budowa budynków po prostu nie wystarczy. Musi poprawnie zaimplementować układ wewnątrz kurnika. Następnie zastanówmy się bardziej szczegółowo w jaki sposób to zrobić.


Przegląd

W ogóle nie ma nic trudnego w budowie grzędy, gniazda urządzeń, przeprowadzanie oświetlenie. Jednakże, jeśli coś z poniższych zrobić źle lub przegapić ważnego punktu, ptaki będą niewygodne w pokoju. A to z kolei może mieć wpływ na ich stan nie jest bardzo korzystne. Zamontowane wewnątrz kurnika (zdjęcie zostanie przedstawiony w dalszej części artykułu) należy wziąć pod uwagę różne czynniki. Przede wszystkim, pomieszczenie musi być optymalne oświetlenie, wilgotność i temperatura. Konieczne jest również, aby dbać o wentylację, właściwe rozmieszczenie gniazd, pijących. Wszystko musi być zgodna z przepisami, nie jest zbędny uczyć się z doświadczeń innych urządzeń do hodowli drobiu. Ten artykuł będzie dotyczyć tylko podkreśla wszystko kurnik.

System wentylacji

Budowa kurnika, można zacząć od stworzenia systemu wentylacyjnego. Nie wszyscy hodowcy drobiu dobry pomysł jej odpowiednią strukturę. Wentylacja w domu, jest przedstawiony jako dwie rury dwa metr wykonane z płyty o grubości 2,5 cm. Element wydechowy powinien być zamontowany na okonie poziomie sufitu. Rura jest zamocowana do wchodzącego w przybliżeniu 50 cm pod poddaszu powietrzu. Wskazane jest, aby go zainstalować z dala od gniazd i okonie, żeby nie przeziębić emanowała od niej. Do każdej rurki jest konieczne, aby klapki.

oświetlenie

Wdrożenie aranżacji chicken coop, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że na dobre składających jaja ptaków potrzebują około 15-17 godzin światła. W związku z tym, rano i wieczorem w lokalu musi działać dodatkowych źródeł. Wiele realizacji aranżacji kura dom własnymi rękami, lekceważąco odnoszą się do tej potrzeby. Dość rzadkie, jak pokazuje praktyka, można znaleźć w domu gruntowną system oświetlenia. Często cała praca sprowadza się do szybkiego montażu okablowania dostępnych materiałów, montażu żarówek, palenie przez całą dobę. Oświetlenie, zbudowane na tej zasadzie, nie tylko nie jest przydatna, ale wręcz przeciwnie, mogłoby zaszkodzić kurczaki. U ptaków, wyczerpanie nerwowe mogą rozwijać, tak że będą one po prostu zatrzymać się w celu złożenia jaj. Właściwa aranżacja kurniku (przedstawiona w tym artykule może służyć jako dobry przykład zdjęcie) sugeruje właściwą okablowanie i montaż opraw oświetleniowych w żądanym miejscu. Bardziej odpowiednie pod względem bezpieczeństwa drutu na zewnątrz domu. W tym przypadku kable zostaną zredukowane do jednej tarczy. Może być montowane ze sklejki. Wewnątrz zamontowany panel gniazd i przełączników. Niektórzy właściciele mają tendencję, aby zapisać i używać otwartego żarówki wkręcić w gniazda. W tym przypadku źródła światła muszą być zmieniane dość często. Faktem jest, że ptaki, latające z miejsca na miejsce, będzie bolało stale żarówki. To jest obarczona nie tylko ich wypalenia, ale także zamknięcia okablowania. Aby uniknąć takich przypadków należy zainstalować sufit z grubego szkła, wewnątrz którego jest przykręcony żarowe niezbędnej energii. Więc optymalny poziom światła i stworzyć bezpieczne środowisko zostaną dostarczone.

ogrzewania pomieszczeń

Zamontowane wewnątrz kurnika (zdjęcie ilustruje to dość wyraźnie) najpierw musi być wygodne dla ptaków. Aby czuli się komfortowo, trzeba optymalną temperaturę otoczenia. Wielu właścicieli nie są izolowane dom. Niektórzy uważają, że izolacja na tyle na zewnątrz, a jeśli dom jest dużo kurczaka, wtedy może również zaopatrzyć się ogrzać. Z jednej strony jest to. Ale w tym przypadku warto zastanowić się, że temperatura w kurniku nie będzie wyższa niż 6-8 stopni, co z kolei będzie sprowokować wzrost wilgotności. Go pozbyć pomoże grzejnik 1 kW. Najlepiej byłoby jednostka olej. Do kurcząt nie dotykać urządzenie grzewcze jest zainstalowany z dala od kryjówek. Dla większego bezpieczeństwa skonstruowanego pudełka ze sklejki z otworami na nią (poprzez zostanie im wyjdzie ciepłe powietrze). Przewód może być rozszerzona na tarczy i wycofać się z gniazda na zewnątrz.

