232 Shares 2572 views

Jak pozbyć się pni bez wyrywania: metodę chemiczną, kruszenie. część Clearing

Stając się szczęśliwym strefie podmiejskiej właściciel, dana osoba może nagle w obliczu szeregu nieprzewidzianych problemów. I najczęściej w liście – pozbyć bez wyrywania pni. Powstaje to samo pytanie z upływem czasu i długoletniego ogrodnika: drzewa wydają się umierać, pozostawiając kikuty różnej wielkości.


Bez wątpienia najszybszy i łatwe czyszczenie terenu – to przy użyciu ciężkiego sprzętu. Ciągniki i buldożery mogą poradzić sobie z zadaniem w ciągu zaledwie jednego dnia, nawet jeśli zakażenie jest duże pniaki. Jednak zatrudnienie nie jest tani sprzęt. Ponadto, jest to niezbędne do swobodnego wjazdu i miejsca na manewr na wykorzenienia. A jeśli pnie w obszarze znajdują się w dolnej części ogrodu, spychacz niszczy rośliny do połowy, aż będą wykorzenić. Więc ta metoda jest odpowiednia tylko w początkowych stadiach rozwoju serwisu, i tylko wtedy, gdy masa „sprawdzić” swoje kikuty.

Ręczne kasowanie ziemia jest tania i dostępna dla każdego, nie wymaga przestrzeni i dostępne nawet w odległych miejscach. Jednak karczowanie – proces jest nie tylko czasochłonne, ale również fizycznie ciężkie. A czas potrzebny do innych celów, zabierze dużo. Więc lepiej jest badać dostępne techniki, jak pozbyć pniaków bez wyrywania wybrać spośród nich najbardziej odpowiedni, ze swojego punktu widzenia, i bez wątpienia będą z niego korzystać. Tym bardziej, że zwalczanie plagi opcji nieco.

Jak pozbyć się pni bez wyrywania: metoda mechaniczna

Najbardziej wiarygodne uznaje się za całkowite usunięcie resztek drzewiastych. Po pierwsze, strona staje się odpowiednie dla każdego zastosowania – mimo że ogród jest uszkodzony, nawet put altaną. Po drugie, jesteś ubezpieczony przed próbami ożywienia: zarośnięte nie będzie dokładny. Kruszenie pnie improwizowany oznacza nieefektywne i ciężkości pracy nie różnią się od wyrywania. Dlatego lepiej jest do prowadzenia prac specjalnych szlifierek. Oni włamać kikut trocin, absolutnie bez psucia okolicę. Jest taki sprzęt jest bardzo drogie, lepiej wynająć za konieczne usunięcie pni codziennie i stale maszyny w gospodarstwie nie jest potrzebne.

Tanie, ale przez długi czas i nie nieszkodliwy

Jeśli z jakiegoś powodu nie mogą lub nie chcą uciekać się do podrobienia, można zastosować proces chemiczny do usuwania pniaków. Najprymitywniejsza wersji – wlew „fatalny ząb” sól kuchenna i polietylen rolki góry. Nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dobrze, że długo, wszystkie opcje chemiczne wymagają czasu. Szkoda, że ziemia będzie nieprzydatne do uprawy przynajmniej coś w nadchodzących latach.

Wipeout

Bardziej przyjazne dla środowiska usuwanie azotanu pnie, sód lub potas. Po pierwsze, rozlewając drewna nie trzeba czekać dwa lata. Po drugie, jest on usuwany i korzenie. Technika jest prosta i dostępna: w pniu otwory są wiercone wiertłem. Im więcej i głębiej niż są, tym szybciej będzie działać. Otwór napełnia się azotan i wypełnione wodą. Że to wszystko nie jest płynny i nie wymyty, otwory są zamknięte korkami – Chopyk drewna, wosku, korków plastikowych, boisko ogrodzie. kikut top obficie podlać.

Manipulacje te przeprowadzono jesienią: w sprężynę przepływu sok wzrasta tak, że korzenie nie nasyca azotan. W następnym roku, wyjąć korek, wewnątrz wylewa nafty lub benzyny (tak, nawet płyn do paliwa do ognia) i podpalili pniu drzewa. Spalić wszystko, łącznie z częścią podziemną.

