726 Shares 2316 views

girlandy schemat jodełkę. Jak zrobić świąteczny wieniec?

Tradycja zapalić lampki na choince pochodzi długo przed pojawieniem się elektryczności, tak jak te dekoracje były pierwotnie wykorzystywane specjalną świecę. Byli niezwykle łatwopalne, a często święto kończy się tragedią. W szczególności, istnieją przypadki, w których „Boże Narodzenie ogień” okazał się popiół całe bloki miasto lub mieszka roszczenia. Sytuacja zmieniła się dramatycznie jak tylko girlandami elektrycznych.

Trochę historii

Do połowy ubiegłego wieku znaleźć choinkowe w sklepach Radzieckiego, z wyjątkiem Moskwy i dwóch lub trzech innych dużych miastach, to było bardzo trudne. Dlatego jedynym rozwiązaniem, aby zorganizować oświetlenie w mieszkaniu był domowej roboty choinka girlanda. Z ich rąk (schemat elektryczny żarówki był znany każdy uczeń) takie ozdoby wykonane bardzo prosta. Zazwyczaj to wystarczyło, aby wiedzieć, jak używać lutownicy. Wraz z nim, girlanda mało kolejno połączona z konwencjonalnym małych lamp oświetlenia latarki lub radio.

Później w sprzedaży były różne świecące ozdoby świąteczne składające się z małych kaset i osłon o różnych kształtach. Są one przykręcone kolorowe lub przezroczyste miniaturowe żarówki spalone że stale, aż wianek został podłączony do sieci.

światła awaryjne i winkers

Z biegiem czasu system jest skomplikowany Christmas wianka. Ona „dowiedział się” migać, a tam były wersje muzyczne. Jako podstawy do tworzenia takiej ozdoby używane dość prosty układ K-155 i K-561, jak również sygnał zegara części generatora użyto starego syntezatory, takiego UMS8-01. Takie opcje były dość ciekawe, ale później zostały one zastąpione przez bardziej zaawansowanych modeli, co pozwala tworzyć oryginalne światła i muzyki na choinki dekoracji.

Migające iluminacje mieszkania

Najprostszy schemat choinki wianka z cykli włączenia i wyłączenia żarówek mogą być wykonane z rękami w zaledwie pół godziny. Częstotliwość migać jest wybór rezystorze R2 (w stanie OFF) do pożądanej impedancji.

Za niewielką Narodzenia wystarczy wymienić tyrystora w KU KU 2001L 107B, zmniejszając w ten sposób jej zdolność światła.

Schemat jodełkę wieniec przełączanie z gładkim

Aby utworzyć prostą konstrukcję automatycznych efektów świetlnych, nie trzeba wiele wysiłku i wiedzy. Poniżej znajduje się schemat jodełkę girlanda z stopniowych migającymi światłami.

Częstotliwość przełączania steruje przerzutnika, który jest zamontowany na elementach DD 1,3, dd 1.4. W tym momencie przejście tyrystor otwór VD 6 z początkowego półokresu napięcia zasilania występuje ze względu na opóźnienia przełączania elementów logicznych falowniki DD 1,1 DD 1,2.

Przesunięcie fazowe napięcia początkowego, który określa jasność lampy Boże wianka, jest przez rezystor R6 i żądaną częstotliwością przełączania multiwibratora osiągnąć za pomocą urządzenia R8.

Przy ustalaniu wieńce wakacji wyłączyć pierwszy z jednym z dwóch zacisków VD diody 11, analizować i kontrola mocy, tak że rezystor przesunięcia lampy oświetlenia silnika R6 wahało się od 0 do wartości nominalnej. Po podłączeniu diody VD 11 poprzez rezystor przycinania R8 ustawienia żądanej częstotliwości, która powinna migać elektrycznie wieńce wykonane przez proponowanego systemu.

Dekoracja z diod. Co jest potrzebne?

Produkować wystrój noworoczny jest dość prosty do domu. Będzie to wymagać:

 • Pożądana liczba wielokolorowe diody (20 mA);
 • Zasilacz 6;
 • Sekcja elektrycznie 0,25 lub 0,5 mm;
 • Rezystor 100 omów;
 • kalafonii lutowania;
 • biuro lub nóż kuchenny;
 • lutowania;
 • Uszczelniacz pistolet ;
 • lutować;
 • przezroczysta szczeliwa silikonowego.

Jak zrobić świąteczny wieniec z diodami LED

Po pierwsze, trzeba zdecydować, jak daleko będzie rozstrzygać diod. Następnie należy postępować w następujący sposób:

 • Rozkręcić drutu i używać marker do oznaczania miejsc LED. Uważa się, że optymalny odstęp między dwoma „lekkich” wynosi 20-25 cm.
 • W wyznaczonych miejscach ostrym nożem przecinając izolację przewodu (około 2 cm).
 • Na odsłoniętej części stosowane do diody przylutować kalafoniowych nóg.
 • Za pomocą wąskiej taśmy klejącej oraz silikon zwiększenia wiązania elementu świetlnego.
 • Dołączony rezystor.
 • Zamontowany zasilacz.

projekt

Mając do czynienia z techniczną stroną tworzenia świątecznych łańcuchy lekkie, ma sens, aby spojrzeć na niektóre kreatywnych pomysłów ich rejestracji.

Najprostszym i najbardziej oryginalnym rozwiązaniem – stosować różne kolorowe kulki z przędzy, w których są następnie wprowadzane do żarówki. Ich produkcja musi rozpuścić kleju PVA w wodzie w stosunku 1: 1. Następnie konieczne do napełnienia balonu małą średnicę 6-7 cm, a jego powierzchnia smarowania z olejem roślinnym lub wazelina. Następna być zwilżona przędzę w roztworze klejącą i wiatr to podstawa. Ważne jest, aby pozostawić niewielką część nezamotanny aby móc włożyć żarówkę. Kiedy klej wysycha, igła i przebić zgrubienie ostrożnie usuwany przez szczeliny. W ten sposób produkuje się żądaną ilość „klosze” dla bulw.

Aby stworzyć odpowiednią dekorację girlandami i tradycyjnych form papierowych do babeczek. Mogą one być pokryte złotem lub sprayem srebro, a następnie wykonać poprzeczne nacięcie na dolnej do montażu lampy.

Demonstrowanie twórczego podejścia mogą być wykorzystywane do tworzenia girlandę z najbardziej nieoczekiwanych rzeczy. Na przykład, 10-12 lotki do badmintona. Muszą usunąć „głową”, długopisy farby lub klejone brokat na nich, a następnie włóż żarówkę. Można również zrobić kwiaty z papieru. To może przyjść nawet zwykłe kolorowe serwetki.

Teraz już wiesz, jak sprawić, by przełączyć własne wieńce świąteczne i zbierać dekorację świąteczną najprostszych składników.