padok

Budowa kurniku sugeruje, między innymi, zgodnie z rozmieszczeniem elementów świata. Na przykład drzwi są lepiej zainstalować na wschodzie. Wynika to z faktu, że od tej strony wchodzi optymalną ilość światła potrzebnego do produkcji witaminy D. On z kolei jest niezbędne do lepszego wchłaniania wapnia. Witaminy D jest wytwarzany w organizmie, niezależnie od ptaków w wystarczającej ilości to na ekranie wprowadzania światła optymalny. Woliera lepiej jest zbudować taki sposób, że jedna część z nich znajdował się na wschodzie, z drugiej – z północy. Jako metal stosuje się słupy ogrodzeniowe. Ich cechy kleju siatki ocynkowanej. Filary lepiej kopać głębiej do kurcząt nie mógł zrobić kopalnię i wyjść z kojca. Na wysokości ogrodzenia powinna wynosić co najmniej 2,5 m. Odległość ta jest wystarczająca, aby utrzymać ptaki poleciał.

Paul

Wielu właścicieli w padoku zorganizować parterze. Ale w miarę upływu czasu, ten fundament jest bogato przyprawione odchodów, a podczas wytrącania zmieni się papka. Wtedy to wszystko brud wszedł ptaków w kurniku. Aby tego uniknąć w pióra, można położyć drewnianą podłogę. Potrzebujesz drewna 15×15 cm i nie Deski.

Gniazda i kryjówki

Wdrożenie aranżacji chicken coop, nie należy zapominać o czyszczeniu wygodę. W szczególności, projekt bardziej odpowiednie grzędy zrobić wymiennych. Materiał do nich może służyć prętów 50×50 mm. Krawędź muszą zaokrąglić do samolotu, bo wtedy ptaki są utworzone odciski. W okresie zimowym ptaki są dociskane do siebie mocniej, a latem, wręcz przeciwnie, starają się być jasne. To może być używany podczas instalacji grzędy. Latem dodany półki, a zimą – półki są usuwane. Więc to będzie zapewnione optymalne kurczaki lądowania. Według wielu właścicieli, ptaki rodzą się w ciemnych miejscach. Jednak w rzeczywistości oni wybierać tylko te zakątki i clucking po ptaka określoną jajko, to odwrócenie uwagi drapieżników. Ilość gniazd powinna być wystarczająca dla lokalizacji wszystkich zwierząt. Jeśli w pobliżu kurczak zauważyć kolejną kurę, to nie zostanie przeprowadzona. Uważa się, że optymalnie zainstalować jedno gniazdo trzy ptaki. Gdzie stoją, kury nie obchodzi. Dlatego, aby budować je lepiej, gdzie będą one łatwiejsze do czyszczenia. Aby ptaki nie gniazdo zabrudzone ściółki i nie spędzić noc w nich można zrobić pokrywę pod kątem mniejszym niż 60 stopni.

sprzątanie domu

Przez wdrożenie wewnętrzny układ kurniku, aby otwór w zachodniej ścianie pomieszczenia. Jego powierzchnia nie może być mniejsza niż 0,5 m 2. On znacznie ułatwia czyszczenie. Otwór może być wyposażona w dwie pokrywy, które zostaną ujawnione w górę. humus kurczak za wystarczająco cenny nawóz organiczny typu. W związku z tym, że suszy się pod okapem, i następnie dociskany do worków. Obmiarów próchnicy jest mieszana z popiołem i jest wykorzystywany do nawożenia roślin.

kąpiel pył

Właściwa aranżacja kurniku wewnątrz obejmuje tworzenie optymalnych warunków, nie tylko dla osób dobrze przetoczyły, ale także zachować je zdrowe. Aby utrzymać upierzenie w dobry wygląd i zwalczania szkodników ptaki kąpią się w ziemi, piasku. Aby kury mogły brać kąpiele kurzu, trzeba wykonać szerokie możliwości i zainstalować go w miejscu zamkniętych depozytów. Wypełniacz można stosować zwykłe ziemia ogrodowa z pyłem i piasku. Te kąpiele najlepiej umieścić w kurcząt mielona zasięgu.