702 Shares 9702 views

Szklarnia „spichlerzem” własnymi rękami. Rysunki, zdjęcia

Jeśli potrzebujesz na swojej daczy cieplarnianego „spichlerzem”, ręce mogą być w prosty sposób wytwarzane. Ale najpierw trzeba zapoznać się ze specyfiką projektowania, ale również wziąć pod uwagę technologię produkcji. Jak wiecie, jest to tzw cieplarnianych z pudełka do przechowywania ziarna, który jest używany w życiu codziennym. Jako jego charakterystycznych cech oryginalnych aktach okładki, które nie są przechylone i podciąga. Zasada ta otwarcie jest niezwykle przydatna dla małych szklarniach i pielęgnacji roślin w takiej konstrukcji będzie produkować bardzo proste.

Opis modelu

Szklarnia „bin chleb” jest wykonany własnymi rękami, gdy istnieje potrzeba rosną sadzonki, warzywa, warzywa korzeniowe lub wczesnych upraw roślinnych, które są na wczesnym etapie sezonu wegetacyjnego. Pomidory i ogórki, a także inne rośliny wysokie w szklarni będą odczuwać dyskomfortu z powodu niskiej wysokości zabudowy, ale „pole chleb” można utworzyć wymaganego rozmiaru.

wymiary cieplarnianych

Jeśli jest ona wykonana cieplarniany „spichlerz” własnymi rękami, trzeba będzie wybrać wymiary dla niego. Pewien rozmiar w tym modelu nie istnieje. Każdy ogrodnik może wybrać dla siebie pewną ilość szklarniach, która będzie odpowiadać wolnej powierzchni na miejscu. Typowo, długość takiego cieplarniane 2-4 m, podczas gdy wysokość nie przekracza 1 m i szerokość zależy od konstrukcji zostanie otwarty po obu stronach i tylko jednego. Jeśli cieplarnianych będą otwierane jedną ręką, aby zapewnić wygodniejszy pielęgnacja roślin jest korzystne, aby szerokość w przedziale 0,8-1,3 m.

Cechy konstrukcyjne

Zanim zostanie wykonany cieplarniany „spichlerz” własnymi rękami, konieczne jest rozważenie możliwości konstrukcyjnych szklarni. W tym przypadku widać, że górna część ramy nie jest częścią całego łuku, a połowa elementów danych. Obie części muszą się autonomiczną powlekane i zamocowana do podstawy za pomocą zawiasy.

Szklarnia „spichlerzem” rękami, rysunki, które są przedstawione w artykule powinien być wykonany w oparciu o ramki, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Można je znaleźć na swojej własnej strony. To może być z tworzywa sztucznego rura kwadratowym przekroju rur profilowych galwanizowanej, stali profilowanej.

Wybór materiału pokrywającego

Jako materiał okrywającej powszechnie stosowane z poliwęglanu, lecz mogą być zastąpione przez wystarczająco silną warstewkę, która jest przeznaczona do produkcji szklarni. Trzeba zaznaczyć polietylenu niskociśnieniowego. Ponieważ aktywny cieplarnianych najczęściej stosowane do rosnących siewek, który wymaga szczególnej mikroklimat, zalecane jest użycie jako materiału pokrywającego jest z poliwęglanu, który ma właściwości ochrony przed promieniowaniem UV. Materiał ten jest w stanie najskuteczniej utrzymać ciepło w porównaniu z filmem.

W zależności od wielkości można spędzić stosunkowo niewielką kwotę pieniędzy, gdy zostanie wykonana cieplarniany „spichlerz” własnymi rękami. Rysunki taka struktura powinna być wybrana przed rozpoczęciem pracy. Zatem, ramy można wykonać chałupników w 1500-3000 rubli, w zależności od wielkości szklarni. Jeśli samemu zrobić taką szklarnię, masz ergonomiczną konstrukcję i funkcjonalność w jednym projekcie.

prace przygotowawcze

Szklarnia „spichlerzem” z poliwęglanu z ich rąk, rysunki, które powinny być przygotowane przed rozpoczęciem pracy, należy dostarczyć do serwisu, jeśli nie planują producenci Tutor. Nawet jeśli projekt nie będzie miał zasięg, będzie musiała być transportowana w ciężarówkach. Pomimo faktu, że ma niską wagę, jego wielkość jest dość duży.

Początkowo trzeba znaleźć słonecznym miejscu na terenie działki: nie powinny być objęte drzew i innych budynków. Zlokalizować potrzebną strukturę tak, że boki otwarcia mieć kierunek z północy na południe. Zapewni to, że rośliny uprawne więcej światła słonecznego i ciepła. Szklarnia „spichlerz” poliwęglanu z rękami, które mogą być rysunki pozaimstvovatiz artykuł powinien być umieszczony na podstawie. Na jego budowę można stosować podkłady, belki, cegły lub drewna. Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć konstrukcji drewnianej fundamentu, to powinny być traktowane wstępnie antyseptyczne kompozycje. Nie powinniśmy zapominać o mieszanin przeciwgrzybiczych.

szaniec

Aby cieplarnianych był bardziej skuteczny w działaniu, muszą być przygotowane początkowo dół. Jego głębokość może się wahać od 50 do 70 cm, podczas gdy wielkość musi zmieścić cieplarnianych. Wokół podstawy, aby zainstalować fundament materiałów, które zostały przygotowane do pracy. Powstały wcięcie należy położyć świeży obornik i kompost, który jeszcze nie miał czasu, aby spalić. Istnieje również potrzeba wysłania wysuszonych liści i trawy. Powstały preparat należy zamknąć warstwą żyznej gleby.

Cechy zbudować szklarnie

Szklarnia „spichlerzem” z poliwęglanu z rękami przedstawionych na ziemi, to można wzmocnić powłokę. Wcześniej zastawione biopaliwa spali pod warstwą gleby, dając roślinom dodatkowego ciepła i substancji odżywczych.

Jako podstawę wystaje pokrywę cieplarniany, który jest wykonany z dug.Soedinit być poprzez ich poziomego profilu. Odległość pomiędzy łukami nie powinna przekraczać 0,5 m. Liczba łuków zostanie określona przez wielkość szklarni. Tkanina powinna być umieszczona, zwracając kanałów prostopadłych do poprzecznych rozporek. W ten sposób chronić arkusze z deformacji. Wzmacniać strukturę, czego potrzeba, zwracając folię ochronną do góry. Po zakończeniu prac instalacyjnych zostanie zakończona, trzeba się go pozbyć.

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić „chleb pole” szklarnię z ich rąk, to trzeba uznać, że do instalowania łączników będzie musiał wykonać otwory, trzeba będzie spróbować, aby nie wpaść w żebra. W celu realizacji śruby mocujące mogą być konieczne dla przygotowania 100 sztuk, w ilości, jak również kąty stalowych i śrubowych elementów mocujących. Potrzebujesz bary – ich grubość musi być równa 50 mm, natomiast szerokość powinna być równa 200 milimetrów. Szklarnia „spichlerzem” własnymi rękami, zdjęcie które zostały przedstawione w artykule, może być wykonana przez każdego ogrodnika.