269 Shares 1387 views

Pionowy wiatrak z rąk (5 kW)

Działania jednostek i całej tej ludzkości jest praktycznie niemożliwe bez energii elektrycznej. Niestety, szybko rośnie zużycie ropy naftowej i gazu, węgla i torfu prowadzi do spadku rezerw tych zasobów na naszej planecie. Co można zrobić, dopóki wszystko jest nadal Ziemianie? Według ekspertów, jest to rozwój systemów energetycznych może rozwiązać problemy światowego kryzysu gospodarczego i finansowego. Dlatego najpilniejszą jest poszukiwanie i wykorzystanie źródeł energii wolnej od paliw.

Odnawialne, ekologiczne, „zielony”

Być może powinniśmy przypomnieć, że wszystkie nowe – to dobrze zapomniane stare. Siła rzeki i prędkości wiatru ludzie nauczyli się wykorzystywać do produkcji energii mechanicznej przez długi czas. Słońce ogrzewa wodę i przenosi nas samochody, statki kosmiczne karmi. Koła montowane w łóżkach potoków i małych rzek, woda była dostarczana do pól w średniowieczu. Jeden wiatrak może zapewnić posiłek kilka okolicznych wsi.

W tej chwili jesteśmy zainteresowani proste pytanie: jak zapewnić swój dom światłem i ciepłem tanie, jak zrobić wiatrak z rąk? 5 Moc-term, lub po prostu mniej niż, najważniejsze, aby być w stanie dostarczyć swój dom na porażenie prądem.

Interesujące jest to, że istnieje klasyfikacja budynków przez poziom efektywności wykorzystania zasobów na świecie:

 • konwencjonalny zbudowany przed 1980-1995 lat.;
 • Niska i bardzo niskiej mocy – do 45-90 kWh na 1 kV / m;
 • pasywny i nielotne, odbiór prądu z odnawialnych źródeł energii (na przykład ustawienie wirnika turbiny wiatrowej (5 kW) z rąk lub system paneli słonecznych, jest możliwe, aby rozwiązać ten problem);
 • energia aktywnych budynków, wytwarzania energii elektrycznej więcej niż potrzeba, aby otrzymać pieniądze, podając go przez sieć do innych odbiorców.

Okazuje się, że naturalne, domowe mini-stacje na dachach i na placach, może w końcu osiągnąć pewnego rodzaju konkurencję dla obecnych głównych dostawców. A rządy różnych krajów są zachęcanie do tworzenia i aktywnego korzystania z alternatywnych źródeł energii.

Jak określić opłacalność własnym napędem

Naukowcy udowodnili, że wolne moce wiatru jest znacznie więcej niż wszystkich zgromadzonych wiekach zapasów paliw. Wśród metod pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych wiatraki mają szczególne miejsce, ponieważ są łatwiejsze w produkcji niż panele stworzenia solntseulavlivayuschih. W rzeczywistości, turbina wiatrowa o mocy 5 kW w swoje ręce mogą być zbierane, niezbędnych składników, w tym magnesów, drut miedziany, sklejki i metalowych do ostrzy.

Eksperci twierdzą, że wydajność, a zatem może być korzystne nie tylko zaprojektować poprawną formę, ale również zbudowany we właściwym miejscu. Oznacza to, że należy wziąć pod uwagę dostępność, ciągłość, a nawet prędkość przepływu powietrza w każdym indywidualnym przypadku, a nawet w konkretnym regionie. Jeśli obszar okresowo pochodzą uspokajające, spokojne i bezwietrzne dni, jednostka maszt z generatorem nie przyniesie nic dobrego.

Przed rozpoczęciem dokonywania wiatrak z rąk (5 kW), konieczne jest rozważenie jego modelu i widoku. Nie oczekujemy słabą strukturę dużym wydatkiem energetycznym. I odwrotnie, kiedy trzeba zasilić zaledwie kilka żarówek w kraju, nie ma sensu budować ogromny wiatrak z rąk. 5 kW – moc wystarczy do zapewnienia energii elektrycznej do prawie cała urządzeń oświetleniowych i domowych. Będzie stała wiatr – zapali.

