302 Shares 4240 views

Jetstream piec ręcznie. Wytwarzanie pirolizy kotła

Nieobecność w piecu na węgiel budynku lub energii elektrycznej zawsze mogą być kompensowane za pomocą naturalnego surowego paliwa – drewno. Co więcej, ten zasób jest znacznie tańsze w porównaniu z drogiego gazu ziemnego. Dlatego wielu właścicieli dzisiaj odmówić nowoczesnych sposobów ogrzewania i szukają alternatywnych źródeł ciepła. W takich przypadkach pomoc może osiągnąć taką konstrukcję jak piec Jetstream. Ich własne ręce, że taki sprzęt jest całkiem realne, ale należy najpierw rozważyć bardziej szczegółowo, co stanowi to urządzenie i jak to działa.

Ogólna koncepcja pirolizy

Zasada kotła pirolizy polega na termicznym rozkładzie substancji o złożonym składzie chemicznym, a nie z zamiarem połączenia z innymi reagentami. Oznacza to, że rozszczepienie cząsteczek danego elementu do lekkich elementów podstawowych. Jest to zjawisko zwane pirolizy.

Schemat ten jest szeroko stosowane w prywatnych domach, gdzie nie ma stacjonarnego ogrzewania. Należy zauważyć, że czysty pirolizy charakteryzuje się tym, że rozpad elementów paliwowych na miejscu bez dostępu tlenu w danym naczyniu, a następnie powstałe gazy są dostarczane do akumulatora i używane w razie potrzeby.

Dużą zaletą takiego systemu jest to, że dodaje się materiały do spalania może być bezpośrednio podczas pracy. Ponadto, urządzenie to jest w stanie działać na dowolnym paliwa stałego i utrzymania żądanej temperatury w ciągu długiego okresu czasu.

Konstrukcja kotła spalania, pirolizy

W takich urządzeniach Piec składa się z dwóch części. Pierwszym z nich jest tensometryczny – tu z małą ilością tlenu i pirolizowanego paliwo spala się, oraz we wszystkich wybranych gazów procesowych spalania w drugiej części urządzenia, nazywany komorą spalania. Tam już są oznaczone wtórnego powietrza i odprowadzanie ciepła jest bardzo mała.

Piroliza kotła charakteryzuje się tym, że rozdzielenie tych dwóch części utworzonej za pomocą rusztu powlekane kształtek wstępnych. Dostać się do środka powietrze przechodzi przez drzewa od góry do dołu, i to właśnie ta cecha odróżnia go od innych urządzeń grzewczych sprzęt gospodarstwa domowego.

Takie grzejniki mają wysoki opór aerodynamiczny, co sprawia, że należy mieć wymuszonym ciągiem, który jest czasem prowadzi się przy użyciu specjalnego tłoczącego, nie standardem w takich przypadkach wentylatora.

Zasada działania kotła pirolizy

Jak wiadomo, do zapłonu pirolizy działają na zasadzie, że drewno rozkłada się pod wpływem ciepła, zmieniając ewentualnie do węgla (stała pozostałość), a mieszanina jest zmienna.

W związku z procesem występującym w komorze ładunkowej, generator gazowy jest uwalniany, która przechodzi przez dyszę kotła komunikuje się z powietrzem wtórnym i spalane. Następnie temperatura jest równa 1200 ° C, Otrzymaną mieszaninę przydział lotny przecina część konwekcyjnego wymiennika ciepła, dając energii pierwotnej, a po wyjściu z urządzenia przez komin.

Zarówno wewnętrzne komory urządzenia pokryte specjalnym wyłożenia, które zapobiega przedostawaniu się ognia. To sprawia, że możliwe jest zwiększenie temperatury wewnątrz urządzenia i stworzyć najbardziej korzystnych i efektywnych warunków spalania drewna.

Zalety kotłów drewna

Wyprodukowanie pirolizy kotła z rękami, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z głównych zalet tego urządzenia odróżnia go od podobnych urządzeń wykorzystywanych do ogrzewania.

Duża ilość komory ładunkowej i wysoką wydajność, aby można obsługiwać określoną temperaturę w ciągu długiego okresu czasu, w porównaniu z konwencjonalnymi urządzeniami. Istnieją modele, które są całkowicie zdolny do pracy przez 24 godziny tylko z jednym partii paliwa.

Kotły pirolizy mają niewielką potrzebę czyszczenia, gdyż w procesie spalania sadzy nie jest produkowany, a ilość popiołu produkowane jest minimalne.

Produkty spalania w tym urządzeniu są mniej szkodliwe dla zdrowia w porównaniu do kursu z innymi urządzeniami, ponieważ ilość substancji kancerogennych na podstawie ich znacznie mniej. Otrzymany na wyjściu, po większej części składa się z mieszaniną dwutlenku węgla i pary wodnej, co jest mało prawdopodobne, by być niebezpieczne dla zdrowia.

