805 Shares 8533 views

wielościan skanowania do klejenia. Skanowanie gwiaździstego wielościan

Wiele ciekawych rzeczy można znaleźć dla siebie w obszarach nauki, który, zdaje się, nigdy się przydać w zwykłym życiu zwykłych ludzi na ulicy. Na przykład, geometria, która najbardziej zapomniane, tylko przez bramę szkoły. Ale dziwnie obca nauka są bardzo ekscytujące, jeśli do czynienia z nimi bliżej. Że geometrycznego wielościan scan – zupełnie niepotrzebne rzeczy w życiu codziennym – może być początkiem ekscytującej kreatywność, zdolność do przechwytywania zarówno dzieci jak i dorosłych.

piękny geometria

Udekorować wnętrze domu, tworząc własne ręce niezwykłe, stylowe rzeczy – to fascynująca praca. Zrobić własny z papieru budowy różnych wielościanów – czyli do tworzenia unikatowych rzeczy, które mogą stać się rozrywką na dzień lub dwa, ale może stać się projektant wnętrz dekoracje. Ponadto, wraz z rozwojem technologii zdolnej do modelowania przestrzennego wszelkiego rodzaju rzeczy, można było stworzyć stylowy i nowoczesny 3D-modeli. Są to rzemieślnicy, którzy używają wymiata prostroeniya zgodnie z prawem geometrii wykonanych z papier modeli zwierząt i różnych przedmiotów. Ale to jest raczej skomplikowane stworzenie matematycznego i rysunek. развертка многогранника. Rozpocząć pracę w podobnej technice skanuje wielościan.

Różne twarze – różne formy

Wielościany – specjalna geometria kuli. Są proste – na przykład kostki, które bawią się dzieci od najmłodszych lat – i nie są bardzo skomplikowane. достаточно сложной областью конструирования и творчества: нужно не только знать основы черчения, геометрические особенности пространства, но и иметь пространственное воображение, позволяющее оценить правильность решения еще на стадии проектирования. Prostroenie skanowanie wielościany do klejenia jest uważany za dość skomplikowana dziedzina projektowania i kreatywności: trzeba nie tylko znać podstawy rysunku, cechy geometryczne przestrzeni, ale także wyobraźnię przestrzenną, która pozwala ocenić prawidłowość decyzji na etapie projektowania. Ale nie można zrobić fantazji. Aby dokonać skanowania wielościany papieru, nie wystarczy sobie wyobrazić, jak w końcu powinien wyglądać pracy. To musi być w stanie prawidłowo obliczyć, konstruować i kompetentnie rysować.

Pierwszy wielościan – kostka

Najprawdopodobniej każdy uczęszcza do szkoły, nawet w klasach szkół podstawowych w całej pracy pracy, której efektem miało być kostka papieru. развертки многогранника куба на плотной бумаге со специальными кармашками, предназначенными для склеивания граней модели в единое целое. W większości przypadków, nauczyciel rozprowadzane preform – skanowanie kostki wielościan na grubym papierze ze specjalnymi kieszeniami, przeznaczonych do modelu wiązania stoi razem. To dzieło uczniów szkół podstawowych mogą być dumni, bo przy pomocy papieru, nożyczki, klej, a ich wysiłki, aby uzyskać ciekawy artefakt – trójwymiarową kostkę.

zabawny Brink

Co zaskakujące, dużo wiedzy o świecie nie są zainteresowani w szkole, ale tylko wtedy, gdy jest to możliwe, aby znaleźć w nich coś ciekawego, że może dać coś nowego i niezwykłego w znanym życia. Wielu dorosłych nie pamiętać, że ten sam wielościany podzielone są na ogromną liczbę gatunków i podgatunków. Na przykład, istnieją tak zwane brył platońskich – wypukłe wielościany, składające się wyłącznie z regularnych wielokątów. Organy te są tylko pięć: czworościan, ośmiościan, pręt sześciokątny (kostka), dwudziestościan, dwunastościan. Stanowią one kształt wypukły, bez ubytków. Gwiaździsty wielościany złożoną z tych podstawowych kształtów w różnych konfiguracjach. развертка многогранника простого позволяет нарисовать, вернее начерить, а затем и склеить из бумаги звездчатый многогранник. Dlatego proste skanowanie wielościanu pozwala wyciągnąć raczej nacherit, a następnie przykleić wielościanu papier gwiazdowaty.