Jak zrobić generator wiatru rękami: sekwencja działań

W wybranym miejscu na wysokim maszcie wzmacniają się turbiny wiatrowej z generatorem do niego podłączone. Energia wytwarzana przez przewód idzie do prawego pokoju. Uważa się, że im wyższa jest konstrukcja maszt już średnica tarczy wiatrowa i silniejszy strumień powietrza, tym większa jest sprawność całego urządzenia. W istocie rzeczy nie są już tak:

 • Na przykład, silny huraganów łatwo złamać ostrza;
 • Niektóre modele mogą być zainstalowane na dachu zwykłego domu;
 • prawidłowo wybrany turbina jest łatwy do uruchomienia i działa dobrze nawet w wietrznych warunkach z bardzo małą szybkością.

Główne rodzaje turbin wiatrowych

Uważane klasyczny konstrukcja z poziomym umieszczeniu osi obrotu wirnika. Zwykle mają 2-3 ostrzy i ustawiony na dużej wysokości nad ziemią. Maksymalna efektywność takich instalacji jest pokazany na stałym kierunku przepływu powietrza i prędkości 10 m / s. Główną wadą tego rozwiązania jest obrót ostrza wiosła kiedy awaria często się zmienia, porywisty kierunek wiatru. Prowadzi to albo do bezproduktywnego pracy lub do zniszczenia całej rośliny. Aby uruchomić taki generator po zatrzymaniu, trzeba wymusić początkowej promocji łopatek. Ponadto, aktywne łopatki wirujące wydzielają specyficzne nieprzyjemnych dźwięków dla ludzkiego ucha.

Pionowa turbiny wiatrowej ( „pokrętła” 5 kW lub inne) ma inny układ wirnika. H kształcie cylindrycznym lub turbiny wiatrowej jest zrobione w dowolnym kierunku. Te projekty są mniejsze, uruchomić nawet gdy najsłabszy powietrza (na 1,5-3 m / s), nie wymagają wysokich masztów, można je stosować nawet w środowisku miejskim. Ponadto, moc znamionowa turbin wiatrowych, z ich własnych rąk (5 kW – to jest realne) zebrano, osiągnięta przy wietrze 3-4 m / s.

Nie pływają na statkach i na lądzie

Jednym z najbardziej popularnych miejsc w branży wiatrowej dzisiaj było stworzenie poziomej oscylatora z miękkimi ostrzy. Główną różnicą jest to, w jaki sposób wytwarzać materiały i sam postać: turbin wiatrowych z rękami (5 kW, typ przeprawa) 4-6 trójkątne skrzydełka tkaniny. Ponadto, w przeciwieństwie do konwencjonalnych projektów, jej przekrój poprzeczny, zwiększa się w kierunku od środka do obrzeża. Ta cecha sprawia, że jest nie tylko możliwe, aby „złapać” delikatnym wietrze, ale również w celu uniknięcia strat w wir powietrza.

Żaglówki ins obejmują następujące wskaźniki:

 • o dużej mocy przy powolnym ruchu obrotowym;
 • samodzielnego nastawiania i regulacji mocy każdej wiatr;
 • Wysokie i niskie łopatkowe bezwładność;
 • Nie ma potrzeby przymusowego odwijania koła;
 • całkowicie milczy obrotów, nawet przy dużych prędkościach;
 • brak wibracji i zaburzeń dźwiękowych;
 • względna taniość konstrukcji.

Wiatraki z rękami

5 kW konieczne moc można uzyskać na kilka sposobów:

 • zbudować najprostszą konstrukcję wirnika;
 • zebrać kompleks kilku kolejno umieszczone na tej samej osi kół żaglowych;
 • używać aksilnuyu design z magnesami neodymowymi.

