315 Shares 3303 views

Zofia Tołstoj: zdjęcia i biografii

Niezwykła kobieta była Zofia Tołstoj, żona Lva Tolstogo. Biografia jest ściśle związane z życiem i twórczością wielkiego jej męża. Kobieta zdobyłem świeckiego społeczeństwa, a zwykłe życie miasta ze względu na bycie z nim. Po jego śmierci ona edytowane jego dziedzictwo jest Zofia Andreevna Tołstoj. Biografia kobiety zostaną szczegółowo omówione w artykule.

L. N. Tołstoj 23 września 1862 żonaty. Nazwisko panieńskie Sophia Andrejewna Tołstoj – Bers. W tym czasie dziewczynka miała 18 lat, a Tołstoj – 34. Para mieszkała razem przez bardzo długi czas – 48 lat. Rozdzielone śmierci hr Tołstoja. Jednak małżeństwo nie można nazwać bezchmurne szczęśliwy i łatwe. Zofia Tołstoj Tołstoj urodziła 13 dzieci. Wydała w swoim życiu kolekcji dzieł Tołstoja, a także pośmiertnego wydania pism wielkiego autora. Leo jest ostatnią wiadomość skierowana do żony po argument, przyznał, że mimo wszystko, że ją kocha, ale się z tym żyć nie może. Następnie udał się do swojej ostatniej podróży do stacji. "Astapovo".

Hrabina była zła żona?

Tak jak w życiu jej męża, a po śmierci Tołstoja, Sofyu Andreevnu zarzucano, że nie była w stanie zrozumieć męża, aby podzielić się swoimi pomysłami. Była rzekomo zbyt przyziemne i bardzo daleko od poglądów filozoficznych Tołstoja. sam Tołstoj oskarżył ją o to. W rzeczywistości, to był główny powód dla ich różnic, glooming co najmniej ostatnie 20 lat życia małżeńskiego. Jednak nie można nazwać złą żoną. Dowodem na to jest biografią Sofi Tołstoja. Poświęciła swoje życie urodzenia i wychowania dzieci, a także rozwiązania problemów gospodarczych chłopa, pielęgnacji domu i zachowania twórcze dziedzictwo swojego małżonka. Do tego musiała zapomnieć o wysokiej życia i sukienki.

Tołstoj przyjaźń i rodzina Bers

Hrabia Tołstoj na spotkanie z żoną, że już udało się zrobić karierę pedagogiczną i wojskowej. Ponadto, stał się znanym pisarzem. Tołstoj znał rodziny Behrs zanim służby na Kaukazie miała miejsce w 1850, na wycieczkę do Europy. Sofia – druga córka Andrzeja włókien, lekarza, który pracował w biurze moskiewskiego pałacu i Lyubovi włókien, jego żona (nazwisko panieńskie – Islavina). Wszystko w rodzinie miał trzy córki i dwóch synów. Bercy mieszkał w Moskwie, ale jest rzadko odwiedzane Tula Islavinyh majątek znajdujący się w miejscowości Ivica gdzie Jasna Polana była bardzo blisko. Lubow przyjaźnił się z Maria, siostra Lwa Tołstoja. A Konstanty, brat, był przyjacielem hrabią. Tołstoj pierwszy zobaczyłem Sophia i jej siostry były dzieci. Spędzili razem w Moskwie i na Jasnej Polany, śpiew, gra na pianinie, a nawet raz umieścić przedstawienie operowe.

formacja

Przyszła żona Tołstoja, Zofia Bers (Gruby), otrzymał znakomite wykształcenie w domu. Od dzieciństwa, jej matka zaszczepił swoim dzieciom zamiłowanie do literatury. Potem ukończył Uniwersytet w Moskwie z dyplomem nauczyciela domowego. Wiadomym jest, że Zofia Bers pisał opowiadania. Ona składa się nawet z ich młodości. Ponadto, Sophia prowadził dziennik, później uznany za jeden z najlepszych przykładów tego gatunku wspomnień.

Jako hrabina Tołstoj zafascynowany

Tołstoj, który wrócił do Moskwy, znalazła dorosłych uroczą dziewczynkę zamiast małą dziewczynkę, którą pamiętał Sofyu włókien. Rodzina znowu konwergentnych i zaczął odchodzić od siebie. Ków zaobserwować zainteresowanie Tołstoja do swojej córki, ale czuł, że Tołstoj jest zaproponować najstarszy, Elizabeth. Wiadomym jest, że w jednym czasie, wątpił sam, ale w sierpniu 1862 roku, po kolejnym dniu, Lew Tołstoj spędzony z rodziną, on podjął ostateczną decyzję. Wygrała jej przejrzystość i prostotę wyroku, jego bezpośredniość. Zerwali kilka dni, a następnie Policz sam poszedł do Ivica. Tutaj Bers ułożone piłkę. Sofia zatańczyła na nim tak, że Tołstoj odrzucił ostatnie wątpliwości.

