769 Shares 8659 views

Co to sztuczny kamień, ręce, które robią bardzo łatwo

Imitująca kamień naturalny płytki ścienne spektakularne na każdej powierzchni. Jest często używany do wewnętrznej wyściółki terenie, na zewnątrz dekoracji ogrodzeniach i elewacjach budynków. Sklepy gamę płytek bogatych. Jednakże, ozdobny ogród, ogrodzenie lub pergola można Kamień sztuczny własne ręce. To nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również dostarcza nieporównywalne doświadczenie.

Czego potrzebujesz?

W celu wytworzenia sztucznego kamienia rękami, potrzebne będą następujące składniki:

  1. drobny piasek;
  2. jakości cementu M400 i powyżej;
  3. środek ułatwiający wyjmowanie;
  4. woda;
  5. forma guma z dnem z ulgi podobnej do nieleczonej kamienia (można je kupić w każdym sklepie z narzędziami).

Cały proces składa się z 5 prostych kroków.

Faza przygotowawcza

Przed przystąpieniem do produkcji sztucznego kamienia z rąk, trzeba znać ilość materiału, który jest wymagany do podszewki. Konieczne jest, aby zrobić mały margines. W zależności od tego stada powinny mieszać się zaczynu cementowego. Ponadto, trzeba nasmarować środkiem uwalnianiu do gotowego kamienia łatwo oddziela się od niego.

Mieszanie roztworu

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić sztuczny kamień z ich rąk, wszystkie proporcje muszą być bezwzględnie brane pod uwagę. Stosunek piasku, cementu i wody, należy wziąć 3: 1: 1. Do barwienia przyszłego kamień do mieszanki można dodać kolor. Jest korzystne niż malowanie zewnętrznej gotowego materiału. Ugniatania jest konieczne w pojemniku metalowym lub z tworzywa sztucznego. Otrzymany roztwór wlewa się do natłuszczonej potrzeby rozdzielenie postaci kompozycji. Grubość napełnionej masie nie powinno być więcej niż trzy cm.

formowanie

Dla lepszego wypełnienia zrobić vibrousadku (dla dużej partii, można dokonać stole wibracyjnym z asynchronicznym silnikiem mimośrodowym i 4, sprężyny i dwa drewniane platformy / metal) lub shtykovku (małych partii może być przebita za pomocą szpachli lub kielni i delikatne potrząsanie formy, stukając w krawędzie). Pomoże to uniknąć tworzenia się pęcherzyków powietrza w roztworze.

wysuszenie

Tworząc sztuczny kamień z rąk, trzeba zrozumieć, w jaki sposób używać go właściwie suche. W tym formularzu należy umieścić na półkach o gładkiej powierzchni. Konieczne jest, aby upewnić się, że bezpośrednie światło słoneczne nie padają na przyszłość produktu. Utwardzanie płytek zaleca się okresowo zwilża wodą (w małych porcjach). Aby zapobiec szybkiemu parowaniu cieczy z powierzchni formy kamienia konieczne pokrycie folią.

stripping

Więc to proces wydobywania płytki z formy. Produkcję należy schludny. Jeżeli kamień tkwi w procesie suszenia do formy, musi znajdować się w gorącej wodzie (10 minut) i wybić po bokach. Płytki muszą następnie dostać się bez kłopotów.

wniosek

Rozmowa o powstaniu kamienia można uznać za zakończone. Jak widać, nic skomplikowanego w tym procesie. A jeśli zrobione starannie i poprawnie, może to stworzyć bardziej masywnych rzeczy w przyszłości. Na przykład, to łatwo można utworzyć tabelę, jako głównego materiału, który będzie działał jako sztuczny kamień. Blat, własnymi rękami, które są dość łatwe do zrobienia po kilku treningów, będzie wyglądać bardzo imponujące.