428 Shares 4803 views

Bramy blach własnymi rękami

Na rynku materiałów budowlanych współczesny konsument dziś można znaleźć wiele opcji dla produkcji i dalszego montażu bramy. Jednak profesjonalnych firm i indywidualni programiści nadal wolą pokryć profilowanych, pomimo faktu, że oprócz niego, gama produktów jest uzupełniany o nowe rozwiązania, które są bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie. Tak wysoka popularność profilowanej blachy Wynika to z kilku powodów, wśród nich są trwałość, wytrzymałość, atrakcyjny wygląd, a koszt demokratyczne. Wstęgi wytwarzane w warunkach fabrycznych, korzystając z blachy stalowej o technologię walcowania na zimno. Po obu stronach materiału jest zabezpieczony warstwą cynkowania, która jest zdolna do ochrony przed korozją i przedwczesnej awarii. W celu osiągnięcia wysokiej jakości blachy ozdobne pokryte są warstwą odcieniach polimerowych, które mogą być bardzo różne. W celu uczynienia bramę i furtkę z tektury falistej, konieczne będzie tylko do pomocy innej osoby, a kilka wolnych dni.

prace przygotowawcze

Jeśli zostanie wykonana brama i brama blach z rękami, to trzeba się przygotować na początku filarów i wykopać dół do ich instalacji. Podłoża mogą być wykonane z drewna, należy wybrać materiał, którego przekrój powinien być równy 150 x 150 mm. Wartość 20 cm lub więcej, materiał może stanowić okrągłą całej średnicy wiązki. Odpowiednie i promień kanału żelaza, ważne jest, aby przygotować jedno które mają grubość w zakresie od 14 do 16 milimetrów. Bardzo często stosuje się profilowany rury o przekroju 80 x 100 mm. Produkt powinien mieć grubość ścianki od 7 milimetrów. Gdy już zdecydujesz się na materiale, który będzie stanowił podstawę wsparcia, można zacząć kopać dziurę. Ich głębokość powinna być równa 1/3 wysokości filarów, które wznoszą się nad ziemią. Należy wziąć pod uwagę, że skrzydło bramy jest zwykle mniejsza niż 0,5 metra obsługującej siebie. Rezerwa zapewni wzrost dolnej krawędzi struktury z ziemi do 30 cm. Należy pozostawić dodatkowe 20 cm u góry, które będą użyteczne do wzmacniania metodą spawania elementów dekoracyjnych.

Opis przygotowania

Jeśli brama jest wykonana z blach własnymi rękami, ważne jest, aby zapewnić stabilność całej konstrukcji. Cecha ta zależy od wytrzymałości słupów. Dlatego zaleca się, aby wybrać produkty stalowe. W celu zamontowania rdzenia rury lub kanału belki żelaza należy przygotować otwór, który musi być zagłębiona od 1,2 metra. Jest ważne, aby prace wykopaliskowe, tak że również ma średnicę od 20 do 50 cm. Tak przygotowane stalowe wsporniki powinny zostać skasowane w otwór, która posiada elementy w poziomie w pionie. Po wlaniu zawiesiny cementowej jest. Ważne jest, aby właściwie przygotować Polaków do czyszczenia ich powierzchni z rdzy i zagruntować. Na ostatnim etapie, dane malowany przedmiot. Od powyżej, należy zainstalować wtyczkę, która wykluczy wnikaniu wody deszczowej i śniegu wewnątrz.

Wybór płyty profilowe

Jeśli będzie wykonana z arkuszy metalowych brama własnymi rękami, ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał. Na rynku można znaleźć trzy grupy, które są różnej wysokości płetwy, grubość i wytrzymałość. Znakowanie "C" określa ściankę blachy stalowej, która jest wykonana z ocynkowanego nieznacznej grubości. Ma małą wysokość żebra. Oznakowanie „NS” oznacza warstwę, która ma wysokość fali imponujące. Wstęga ma większą grubość. Materiał pod oznaczeniem „H” – blachy ze stali łożyskowej, który stosuje się do regeneracji i zadaszenia na wieszaki żelaza. Bramy i brama blach z rąk musi być wykonana z materiału pod handlową C8 i C10, których grubość wynosi od 0,4 do 0,8 mm. Klapki takich wstęg waży od 40 kg.

porady eksperta

Przed rozpoczęciem pracy zaleca się zamówić cięcie blachy profilu na odpowiedniej wielkości w fabryce. Aby to zrobić, najlepiej jest użyć specjalnego sprzętu, który zapewnia dokładność linii cięcia, cięcia precyzji i minimalizuje ewentualne szkody.

Wykonywania klatki

Jeśli trafisz do bramy i brama blach z rękami, to rama jest najlepiej wykonać przy użyciu drewnianych belek, alternatywnie aktów profilowaną rurę. Wybierając to drugie, należy pamiętać, że musi on mieć prostokątny przekrój 40 x 20 milimetrów. Ściany rury powinna być równa 2 mm. Jeśli zostały zamontowane metalowe słupy, a rama musi być wykonana z materiału podobnego. Zestaw powinien być przeprowadzane na płaskiej powierzchni, która mieści co najmniej jedną klapę. Do tworzenia różnych kątów do wykorzystania trójkątów. Korzystanie z profilu być utworzona, i po wytworzeniu ramy, który ma postać prostokąta. Kątowniki dodatkowe kątowniki stalowe są stałe, które mogą dać projektowaniu bardziej imponującą sztywność. Długi bok układu podwozia należy podzielić na 3 części i zamocowania mostka do oznaczonych miejsc, które są zorientowane równolegle. Między innymi, ważne jest wzmocnienie połączenia z narożników stalowych. W tych miejscach należy zainstalować zawiasy bramy.

Ustawianie bramę do owczarni

Jeśli brama jest wykonana z blach własnymi rękami, instalacja, która jest produkowana w jednym z drzwi, rama musi wykonać trochę inaczej. W ten sposób, za pomocą poprzecznych i podłużnych żeber na jednej stronie drzwi należy odnieść się do prostokątnej ramy montażowej. Master musi tworzyć szkieletową systemu bramki, które mają wymiary 80 x 180 cm. Pętle lokalizacja jest ważne, aby przesunąć górną i dolną krawędź bramy.

Poszycie ramki profilowanych

Jeśli brama jest wykonana z blach własnymi rękami, program, który pomoże ci w pracy, rama poszycie następuje montaż ramki. Aby zablokować profil, który chcesz zastosować łączniki typu dostarczonych śrub z łbem sześciokątnym.

muszą być zabezpieczone za pomocą śrub, alternatywnie można użyć mocowanie przez spawanie do obwodu skrzydła bramy, z falistą powierzchnią. Długość pętli powinna być nie mniejsza niż 1 m, a grubość – nie mniejsza niż 3 mm. Podczas instalowania zaworów zmontowanych zaleca się stosowanie windy, który zamontowany jest na belce położony na górze kolumn. Ziemia należy umieścić pręty, które są zamontowane na skrzydle bramy. Będzie konsolidacja na spawanie pętli biegunowego. Dla kolejnej pętli sieci bezpieczeństwa są ustalone za pomocą śrub. Jeśli myślisz o tym, jak zrobić bramę blach własnymi rękami, po pręty muszą być usunięte, aby sprawdzić, jak łatwo jest zamknięta, a cała konstrukcja.

wniosek

Furtka blach z rękami bez spawania jest wykonany tylko wtedy, gdy kapitan nie posiada umiejętności do pracy z maszyną do spawania, co jest rzadkością.