713 Shares 2385 views

Co trzeba siatkę dla komórek królika: wielkość. Jak zrobić Hutch królik z siatki z własnymi rękami?

Właściciele zwierząt wymaga wielkiej odpowiedzialności, nie mniej niż wychowanie dziecka. W tym przypadku ścisłego przestrzegania zasad i przepisów dla psów hodowlanych. Najważniejszą rzeczą – stworzenie warunków jak najbliżej do tych, w których zwierzęta żyją w naturalnym środowisku.


Domy dla królików

Króliki, pomimo faktu, że są one odporne na większość chorób, skromny żywności i warunków życia, jest wciąż w potrzebie odpowiednio wyposażonym domu. Obudowa trzeba budować na podstawie liczby osób, płci i wieku.

Koszt gotowych domów importowanych materiałów można odzyskać dość długo, tak wielu ludzi przychodzi do decyzji o własny wbudowany mieszkań. To jest o wiele bardziej korzystny przykład wykonania wynalazku. W tym przypadku powstaje pytanie, jak zrobić klatkę dla królików z siatki. Produkcja mieszkań dla eared nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności, wystarczy wykonać wszystkie rady i wykonywania obliczeń poprawnie.

Co jest potrzebne do komórek siatki królików?

Głównym kryterium przy budowie domów dla właściwego eared jest wybór materiału.

Najlepiej nadaje się do komórek siatki stalowej ocynkowanej królików, które ma szereg zalet w porównaniu z rówieśnikami.

Materiał ten znany jest z trwałością, co eliminuje konieczność okresowej wymiany ścian domu. Ponadto, powłoka cynkowa dostarcza materiały odporne na rdzę i korozję, co także wpływa na trwałość produktu. Ze względu na małe rozmiary komórek, króliki nie mogą gryźć siatkę, która również zwiększa trwałość.

Jak wybrać średnicę oczka?

Budynek jest najlepsza dla siatki metalowej komórek królika o średnicy komórek 1,5-2 cm. Jest to siatka z komórek prostokątne i kwadratowe, korzystne jest, aby wybrać drugi wariant, ponieważ wtedy zapewnia lepszą trwałość materiału, jest wykluczona możliwość ugięcia. Można użyć większej komórkę w celu ułożenia dachu, podłoga jest lepiej wziąć mały na zwierzęta łapy nie należą.

Doświadczeni hodowcy wolą ze szwem siatki metalowej z cynkowanej ogniowo. Aby odróżnić ten gatunek od drugiego, można użyć do sags szwów spawalniczych. Jest to siatka na klatki królika będzie służył przez wiele lat, ze względu na grubą warstwą cynku docenią go odpornym na korozję i rdzę.

Po wybraniu sieci zwrócić uwagę na geometrię komórki, jeśli krzywizna jest widoczny, jest słaba więź w dziedzinie spawania. Ponadto, jeśli słupki cienka (mniej niż 2 mm), siatka nie jest odpowiedni.

Opcje budynki

Istnieje wiele opcji do budowy domu dla hodowli i uszami. Na czym wariant zatrzymać – to do właściciela zwierząt, ale konieczne jest, aby zwrócić uwagę na wygodę mieszkania.

Najczęściej stosuje się dwie wersje budynków, w których siatka jest stosowane dla komórek królik:

 • bezramowa komórek na rozlewiska (bardziej odpowiednie dla zwierząt w pomieszczeniu);
 • szkielet.

Co trzeba wiedzieć, aby zbudować dom dla ptaków?

Aby dom na własną rękę, jest pozyskanie niezbędnych materiałów:

 • siatki o wielkości oczek 25 x 50 do 10 x 25 mm;
 • Pierścienie ustalające;
 • arkusze cyny na paletach;
 • sklejki ścian i izolacji ścian;
 • paski 50 x 100 mm dla tuszy;
 • gwoździe / wkręty;
 • narożniki metalowe ramy;
 • zadaszenia (7 szt.);
 • Krawędź tworzywa sztucznego;
 • śruby (1-2 szt.) do drzwi;
 • Materiały do dachów, można stosować łupków / tektury falistej;
 • centymetrem;
 • ołówek;
 • młotek;
 • Wkrętak / śrubokręta;
 • piła do metalu;
 • Nożyce metalu;
 • szczypce;
 • pliku.

