698 Shares 4465 views

Produkcja kopert z rękami

Koperta jest na ogół związane z wysyłaniem listów na poczcie. Chociaż teraz komunikować się w dużej mierze przeniesione do postaci elektronicznej, koperty są jeszcze w zapotrzebowanie. Są one potrzebne w organizacji zaangażowanych w reklamie e-mail, zawiadomienia, dokumenty. Nie korzystać z usług drukowania, nie jest łatwo ustalić produkcję kopert pocztowych odpowiednimi normami, bezpośrednio w biurze. To samo odnosi się do produkcji ekskluzywnych opcji (nie e-mail). Są łatwe do tworzenia na własną rękę.


Dokonywanie kopertę z rąk

Można tworzyć następujące opcje w domu:

 • Koperty wszystkich rozmiarach, zgodnie ze standardami pocztowych.
 • Oznakowane logo do wysyłania poczty, a osobisty dostawy (niestandardowe).
 • Ekskluzywne ręcznie robione koperty w różnych technikach przeznaczonych do pakowania bonów, kart rabatowych, pieniądze.

Zatem produkcja kopert – jest tworzenie produktów opakowaniowych dla formularzy wniosków, informacji, materiałów reklamowych.

Metody składania kopert

Marka zwykłym papierze może mieć różne formy, od kopert standardowych prostokątnych ekskluzywnych. Najprostszy przykład wykonania jest łatwy do wytworzenia z kwadratowego arkusza. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Wchodzisz na przeciwległe rogi do środka obrabianego przedmiotu.
 2. Dolna część zagięcia do środka, tak aby można było przeprowadzić wklejenie.
 3. Górnym, w kierunku środka w kopercie do uszczelniania lub zamykanie za pomocą jednego elementu mocującego wielokrotnego użytku.

Na podobnej technologii prowadzone są koperty z prostokątnych wykrojów, a nawet kod źródłowy może być stosowany w formie serca.

koperty na prezenty z papieru projektowania

Produkcja kopert w ten sposób stworzy w domu wyłącznej rzeczy ręcznie. Potrzebne będą następujące elementy:

 • Dekoracyjny papier lub tektura, zadrukowane, wytłaczane, perełkowe, metalizowane, lakierowanych powierzchni;
 • schematem standardowej lub niezwykłego kształtu;
 • ołówek, linijki, gumkę lub drukarka, jeżeli wybrany wzór może być drukowany;
 • nożyczki, nóż lub biuro nóż;
 • klej;
 • Wkładka (taśma satyna, koronka, etykiety woluminów);
 • Przebijaki z kręcone kliszy do przetwarzania rogi, krawędzie i wytwarzania dziurek;
 • Kręcone Nożyczki (opcjonalnie).

Technologia ta działa tak:

 1. Na przygotowanym papierze narysować lub wydrukować na drukarce obwodu koperty. Jeśli papier jest przeznaczony do drukowania, można znaleźć szablon z Fotoprint i wykonać pełne lub częściowe odprawy kopertę.
 2. Przeciąć przedmiot.
 3. Jeżeli papier jest gruba, jest konieczne, aby rowek na liniach zagięcia zwrócił się w obszarze liniowym, igłę lub bolec z prowadnic uchwyt nepishuschim. Pozwoli to starannie i równo złożoną kopertę.
 4. Postępuj zgodnie z zakrętów.
 5. Elementy kleju.
 6. Złożyć odpowiedni wystrój wstążki, dekorować przedmioty brzegi koperty z uprawy stempla lub kręcone krawędzi nożycowym na fali, etykieta klej ze słowem (do kogo i na jakiej okazji otrzyma kopertę).

Wszystko gotowe!

Opcje projektowania może być bardzo wiele. Dobrze łączyć różne rodzaje papieru, wybierz interesujące kształty kopert. Najważniejsze jest to, że wielkość produktu odpowiada inwestować obecny.

Ozdobne koperty tkaniny

Niezwykłe i bardzo piękne koperty łatwe do zrobienia, nie tylko z papieru i tektury. Dla tych celów, czuł się doskonale pasują. Materiał ten jest miękka w dotyku, łatwy do cięcia i nie wymaga obróbki krawędzi. Do produkcji potrzebne są następujące elementy:

 • Filc z różnych kolorach odpowiadających przedmiotu powłoka (Boże sprężyny);
 • linia;
 • kredy;
 • nożyczki;
 • Gwint kontrast koloru podstawowego;
 • igły;
 • Lub kleju (nie szycia wkładka i pasty);
 • biżuteria koraliki, cekiny (, guziki, wstążki, wstążki).

Wdrożenie technologii jest następująca:

 1. Rozłożone przed sobą czuł, przeznaczone do bazy.
 2. Narysuj wzór z kredą na prezent szablonów, takich jak karty dyskontowej. Nie zapomnij o dodatki szew. Odcinkowe pozycje zostaną przeprowadzone na przedniej stronie.
 3. Przeciąć przedmiot.
 4. Złożyć kawałek w formie koperty.
 5. Szyć odpowiedni kierunek na przedniej stronie, wykonując szwy ozdobne w tej samej odległości.
 6. Klej dekoracje z filcu przeciwieństwie do koloru tła zgodnie z tematem koperty.
 7. Zrób łącznik do zamknięcia koperty (przycisk z pętli, rzep, wstążki, warkocze lub sznurkiem do ściągania sznury ozdobne ;
 8. koraliki klej, koraliki, piękne guziki wzór i inne przedmioty.

Wszystko gotowe!

Drukowanie na kopertach

Jeśli potrzebują dużo kopert dla korespondencji, można łatwo produkować je w domu. Wszystko, czego potrzebujesz – komputer z drukarką i specjalistycznego programu. Dokonywanie koperty staje się bardzo prosty, wygodny i szybki, nawet dla laika.

Praca jest w następujący sposób:

 1. Wybrać rozmiar standardowych kopert.
 2. Wybierz wzór aranżacji blok tekstu.
 3. Przesyłać informacje, które należy wypełnić w odpowiednich polach.
 4. Zapisać szablon.
 5. Wysłać do drukarki.

Zaletą takich programów jest możliwość pracy z bazami danych i odbiorców, a także pełną linię części produkowanych wszystkie standardy pocztowych.

Produkcja kopert z logo

Jeśli masz marki, organizacji, która opracowała stylu korporacyjnego, kolor, następnie wszystkie elementy drukowanego produktu powinny być wykonywane w tym samym kolorze i projektowania systemu.

Produkcja kopert można zamówić w drukarni, z profesjonalnych projektantów stworzy obejrzysz kopertę. Usługi drukowania i będzie drogo kosztować, więc układ może wykonywać samodzielnie.

Program kopercie rozwoju pozwala wybrać nie tylko bloki tekstowe, ale również zaprojektować szablony: standardowo zawarte w bibliotece półwyrobów, jak również poszczególnych opcji. Dzięki czemu nie trzeba używać urządzeń poligraficznych do produkcji kopert, trzeba tylko sprzęt biurowy. W tym przypadku wynik będzie nie gorszy niż profesjonalnego wykonania.

Jak widać, produkcja kopert jako poczta dla masowego mailingu i wyłącznej pamiątkę – nie tak trudnym zadaniem, jeśli wykorzystać moc nowoczesnych technologii i materiałów.