631 Shares 4444 views

Drewniana łódź z rękami

przestrzenie wodne zawsze przyciąga ludzi i przenieść wiele obiektów pływackich stosowanych przez niego. Drewniana łódź własnymi rękami można zbudować w domu z niezbędnych narzędzi, akcesoriów i materiałów. Pierwsze łodzie zostały wykonane z jednego pnia drzewa odpowiedniej wielkości dla prymitywnej technologii wykruszenia.

Metoda ta charakteryzuje się bardzo nieefektywnego wykorzystania materiałów i wielkiego wysiłku. Jak zbudować łódź bardziej zaawansowanej technologii i niższymi stratami? Szczegółowy opis wygląda dość obszerny i wykracza poza zakres tego artykułu, który opisuje ogólne zasady i podejścia do procesu. Opiera się na projektowaniu specjalnej sklejki wodoodpornej.

Wyposażenie warsztatów i materiały

Dressing pływanie oznacza – długi proces, a zaleca się wykonywać w pomieszczeniach. Dach nad głową, aby uniknąć negatywnych skutków promieniowania słonecznego i opadów na materiałach stosowanych w pracy. Do pracy, musimy:

  1. układanki elektryczny;
  2. wiertarka elektryczna;
  3. zaciski;
  4. młotek i dłuto.

Główny korpus jest gruby materiał specjalny sklejki 6 mm, do wytwarzania poduklyuchin, banki i kil trzeba płyty drewnianej. Ponadto, trzeba będzie specjalny klip lub wątek, a także kit i wodoodporną farbą.

Przygotowanie i cięcia materiału

Okręt zbudowany własnymi rękami w dwóch etapach, a praca zaczyna się od cięcia arkusza sklejki. Rysunki muszą być przeniesione do obrabianego przedmiotu, można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy polega na zastosowaniu specjalnego sprzętu: komputer i ploter. Wydrukować wzór w skali od jeden do jednego. Z tektury wyciąć nożyczkami szablonie i po prostu przetłumaczyć obraz na konturze poprzez umieszczenie go na kartce sklejki.

W drugim przykładzie wykonania, wzór rascherchivaetsya równoległych linii i jest przenoszony do obrabianego przedmiotu w etapach z odpowiedniego wzrostu. Wszystkie części łodzi są cięte dokładnie z wyrzynarki elektrycznej. Operację wykonać lepiej na stole lub warsztacie. Należy pamiętać, że narzędzie powinno być promowane ściśle na linii bez stosowania nadmiernej siły do niego.

środki pływanie montaż

Sklejka łódź z rękami jedzie na podłodze lub innej płaskiej i twardej powierzchni. Aby przymocować podstawę zarysu rufowej części prawej i lewej stronie i na dziobie. Węzeł wykonany jest za pomocą specjalnych klamer lub cienkich i mocnych nici. Spoiny starannie przyklejone taśmą polimerową wewnątrz i na zewnątrz. Podstawą organizm jest gotowy.

Następnie, drewniana łódź z rękami wzmocniona za pomocą zestawu mocy zainstalowanej w dziobie, rufie i na miejscu banków instalacyjnych. Ramy są wykonane z suchych pasków i łączy się z obudową za pomocą klejenia. środki pływają dalej dać czas na całkowitym wyschnięciu kleju i rozpocząć proces odpowiedzialny za stosowanie szpachli i farb.

Dokonywanie łodzie zająć dużo czasu, ale będzie służyć jako gromadzenie wiedzy i doświadczenia. Gotowy produkt jest testowany w najbliższym akwenu, a gdyby nie było rażące łamanie technologii, będzie ona służyć swojemu właścicielowi przez długi czas. Kolejnym logicznym krokiem w rozwoju swoich umiejętności będzie prawdziwym motorówka, własnymi rękami zaprojektowane i wyprodukowane.