Konstrukcja ścian komórkowych

Przed rozpoczęciem budowy domu, trzeba określić, ile osób będzie w nim żyć. Zwierzęta muszą być wystarczająco dużo miejsca do poruszania się, ponieważ to osoby wysoce mobilne.

Na podstawie tego, co siatka rozmiary zostały wybrane dla królików komórek może rozpocząć cięcia materiału z przodu, z tyłu i ściany boczne. Ściany przednie i tylne powinny być identyczne pod względem wielkości, w taki sam sposób jak w bok.

Następnie wyciąć górną i dolną część domu, muszą być takie same. Jednak dolna część domu wyciąć z materiału o mniejszej siatki do ochrony przed ptakami stóp obrażeń.

Korzystanie z pierścieniem mocującym zbierania ściany.

Można ustawić partycję domową wykonane ze sklejki, do królika mogą bawić się, przenosząc się z jednego obszaru do drugiego.

Skonstruować struktury dna. Tin Pan jest wymagany do usuwania odchodów. Kotwienia dna komórek, wchodząc jedną komórkę. Usunięcie gałązki komórki niższych zostanie wstawiony do palety.

Następnie należy zdecydować, jak wiele drzwi będzie i gdzie będą się znajdować. W tych dziedzinach możemy zrobić szczelinę i traktować krawędzie pilnikiem.

Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia królika w drzwiach zainstalować plastikową krawędź.

Cięcia drzwi nieco więcej niż rozmiar otworu i zamocować pierścień mocujący. Ustaw sworzeń przedni do domu może być zamknięta.

Ustaw góry komórki.

Produkujemy palety dla domu

Teraz możemy produkować palety. Cięcia rozmiaru nieco większego dolny arkusz komórek cyny. Jeśli klatka jest zainstalowana partycję, a gdy zawartość kilku osób tam, lepiej jest zrobić kilka palet.

Zbioru musi być napisana w formie koryta, to można osiągnąć po prostu gięcia blachy. Należy zachować ostrożność tak, że podajnik został umieszczony w przygotowanym dla niego miejsca.

Następnie można przejść do produkcji domu ramki. Uczynić go bardziej proste. Korzystanie z drewnianych bloków. Struktura musi być wykonane nieco więcej niż rozmiar komórki bezproblemowo siatki klatki królik został umieszczony w niej.

Umieszczenie na obwodzie rogach ramy metalowej. Od barów dołączyć nogi, ich długość nie powinna być mniejsza niż metr, aby króliki nie są zagrożone drapieżniki.

komórki Warming

Sklejki mają tylne i boczne ściany rozmiar ramki, musi dołączyć do górnej belki okapu. Wymaga to, że zimno może obudowę schronienie.

Do celów izolacji cieplnej dachu domu arkusza sklejki może być stosowany. Wyposażenia dodatkowego ocieplenia komórek, można mieć pewność, że nic się nie stanie do królików, nawet w niskich temperaturach.

Ostatnim krokiem jest zainstalowanie poideł, Koryta i siano manger w domu. Waterers i podajniki najlepiej stosować na zewnątrz lub w jakikolwiek inny sposób, ale tak, że zwierzęta nie zanieczyścić zawartość.

Jeśli zastosujemy się do powyższych prostych kroków, nawet początkujący w tej branży nie jest trudno budować klatki dla królików z sieci z ich własnymi rękami. Każde zwierzę wymaga szczególnej opieki i odpowiednich warunków do życia. Zapewniają ciepły dom i świeże zające żywności, nie można się martwić o zdrowie eared.

Jeżeli budujesz sobie prostą wersję komórce, a następnie w przyszłości będzie można dokonać korekt na podstawie zdobytych doświadczeń. Można w końcu zbudować prawdziwą farmę królika, nie tracić dużo pieniędzy.