Czytając pamiętnik Tołstoja

16 września Lew Tołstoj poprosił o rękę Sofi włókien, wysyłając list do dziewczyny wcześniej, w celu zapewnienia jego zgodę. Tołstoj, chcąc być uczciwym wobec swojej przyszłej żony, dał Sophie czytać jej pamiętnik. Niedźwiedzie dowiedział się o burzliwej przeszłości Tołstoja na temat hazardu, o wielu powieści, w tym komunikacji z Aksinya, Wieśniaczka który czekał na liczbę dzieci. Ten szoku przyszłą żonę Tołstoja, ale ukrywała swoich uczuć, jak tylko mogła. Niemniej jednak, Sophia będzie nosić przez całe życie pamięć o tych objawieniach.

Ślub i pierwszych lat małżeństwa

Tydzień po zatrudnieniu były mąż. Hrabia chciał poślubić swoją narzeczoną jak najszybciej. Wydawało Tołstoja, w końcu znaleźć ten sam, który marzył od dzieciństwa. Leo, stracił matkę często słuchałem opowieści o niej. Chciał jego przyszła żona była tak kochający, wierny, dzieli się swoją asystentkę ciami i matkę, prosty i jednocześnie stanie ocenić dar mężem i piękno literatury. Wydawało mu się, więc Zofii włókien – 18-letniej dziewczyny, która odmówiła piękne stroje, przyjęcia społecznych, miejskiego życia, aby być obok męża, żyć w swojej wiejskiej posiadłości. Dbała o gospodarstwie, przyzwyczajenie stopniowo do życia na wsi, więc różnią się od starych.

Rodzina świat Tołstoj

Hrabina stworzył specjalny pokój rodzinny. Tołstoj miał swoje własne tradycje. Uznano, najbardziej podczas rodzinnych wakacji, uznano również na Boże Narodzenie, Wielkanoc, Zielone Świątki. Wszystkie te festiwale kochał w Jasnej Polany. Są wstępnie przygotowane i zawsze uroczyście obchodzone. Rodzina pojechaliśmy do kościoła św Mikołaja w liturgii. To jest dwa kilometry na południe od dworu. Każdego roku w okresie Bożego Narodzenia postawić choinkę, ozdobione złoconymi jego orzechów, rzeźbione figurki zwierząt wykonanych z tektury i innych. Ponadto, na Jasna Polana wystawił maskaradę. Wzięło w nim udział hrabiny Tołstoj, i ich dzieci, a także gości, chłopskich chłopców, stoczni. Ankovsky pie i indyka niezmiennie podawane do kolacji.

Sophia przepis na ciasto przywiezione z jego rodziny. Minęło profesor Anke Bercy, lekarza i przyjaciela rodziny. W lecie życia Tołstoja ożył. Rozmieszczone kąpieli w rzece. Lejek, gra w kręgle, tenis, grzybobrania, pikników, występów domu, wieczory muzyczne. Często jedliśmy w podwórzu, na herbatę weranda pitnej. Wielu odwiedzających konsekwentnie przyjść do Tołstoja, a wszystkie z nich było miejsce na noc. Hrabina mogła karmić i wszystkich, i na cześć jego uwagę. Według A. Fet, hrabina łączy dwie ważne cechy – „praktyczne instynkt”, „charakter” i poetycki

W rodzinie Eliasza L., syn Zofii, urodziła córkę Annę w 1888 roku. Była to pierwsza wnuczka Sofi Andreevny i Lew Nikołajewicz. Od tego czasu, duża rodzina Tolstoy wzrosła rocznie. Wnuki rozpoczął w Yasnaya najbardziej mile widziane.

Pierwszym przejawem natury

W 1863 roku Zofia Tołstoj Sergei jej pierwsze dziecko. Następnie Tołstoj zaczął pisać swoją wielką powieść „Wojna i pokój”. Jego żona, pomimo trudnych przebiega ciąża, tylko nie zaangażowany w pracach domowych, ale również czas i energię, aby pomóc w pracy męża – ona przepisał rzetelnego projekty kopiowania.

Po urodzeniu Serezhi Zofii Andreevna pierwszy pokazał swój charakter. Nie była w stanie sama wychowywać swojego syna, więc wymaganej ołowiu pielęgniarki, choć Tołstoj był przeciwny. Powiedział, że w tym przypadku dzieci kobiecie pozostaną bez mleka. W pozostałej części Sofii Tołstoj po ustalonych reguł małżonka. Rozwiązuje problemy chłopów mieszkających w okolicznych wsiach, traktował je. Zofia Tołstoj wszystkie dzieci wychowywane i nauczane w domu. Spośród trzynastu zmarł w młodym wieku pięciu lat, a śmierć każdego z nich zostawiła ślad w duszy tej kobiety.

urazy budować

Prawie bezchmurne przeszedł pierwsze 20 lat, ale twierdzi, stopniowo gromadzone. Tołstoj, w 1877 roku ukończył „Anna Karenina”. Czuł, niezadowolenie z życia. Jest bardzo zdenerwowany i obrażony żonę. Po Zofia Andreevna Tołstoj poświęcił wszystko dla niego, a w odpowiedzi – niezadowolenie z życia, ona wyposaża tak trudne dla niego.