Metoda nie jest uniwersalny, tak aby pozbyć się kikutów bez wyrywania może nie być zawsze. Jeśli wyczyszczone obszar na wrzosowiskach, to prawdopodobnie początek podziemnego pożaru. Tak, w gęsto obsadzonej ogrodzie ryzyko pożaru jest wystarczająco wysokie sąsiednich drzew.

ognioodporne sposobem

W przypadkach, gdy poprzednia metoda nie ma zastosowania, podejście zmienia. Oczywiście jest również azotany, ale tym razem, amoniak, czyli mocznikowego. Pożądane jest, aby go do kikuta wydrążonego w środku wgłębienia, jak tylko to możliwe. Jest on wprowadzany chemiczną i ogarek zawija tak dokładnie jak to możliwe. W plusy – palenie nie jest wymagane, kikut zamieni się w proch się. Minusy – proces trwa bardzo długo. Z dużym cięcia piły – do trzech lat. Ponadto, po upadku na ziemię kikuta przez jakiś czas nie jest odpowiedni dla wszystkich roślin.

grzybicze zniszczenie

Jak pozbyć się pni bez wyrywania inną metodę? Osoby, które dba o ziemi na miejscu bardziej jak naturalny sposób. Tak, on nawet dłużej. Ale gleba jest wzbogacona w substancje odżywcze, a otrzymasz to miły bonus. Po prostu coś i trzeba kupić w spetsmagazine grzybni boczniaka lub zebrać w najbliższym gaj „sadzonek” miód pieczarkowy. Kikut, przeznaczony do niszczenia, otwory, które są określone grzyba „wątki”. Więc nie będą wysychać, otwory są pokryte wilgotnym mchem. Sadzenie odbywa się wyłącznie w pochmurny i chłodny dzień. 4-5 lat grzyby pieniek „jeść” i robisz to cały czas będzie miał na biurku smaczną przekąskę.

Przyspiesza proces naturalny

Nie zawsze kikut, porośnięte grzybami, może służyć jako ozdoba do ogrodu. Jeśli chcesz, aby utrzymać glebę w miejscu, ale nie psują jego wygląd, można przejść w następujący sposób.

Kopie rów wokół kikuta – ułatwi to dalszą pracę. Następne zwyczajne łańcuchowa odciąć resztę drzewa tak, że cięcie było poniżej poziomu gruntu pięć centymetrów. Zakopanego ogarek pokryte ziemią, ale nie jest normalne, a drewno, podjęte spod drzew liściastych. Jest bogaty w określonych mikroorganizmów, przyspieszając rozkład drewna. Jeśli las w okolicach twojego problemu nie jest (lub jest iglasty), użyć arkusza humusu pewno istniejących wyrobisk kompostu. Powinien on mieszać się z pary okularów stężonego nawozu azotowego i rozkłada SPIL. Górny jest wypełniona zwykłej glebie ogrodowej.

Jeszcze bardziej elegancki jest zniszczenie pnia jeśli jego miejsce planowane jest posadzenie drzewa. Początek podobnej wysokości kikut jest zmniejszona do maksimum, co najmniej na równi z nerki. Mid wydrążone i wypełnione nawozu wymieszać z glebą. A w tej „puli” posadzone młode drzewko. Wraz z rozwojem i zniszczy pnia i jego korzeni.

Stump jako element projektowania krajobrazu

Przed szuka sposobu, aby pozbyć się pni bez wyrywania, ocenić, czy to naprawdę konieczne. Jeśli miejsce nie jest odpowiednie dla wszystkich roślin lub nawet mało używana i może opuścić pniu. zrobiłby niezwykły i harmonijny puli jednoroczne.

Szczególnie dobrym pomysłem, jeśli grunt pod pniem nadszedł czas na relaks: kwiaty będą stopniowo zniszczyć drewno i ziemię – ssać użytecznych elementów. Można dokonać niestandardowe i podajnik ptak. A jeśli pniu rozstrzygane na miejscu planowanych pawilonów, może on również stać się wsparcie dla stole w ogrodzie.