Regularne i nieregularne wielościany gwiaździste

Dodawanie brył platońskich razem w określonej kolejności, można zbudować wiele gwiazd mnogorannikov – piękny, kompleks, wieloskładnikowych. Ale oni będą nazwani „nieregularne wielościany gwiaździste”. Wielościany gwiaździste prawy są tylko cztery: mała gwiezdny dwunastościan, wielki gwiezdny dwunastościan, duża dwunastościan i dwudziestościan wielki. Skanowanie wielościany do klejenia nie będzie proste rysunki. Oni, podobnie jak na rysunkach będą składać się z kilku elementów. Na przykład, mała gwiazdowaty dwunastościan jest wykonana z 12 pięciokątny równoramiennego piramidy złożonej typu regularnego dwunastościanu. Oznacza to, że na początek będzie musiał wyciągnąć i przyklej 12 identycznych kawałków regularnych piramidy składa się z 5 równych bokach. I dopiero wtedy można złożyć gwiaździstą wielościan. Skanowanie najmniejszą gwiazdowaty dodekaera – kompleksowe i niemal niemożliwe. Prostroen do niego, powinna być w stanie zmieścić się na tej samej płaszczyźnie, są połączone ze sobą 13 skany różnych geometrycznych ciał głośności.

Piękno w prostocie

Cały obszerny korpus zbudowany zgodnie z prawami geometrii, będzie wyglądać fascynujące, w tym kształcie gwiazdy wielościanu. Skanowanie każdego elementu takiego organu powinna być wykonana jak najdokładniej. I nawet najprostsze objętościowy wielościany, ponieważ platońskiej czworościanu – niesamowite piękno harmonii wszechświata i ludzkiej pracy zawartych w modelu papieru. Oto, na przykład, najbardziej wszechstronny z platońskiej wielościanów wypukłych – dwunastościan. развертки правильных многогранников для склеивания, нужно приложить максимум аккуратности и внимательности. Ta figura geometryczna 12 jest absolutnie identyczne twarze, krawędzie 30 i 12 make skanowanie vershin.Chtoby regularnych wielościanów do klejenia, konieczne jest, aby wywierać maksymalną ostrożność i uwagę. I większy rozmiar rysunku, tym lepsza powinna być wszystkie pomiary.

Jak zbudować własny skanowanie?

Być może, oprócz klejenia wielościanu – choć gwiaździstych, choć Plato – nawet bardziej interesujący budować przyszłe modele skanowania własnych, oceniając ich zdolności do rysunku, projektowania i voobzheniyu przestrzennego. Proste ciała platonovstkie składają się z prostych wielokątów, które w jednym kształcie identyczne względem siebie. Na przykład, czworościan – A trzy równoramienne trójkąty. Przed prostroen skanowania, trzeba sobie wyobrazić, w jaki sposób złożyć płaskich wielokątów ze sobą, aby uzyskać wielościanu. Trójkąty mogą być połączone ze sobą przez żebra rysunku obok siebie. Do klejenia wielościanów obwód przemiatania musi być wyposażone w specjalne kieszeni lub klapek, które po połączeniu wszystkich części w jedną całość. Tetrahedron – tylko postać czterech twarzach. Ośmiościan może być reprezentowana jako podwójne czworościanu, ma osiem Garnier – trójkąty równoramienny. Pręt sześciokątny nazywa znane wszystkim z dzieciństwa sześcianu. Icosahedron jest związkiem 20 równoramiennych trójkątów w prawo wypukłego wielościanu. Dwunastościan – objętościowy figura 12 ścianek, z których każda jest pięciokąta foremnego.

wykonania grzywny

Skonstruować wielościanu rozwijalnych, kleju i papierowy model it – delikatna sprawa. Skanowania, oczywiście, można wziąć gotowe. I to jest możliwe, stosując uslily, zbudować go samodzielnie. Jednak w celu zapewnienia pełnego trójwymiarowego modelu wielościanu trzeba je zbierać. Wielościanu najlepiej jest wykonywać z gęstą papieru, który utrzymuje swój kształt i nie wypacza od kleju. Wszystkie linie mają być zgięte, to najlepiej do pre-Push, stosując na przykład nepishuschuyu długopis lub z tyłu ostrza noża. Ten niuans pomoże istniejącego modelu dokładniej, zgodnie z wielkości i kierunku żeber.

Jeśli się inny wielościany z kolorowego papieru, modele te mogą być wykorzystane jako elementy dekoracyjne, które zdobią budynku – pokój dla dzieci, biurze, salonie. By the way, wielościany można nazwać unikalne dekoratorów znaleźć. Nowoczesne materiały pozwalają na podstawie figur geometrycznych stworzyć oryginalny wnętrza.