Szukaj kształt moralny Tołstoja w nakazów, w którym jego rodzina byli teraz żyć. Liczyć wezwał między innymi do zwykłej egzystencji, aby rzucić palenie, alkohol i mięso. Miał na sobie chłopskie ubranie, zrobił sobie buty i ubrania dla dzieci, żonę i siebie. Leo chciał nawet zrezygnować z własności na rzecz mieszkańców. Jego żona miała ogromne trudności, by odwieść go od tego czynu.

Zofia Andreevna Tołstoj nie mógł pogodzić się z faktem, że Leo czuł się winny wobec ludzkości, nie czuć go przed nią. Był gotów oddać wszystkich rolników nabyte przez lata. Wykres czekał na żonę, która była całkowicie oddzielona zarówno materialne i duchowe życie, filozoficzne poglądy Lwa Tołstoja. Tołstoj, pierwsza poważna kłótnia z żoną, wyszedł z domu. Po powrocie, nie ufał już Sofe Andreevne jego rękopisy. Obowiązek przepisać projekt jest teraz położyć na córek i żony Lva Tolstogo, Tołstoj Zofii Andreevna, bardzo zazdrosny o nich.

Historia Aleksandrom Taneevym

Śmierć Wania, ostatnie dziecko, urodzony w 1888 roku, kaleką żonę wielkiego pisarza. Ten chłopiec nie żył do 7 lat. Początkowo para bliżej siebie wspólny smutek, ale nie na długo. Sekcje otchłani, nieporozumienia, wzajemne wyzwiska pchnął Sofyu Andreevnu znaleźć ukojenie na boku. Gruby zafascynowany muzyką. Stało się częstych podróży do Moskwy, gdzie brał lekcje u Aleksandra Taneeva. Ani Tołstoj ani Taniejewa nie był tajny romantyczne uczucia Sophia do ostatniego, ale stosunki między nimi były przyjazne. Jednakże, Tołstoj, zlivshiysya, zazdrosna żona nie mogła wybaczyć „poluizmenu”.

śmiertelne kłótnia

Wzajemna niechęć i podejrzliwość w ostatnich latach wzrosła niemal maniakalną obsesję. Gruby zaczął czytać pamiętniki męża, stara się znaleźć w nich coś złego o nim. Leo skarcił ją za zbyt podejrzane. Śmiertelne spór powstały między para w nocy z 27 na 28 października 1910 Earl podniósł swoje rzeczy i wyszedł, zostawiając list pożegnalny Sofe Andreevne. Poinformował, że ją kocha, ale nie może zrobić inaczej. Po przeczytaniu wiadomości, jak wynika z domu hrabina prowadził utopić. Gruby cudem wyciągnął ze stawu.

Choroba i śmierć Tołstoja

Po pewnym czasie dostałam informację, że Tołstoj, przeziębienia, umiera na stacji „Astapovo” zapalenia płuc. Jego dzieci i Sofia Nikołajewna, że nie chcą, aby zobaczyć nawet poszedł do swego domu w zawiadowcy stacji. Przed śmiercią pisarza było ostatnie spotkanie z małżonków. Lew Nikołajewicz był 07 listopad 1910

Życie Sofia Andreevna po śmierci męża

Zofia Tołstoj, żona Lva Tolstogo, przeżyła męża dziewięciu lat. Wydała swoje pamiętniki. Pielęgnacja Tołstoj i jego śmierć ją poważnie naruszone. Nie mogła zapomnieć, że nie widziała męża w umyśle przed śmiercią.

Ostatnie lata hrabina mieszka w Jasnej Polanie, sprzątanie dziedzictwa małżonka. Gruby w późniejszych latach obejmuje książki i artykuły w szafki, pokoje. W sypialni z mężem i jego biurze hrabina opuściła sytuację ostatniego dnia swojego życia spędził w tych pokojach na pierwszej trasie.

Zmarła w dniu 4 listopada 1919 roku na zapalenie płuc, zanim w wieku 75 lat. Nie daleko od osiedla, na Kochakovskom cmentarzu został pochowany Zofii Tołstoj. Zdjęcie groby kobiet i Tatiana Andreevna Kuzminskaya, jej siostra, została przedstawiona powyżej.