866 Shares 7134 views

Zwiększanie kosmetyczne lub reprodukcji storczyki w domu

Przyjrzyj się dobrze w storczyków, od razu zdać sobie sprawę, że dbanie o to piękno nie jest łatwe, ale to się opłaca. Ma wszystko, czego można zapragnąć: kruchość, ekstrawagancji, bezradności. I hodowcy chętnie oddają kapryśna roślina, próbuje zdobyć jego kwitnienie.

Storczyk rzadkie i dość drogie kwiaty, więc pytanie „w jaki sposób propagować storczyki w domu” jest dość istotne.

Powielanie storczyków mogą być środki wegetatywne (nakładanie warstw, dzieląc rośliny, sadzonki) i seksualnych (nasiona). Tylko wegetatywnych opcje dostosowane do hodowli domowej.

Powielanie storczyki w domu wegetatywnie.

Wegetatywnego rozmnażania storczyków w domu przez jedną z czterech następujących sposobów:

  1. Dzielenie dużych roślin. Najlepiej to zrobić wczesną wiosną. Roślina jest wyjmowany z naczynia i korzeni z gleby. Dezynfekowane kłącze została pocięta ostrym nożem, tak aby każda z części zawiera nie mniej niż trzy fałszywe pełni rozwinięte mieszków. Nacięcie posypane węgla w proszku, co powinno ochrony korzeni przed infekcjami. Nowe rośliny posadzone w doniczkach są przygotowane z wyprzedzeniem.

  2. Powielanie wierzchołkowych sadzonek. Ten sposób jest odpowiedni dla szybko rosnących gatunków storczyków (Vanda). Uciec przez cięcie na poziomie połowy czystego noża i otrzymany szczepiony jest umieszczony w nowym naczyniu. Po pewnym czasie łodyga wykonuje korzenia, a następnie przekształca się w pełnej rośliny i zaczyna drzewa.

  3. Długie zrzezy w nowej puli. Długi trzon storczyków wycofane w naczyniu wypełnionym podłoża i stałej. Po pewnym czasie, szczepy korzeni oraz odcięcie go od rośliny macierzystej.

  4. Najprostszym sposobem, aby stworzyć odwzorowanie w domu storczyki przez oddzielenie odrostów (dla dzieci). Pędy pozostawione na roślinie macierzystej, o ile nie dorastają i nie tworzą własnych korzeni. Dojrzewające pędy cięte dzieci dezynfekowane nóż i przeniesione do osobnego garnka. Kawałek traktowane sproszkowany węgiel. Jednakże sposób ten nadaje się tylko do tych odmian, które tworzą się bocznych pędów (Phalaenopsis, Dendrobium).

Nasiona Powielanie storczyków.

Rosną storczyki z nasion jest trudne. Wynika to z faktu, że nasiona tych roślin, w przeciwieństwie do większości „normalnych” nasion innych roślin, które nie mają zapasu składników odżywczych. Lekka jak kurz, mogą kiełkować jedynie w przypadku, gdy są one umieszczone w specjalnej pożywce hodowlanej.

A ponieważ w takim środowisku, aby łatwo rozwijać nie tylko storczyki, ale również wiele niebezpiecznych bakterii do roślin, nowe pokolenia mają rosnąć w warunkach sterylnych. Jeśli dodamy do tego i dość długi okres rozwoju roślin, staje się jasne, dlaczego rozmnażanie storczyków w domu najlepiej jest wykonywać wegetatywnie.

Do otrzymanej hodowli storczyków normalnie rozwiniętych i osiągnęły wiek rozkwitu, muszą stworzyć odpowiednie warunki do ich wyglądu. W skrócie można je scharakteryzować w następujący sposób:

  1. warunkach temperaturowych. Oczywiście, warunki zależą od typu (i istnieją tysiące), ale ogólne zasady są następujące: temperatury w ciągu dnia powinno być 2-3 stopni powyżej nocy. Dzień lato temperatura – około 20 stopni, zimą – około 17.

  2. Oświetlenie. Orchid kocha jasne rozproszone światło, ale nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Dla prawidłowego rozwoju wymaga 10-15 godzin światła dziennie. W zimie, brak światła nadrabia sztucznym oświetleniem.

  3. Podlewanie. Storczyki nawadniano ciepłej wody i łagodne. Gleba powinna być zawsze wilgotne. Niektóre (Milton, katleya) wymaga suszenia mieszaniny gleby między podlewaniem.

  4. Wilgotność. Potrzebujesz w wilgotnym i świeże powietrze. To wymaga regularnych oprysków w letnim obfite, łagodne zimy. Przeciągi, szczególnie zimno, destrukcyjne dla storczyków.

  5. dom przesadzania storczyków wykonanych podczas powodu szczelność garnka zatrzymuje wzrost orchidei.

zasady uprawy storczyków opisane powyżej nie jest zbyt trudne i nadają się do większości rodzajów storczyków mieszkających w domu. Ale rośliny Domu egzotycznej urody, zapytać, czy ona miała (jego rodzaj) szczególne preferencje, a jeśli są jakieś spieszy się je spełnić.