808 Shares 7652 views

Sznurek jutowy ze „złotym” włóknem

Sznurek – cienka nić lub mocny łańcuch wykonany z plecionego łyka, bawełny lub włókien syntetycznych. Ten produkt jest niezbędne do pakowania i łączenie wyrobów, a także służy jako materiału pomocniczego w różnych gałęziach przemysłu. Cechy i właściwości szpagat w dużej mierze zależą od właściwości włókna, z którego jest wykonane.

Materiały dla juty sznurka surowe

Sznurek jutowy wykonane z naturalnych i delikatnych długich nici, które pochodzą z rośliny o tej samej nazwie. Głównym areał znajduje się w ciepłych i wilgotnych obszarach podzwrotnikowych Indiach i Bangladeszu, a także w Azji i innych regionach o odpowiednie warunki klimatyczne.

Włókno jutowe – najbardziej dostępne naturalne surowce do produkcji przędzy. Ale ze względu na brak elastyczności materiału robi się twarde i szorstkie. Jednak juta produkuje różnorodne produkty: Tkaniny meblowe, worki, materiały opakowaniowe, izolacja, buty. Główny zakres pasm tej rośliny – produkcja szpagatu, lin. Produkty te mają jedwabisty połysk złoty wrodzoną w surowcu, który jest słusznie nazywany „złotym włókno”.

Produkcja włókien juty drugie miejsce w światowym rynku (po bawełnie). Ten sukces jest ze względu na wysoką wydajność tego wspaniałego zakładu i produkcji tanich produktów. Główną zaletą tego surowca, z którego wytworzenia juty sznurka rozpoznaje jego naturalności. Rośliny skrętki składają się głównie z celulozy i ligniny zawierał 12,7% – naturalny składnik odpowiedzialny za wytrzymałości łodygi i zmniejszenie przepuszczalności wody ścian komórkowych. Unikalną właściwością „złotej włókna” jest jego podatność na biodegradację: gdy jest ona w pełni rozłożona odpadów nie zanieczyszczają środowiska.

Zalety sznurka juty

Sznurek jutowy, w porównaniu do podobnych produktów wykonanych z innych włókien naturalnych, posiada wysoką wytrzymałość, niska rozciągliwość i miękkość, więc łatwo przymocowana do zabezpieczenia miejsca. Znane i korzyści z przędzy z włókien „złotego” jako antystatycznych, odporność na promieniowanie UV i zmian temperatury, wysokiej higroskopijności.

Obszary zastosowania

Juta sznurka stosowany w rolnictwie roślin podwiązki i suszenia tytoniu. Jest to doskonałe narzędzie do łączenia i pakowania wszelkich towarów, przesyłek pocztowych, a także do zainstalowania uszczelnień w uszczelnianiu korespondencji i worków do zbiórki firmware plików archiwalnych. Dla tych celów, najbardziej odpowiedni juta polerowane sznurka o zwiększonej wytrzymałości i gładkość.

On stosowany w przemyśle spożywczym. Z powodu pochodzenia i jakości naturalnych cech juty miecz czynią go idealnym do zdobienia wyrobów w kiełbas wędzonych, ryb i serów. czystość ekologiczna tego opatrunku jest kluczem do bezpieczeństwa produktów oraz zachowanie jej smaku.

Podczas budowy budynków mieszkalnych stosuje się go jako podgrzewacz do uszczelniania szwów między koronami kłód lub drewna.

Zastosowanie w robótek

Sznurek jutowy posiadające estetyczny wygląd i piękny złoty kolor brązowy, create dekoratorskie, dzieła sztuki i rzemiosła oryginalne. Jest to doskonały materiał do rękodzieła, plastyk, zachowuje swój kształt, nie jest podatny na odkształcenia i wytrzymałe. A co najważniejsze, niedrogie. Może on być stosowany jako podstawowe, a jako materiał pomocniczy do realizacji dowolnego twórczych idei. Juta tkania styl macramé lub filigran jest coraz bardziej popularne techniki artystycznej dekoracji wnętrz.

Szeroki i zróżnicowany juta aplikacja sznurka ze względu na doskonałą wydajność i estetycznym wyglądem.