Inną wyraźną przewagę korzystają pirolizy kotłowni – jest możliwość regulacji mocy w bardzo szerokim zakresie (od 30 do 100%). Ponadto, urządzenie posiada funkcję odpadów nie zanieczyszczają powietrza, co ma pozytywny wpływ na warunki środowiskowe i mikroklimat w pomieszczeniach.

stosowane paliwa do kotła do spalania pirolizy

Optymalne paliwo stosowane w takich urządzeń, – drewna o długości 400-450 mm i o średnicy 100 do 250 mm. Wraz z całych kłód i trociny mogą być spalone, ale takie odpady nie powinno trwać dłużej niż 30% wykorzystanie objętości komory.

To jest bardziej właściwy do korzystania z materiału, którego figura wilgotność nie przekracza 40%. To nie tylko sprawia, że obsługa urządzenia bardziej wydajne, ale także przedłużyć jego żywotność. Takie środki bezpieczeństwa są łatwo wytłumaczyć: 1 kg drewna o wilgotności 20%, uwalnia energię o mocy 4 kW / godzinę i przy wilgotności 50% dostarcza taką samą objętość może jedynie 2 kW / h.

Z powyższego wynika, że wydajność cieplna i spalania jest bezpośrednio zależne od ilości zawartej w nim wody: dłuższa, tym gorsza będzie wynik. Dlatego tuż przed załadowaniem drewna ważne jest, aby upewnić się, że jest dobrze wysuszone i nie zawiera nadmiaru wilgoci.

Schematy pirolizy kotła

Aby zrozumieć, jak dużo materiału chcesz używać podczas instalacji, wskazane jest, aby szukać pomocy specjalnych systemów na urządzenia takiego sprzętu. Różne rysunki pirolizy kotła można zawsze znaleźć na specjalistów biorących udział w podobnych pracach.

W ten sposób, obwód tego urządzenia wyświetla zazwyczaj położenie układu pieca, wymiennik ciepła, jak i na ziemi, gdy zostanie dostarczony do wody.

Ważne jest, aby połączyć wszystkie części kotła zgodnie z rysunkiem do całej konstrukcji działało poprawnie i rzetelnie. Nie zapominaj, że powietrze chłodziwa, które może kosztować-skutecznie ogrzać pomieszczenie. Fakt ten pozwala nam zaoszczędzić znaczną część środków przeznaczanych na ogrzewaniu, zwłaszcza w porównaniu z innymi konstrukcjami zastosowania podobnych.

Narzędzia do produkcji pirolizy kotła

Do samodzielnego tworzenia tego sprzętu jest wymagane aby dysponować pewną komplet materiałów pomocniczych. Musisz także zebrać jak najwięcej informacji o procesie, począwszy od materiałów eksploatacyjnych do zespołu. Po co jest wymagane, aby kompetentnie obliczyć wszystkie parametry, aby określić kolejność, jaki powinien być optymalny rodzaj spalania, która jest odpowiednia dla danego pomieszczenia, ponieważ nie mogą być dwa: albo szczelinowy palnik lub na rusztach. Wszystkie niezbędne materiały montażowe są zawsze dostępne do kupienia w sklepach dla majsterkowiczów, jak dzisiejszy, problemy z wyboru powinny powstać.

Zatem produkcja pirolizy kotła wymaga następujących narzędzi:

 • z blachy stalowej o grubości 4 mm;
 • Rura stalowa z tego samego parametru;
 • zestaw elektrod;
 • okrągły pręt o średnicy 20 mm;
 • kilku rur typu profilu;
 • urządzenia regulacji temperatury;
 • wentylator odśrodkowy próbki;
 • Przewód azbestu;
 • Cegły szamotowe;
 • nakrętki, działające jako materiał łączący.

Montaż kotła ręcznie pirolizy

Algorytm do samodzielnego wytwarzania takiego urządzenia musi koniecznie polegać na rysunku piroliza kotła ciągłe spalanie. Proces montażu urządzenia odbywa się w kilku etapach:

 1. Pierwszy krok polega na cięcie blachy i rury, umieszczanie ich w kształtki wstępne do korpusu kotła, pieca i jego chłodnicą. Ważne jest, aby pamiętać, aby traktować krawędzie materiału z tarczy szlifierskiej i zidentyfikować obszary do spawania.
 2. Następnie należy przygotować wszystkie narzędzia potrzebne do montażu urządzenia.
 3. Następnie można przystąpić do tworzenia ciało procedury. Rozciąga się w następujący sposób: ścianka końcowa jest umieszczana na stole do spawania, a następnie do niego za pomocą spoin punktowych załączonych przekładki utrzymywane powierzchnie boczne, górny i dolny.
 4. Ponadto, proces ten powinien iść instalację pieca kotła, wewnątrz którego cały system jest reprezentowany jako półek poziomych i pokrytą rusztem. Ponadto, jest stałą dyszę gardła, służąc jako usuwania olefin.
 5. Po co jest niezbędne, aby rozpocząć montaż kolumn filtrowania i chłodzenia gazów, które przebiegają przez obudowy pieca i rozciągają się nieco poza nią. Są one oparte na rury zainstalowane fabrycznie wykonane w otworze obudowy.
 6. Potem następuje drugie urządzenie do wytwarzania komorę spalania, która musi być połączona z kolumną chłodzenia. Na tym etapie można zainstalować drugą, równoległą ścianę ciała w celu dostosowania ogrzewanie. Z początkowo jest oddzielona przegrodą.
 7. Kontynuuje się proces montażu i instalacji vozduhoobmennika rurę kominową.
 8. Ostatnim krokiem – ustawienie ostatniego (przedniej) ściany obudowy, wyposażona w drzwi i podduvalom.

Ta metoda jak zrobić piec Jetstream z ich rąk, jest najbardziej sprawdzony i niezawodny, jest szybki i stosunkowo łatwy do pracy.

Czy to możliwe, aby piec z butelki?

Często właściciele, nie mając pod ręką niezbędne materiały do budowy, są rozwiązywane w konstrukcji kotła improwizowanej. Szczególnie szczególną uwagę zwraca się na zdolności skroplonego gazu ziemnego, który ma zaokrąglony kształt i odpowiednią wielkość. Ponadto, grubość ścian naczynia odpowiada pożądanych parametrów.

Niemniej jednak, aby Jetstream pieca z butli nie jest to zalecane. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, że obudowa takiego urządzenia składa się ze standardowej nierdzewnej, źle przenoszenia ciepła i inne czynniki chemiczne, a nawet w warunkach temperatury pokojowej.

Ale nie całkowicie zrezygnować z balonu, ponieważ może on pełnić rolę zbiornika ciepłej wody w małym prywatnym domu, w dodatku, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, ogrzewanie zostanie przeprowadzona szybko, a jego kształt pozwala na długi czas, aby utrzymać ciepło nawet podczas korzystania z najbardziej prostą izolację. Ale jeśli zdecydujesz się skorzystać z balonu, rysunki piroliza kocioł będzie całkowicie zbyteczne – aby go zainstalować to lepiej odmówić.

Niezbędne warunki pracy

Praca kotła piroliza, jak również każde inne urządzenie, które działa pod wpływem ognia, oczywiście, wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego ważne jest nie tylko, aby prawidłowo wyposażyć cały system, ale także dbać o zasadach zgodności z przepisami bezpieczeństwa.

Więc poprzez piec Jetstream z rąk, trzeba wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Instalacja musi być przeprowadzona wyłącznie w pomieszczeniach niemieszkalnych;
 • pożądane jest, aby podstawa kotła jest wykonany z betonu lub cegły, aby uniknąć nadmiernego nagrzewania powłoki;
 • urządzenie powinno być tak ustawiony, że nie jest w odległości mniejszej niż 30 cm od ścian i przedmiotów w pomieszczeniu;
 • pokój z kotła jest ważne, aby zapewnić wentylację jakości, aby stać się w procesie parowania wyszedł.

Ponadto, ważne jest, aby pamiętać jeszcze jedno: on jest bardzo ważne, aby ogrzać zakończenie montażu komina za pomocą wełny mineralnej do wnętrza rury nie będą zbierać smołę i kondensatu.

Alternatywne kotły zgazowujące

Pomimo metody regulowanym wytwarzania takiego urządzenia, niektórzy właściciele znaleźli sposób, jak to zrobić z innymi materiałami.

Według wielu, konstrukcja kotła o mocy mniejszej niż 15 kW, to nie ma sensu. Ale czasami nie chcesz, aby stworzyć takie ogromne okazy, zwłaszcza jeśli powierzchnia jest niewielka. Dla osiągnięcia tych celów i jest możliwość, aby utworzyć pieca pirolitycznego, podobnie jego właściwości i cechy zewnętrzne kotła. Martwić funkcjonowania takich urządzeń nie jest konieczne, ponieważ zasada spalania nim jest podobna.

Do produkcji tej próbki będą musiały następujący zakres materiałów:

 • Cegły szamotowe;
 • wentylatora;
 • Blacha stalowa o grubości około 4 mm;
 • cegły ceramiczne;
 • drzwi i użyto do napełnienia komory;
 • żeliwa ruszt;
 • Termostat typu dźwignia.

Piec ten jest alternatywą dla standardowego kotła spalania i pirolizy całkowicie nadaje się do montażu w każdym pomieszczeniu. W razie potrzeby, z wyjątkiem pieniędzy takiego urządzenia będzie niezbędna i pozwoli na wysokiej jakości i długo ogrzewać cały budynek.