Ważne jest, aby pamiętać, że moc koło wiatr jest proporcjonalna do iloczynu sześcianu wartości prędkości wiatru na czyszczonej powierzchni turbiny. Więc jak zrobić turbiny wiatrowej 5 kW? Instrukcje dotyczące.

Jako podstawę możemy podjąć piasty samochodowe i tarcze hamulcowe. Magnes 32 (25 wynosi 8 mm) ułożone równolegle wokół tarcz wirnika w przyszłości (część ruchoma generatora) na każdym dysku przez 16 elementów, a ponadto zawsze na przemian z zalet minusów. Przeciwstawiając magnesy muszą być różne wartości biegunów. Po partycjonowanie i umieszczenie wszystkiego w koło jest wypełnione żywicą epoksydową.

Zwoje drutu miedzianego jest umieszczone na stojanie. Ich ilość powinna być mniejsza niż liczba magnesów, to znaczy wszystkie przewody 12. Wstępnie wychodzące i są połączone ze sobą w gwiazdę lub trójkąt, to również wylana epoksydową. Zaleca się przed napełnieniem pastą wewnątrz elementów śrubowych z plasteliny. Po utwardzeniu żywicy i ich odzyskiwania będzie otwory, które są potrzebne do wentylacji i chłodzenia stojana.

Jak to wszystko działa

Tarcze obrotowe wirnika w stosunku do stojana, tworzą pole magnetyczne i prądu w cewkach występuje. Turbina wiatrowa połączone systemów kół pasowych i trzeba przesunąć te elementy konstrukcji obrotowego. Jak zrobić samemu generator wiatru? Niektóre uruchomić produkcję własną moc z zespołu prądotwórczego. Inny – tworząc tarczę obrotową część.

Wał wiatraka blokady ślizgowe połączenie z jedną z tarcz wirnika. Duży wpływ na dno jest umieszczony, drugą płytę magnesów. Stojan jest umieszczony w środku. Wszystkie części są przymocowane do koła ze sklejki z długimi śrubami i nakrętkami zabezpieczającymi. Między wszystkich „naleśników” koniecznie pozostawić minimalne odstępy do swobodnego obrotu tarcz wirnikowych. Wynikiem jest generator trzy fazy.

„Beczka”

Pozostaje producenci wiatrak. Ręce-ing 5 Moc obrotowa konstrukcja 3 może być wykonana ze sklejki i arkusz okrążeń bardzo cienki i lekki duraluminiowych. Skrzydła metalowe prostokątne są przymocowane do śruby ze sklejki i narożników. Wstępne w każdej płaszczyźnie rowków prowadzących koło wydrążone w postaci fal, które są wkładane w arkuszach. Otrzymany wirnik ma cztery kondygnacje ostrzy falistych przymocowane do siebie pod kątem prostym. Oznacza to, że między poszczególnymi połączonych węzłów naleśniki sklejki 2, rozmieszczone na wygiętej w kształcie fali ostrza duraluminium.

Taka konstrukcja posadzone na środku sworznia stalowego, który przekaże generator momentu obrotowego. Wiatraków, z własnych rąk (5 kW) od takich struktur ważą około 16-18 kg na wysokości 160-170 cm i 80-90 zasad cm średnicy.

Co należy wziąć pod uwagę

Vetryak- „beczka” można zainstalować nawet na dachu budynku, chociaż jest to zupełnie wystarczające wysokość wieży z 3-4 metrów. Należy jednak pamiętać, aby chronić od naturalnych opadów obudowie generatora. Zaleca się również, aby zainstalować magazynowania energii akumulatora.

Aby dostać się z ciągłym 3-fazowego prądu przemiennego koniecznie w systemie powinny być włączone i konwerter.

Z dość wietrzny dzień regionie turbiny wiatrowej, z własnych rąk (5 kW) gromadzone, może stanowić szok nie tylko do telewizji i żarówek, ale także system nadzoru wideo, klimatyzacja, lodówka i innego sprzętu elektrycznego.