795 Shares 1178 views

namiot zimą do połowu z ich rąk. Jak zrobić namiot własnymi rękami

Wygodny i przestronny namiot – jeden z najważniejszych atrybutów dla połowów zimowych. Bez niej po prostu nie może zrobić. Często w oczekiwaniu gryzących rybacy musieli spędzić wiele godzin na mrozie i wietrze. Dobrze, jeśli jest tam namiot, w którym okresowo wygrzać. Ale co z tymi, którzy nie mogą go kupić? Nie jest to tania przyjemność. Dzisiaj pokażę ci, jak zrobić namiot z własnymi rękami. Proces ten nie wymaga specjalnych umiejętności i wiedzy.


Rodzaje zimowym namiocie rybackiej

Najpierw trzeba zdecydować o odpowiedniej konstrukcji. Podajemy główne rodzaje namiotów:

  • Parasol. Do wytwarzania tuszy stosuje się pręty duraluminium lub rur. Gotowa konstrukcja wzrosła wytrzymałość i sztywność. Jak markiza może używać syntetyczne tkaniny. Często są one stosowane w połączeniu z plandeki.
  • Maszyna namiot. Ta opcja nie jest tak powszechne, jak poprzedni. Charakterystyczną cechą urządzenia jest to, że namiot jest przyszyty do elastycznego ramce, a następnie walcowane na okręgu.
  • Ramka na łukach. Model ten składa się z 2-3 łuku, wykonana z włókna szklanego lub duraluminium. Projekt szybko rozszerzył się w miejscu. Ciągnąć markizę.

Jaki kształt może mieć namiot dla rybołóstwa zimnego? Kostka, trójkąt, trapez i tak dalej. Wybór należy do Ciebie.

Jakie wymogi musi spełniać prowizoryczne namioty dla rybołóstwa zimnego

Pierwsze rzeczy pierwsze. Główną funkcją namiotu – aby chronić ludzi przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (mokrego śniegu, silny wiatr). I zwiększa komfort łowienia. Pod namiotem, można przygotować jedzenie i herbatę, a także ogrzać się przy użyciu specjalnych grzejników. Oczywiście, istnieje wiele namiotów handlowych do połowu zimowego. Zdjęcia dołączone do tego artykułu, możemy argumentować, że self-made wzory uzyskuje się lepsze niż w sklepie.

Tak więc, do rzeczy. Co należy zwrócić szczególną uwagę przy szyciu tak ważną cechę? Namiot Zima dla wędkarzy, wykonany własnymi rękami, powinny spełniać następujące wymagania:

1. Aby mieć lekką, kompaktową i mobilną konstrukcję. Jest to zrozumiałe. Niektórzy rybacy wolą kilka godzin odmrożone niż dźwiga dodatkowy ciężar na mnie.

2. szybko rozkładają się i łatwe do zainstalowania.

3. Pożądane jest, że namiot zimą do połowu z rękami Został on wykonany z grubego brezentu lub wodoodpornej tkaniny.

4. dobrze wytrzymałe ramce jest otrzymywany z aluminium i materiałów kompozytowych. Ale nie jest to zalecane, aby użyć plastiku.

5. Wewnątrz namiotu powinien być ciepły. Byłoby miło, aby to zrobić bez grzałek (Portable, gazu i innych). Ale jest to utopia …

Jakie są materiały i narzędzia trzeba?

namiot zimą do połowu z ich rąk – idealne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy. Proponujemy, aby zebrać dość prostą konstrukcję. Mówimy o namiocie na podstawie standardowej skrzynki, które można kupić w sklepie dla wędkarzy. Ponadto, musimy:

  • jedna para dzieci (bardzo młoda) i szkoły nart (do 160 cm);
  • kilka rurki duraluminium (można zabrać je z kijami);
  • stary rozkładany;
  • wodoodporna tkanina (używany jako namiot).

namiot zimą do połowu z rękami: instrukcje

Wszystkie niezbędne materiały i narzędzia gotowe. Teraz można przystąpić do części praktycznej:

1. Weź duralowych bieguny. Spośród nich, zostanie przeprowadzić pionową rurę ramy. Jak dla rur poziomych powinny być trochę cieńsze. Górne krawędzie związek przyszłych węzłów jako namiot się koszulki że koniec cylindra (długość 5 cm). Ważne jest, by średnica cylindrów był taki sam jak połączonych rur.

2. Wprowadzenie do mocowania dolne końce pionowych rur do jazdy na nartach. Główną rolę odgrywają tu ukształtowanej zamka. Na dolnym końcu rury znaleźć zakładkę w kształcie litery T, a następnie delikatnie wkładać je do metalowej płytki zamocowanej do narty. Pozostaje włączyć telefonu o 90 stopni.

3. Aby połączyć ramę z przestrzenią namiotu za pomocą dwóch zagiętych końców starej rury duraluminium clamshell. Koniec produktów dokujące muszą być zamocowane do końca wygiętej rury. Na drugim planie końcowym zatrzask że podczas dokowania swój język spadnie dokładnie do otworu w drugiej zakrzywionej rury.

4. Okno będą podłączone do wspomnianych rur za pomocą okrągłych końcówek umieszczonych na stojakach narciarskich. Mogą być wykonane z miedzi lub stali paski, a następnie przymocować do słupków.

5. Teraz trzeba wyciągnąć markizę. Dolna krawędź materiału blachy zestaw ze szczelinami. To w tych gniazdach przechodzą klamry kształcie litery U, z napędem do końców bocznych narty. Fix połączenia za pomocą sznurowadła sznurowadło. Namiot dobrze trzymać na lodzie, trzeba wyposażyć swoje kotwice (2 sztuki). Każda kotwa jest scyzoryk z dwoma ostrzami na końcach.

Montaż namiotu na miejscu

Aby złożyć namiot zimowy – tylko połowa sukcesu. Jest to konieczne do prawidłowego montażu i instalacji. Algorytm jest następujący:

1. przewodowe połówki rury zagiętymi narty. Języczki iść do płytek szczelin. Rury są umieszczone wzdłuż osi narty, a następnie obraca się o 90 stopni.

2. Gwintowane końce każdej pary rur przez oczka, dostępne na stojakach narciarskich.

3. Umieszczenie wszystkie 4 nartach. Zamek zakładka rurki wygięte powinna angażować.

4. Pierwsze okno instalacji.

5. Celem 4 zespołów stojaków na końców narty.

6. Teraz na końcach rur należy zainstalować trójniki, a następnie połączyć je z rur dachu.

7. Nałożyć rury otworów i trójników. Dzięki nim minie przewody budynku.

8. rozciągnięcia markizy w ramie. Przez wsporniki i zakładkami na nartach, gwintowane haki i talerze. Ustalić związek sznurowadła.

9. Po zakończeniu procesu dołączyć kotwice i zainstalować je na wcześniej przygotowanych otworów.

wniosek

Teraz już wiesz, jak zrobić namiot własnymi rękami, jakie materiały i narzędzia, które są wymagane. Zgodnie z zaleceniami i instrukcjami opisanymi powyżej, będzie można stworzyć solidną i niezawodną konstrukcję.