489 Shares 7348 views

Mousetrap z własnymi rękami – skuteczne i proste!

Niestety, niektórzy z nas mają problem podobny do myszy. Będziemy zrozumieć, jak mousetrap jest przez siebie, co pomoże pozbyć się tych szkodników raz na zawsze.

Tak więc, istnieje kilka opcji dla myszy. Zacznijmy w kolejności. Co mogę zrobić z moimi rękami?

Rozważ kilka typów popularnych pułapek.

Mousetrap, wykonane ręcznie z pudełka i łopianu

Taki pułapka na myszy będzie miała nieco niestandardową zasadę działania. Główna część będzie łopianem (w inny sposób może być nazwana jeszcze większym łopianem), a raczej jego kolczasta część w kształcie kulek. Myszka, która dotyka łopianu co najmniej trochę, nie może się poruszać szybko. To będzie prawie niemożliwe, aby pozbyć się łopianu. Sama roślina, która będzie na myszy, przylgnie do różnych przedmiotów. Gryzoń nie może znaleźć jedzenia dla siebie i najprawdopodobniej umrze z głodu.

Aby to zrobić, musisz trochę pudełka. Musi wykonać specjalną dziurę, która wystarczy, aby mysz przebiegła. Pole powinno być wypełniona łopianem, ale nie bardzo, wystarczy pozostawić wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, aby poruszać myszą (najważniejsze jest to, że przylega do łopianu podczas poruszania się). Wewnątrz, nadal musisz przynęty. Może służyć jako masło orzechowe, ser, orzechy, plasterki pizzy i tak dalej. Upewnij się, że rozpylasz pułapkę na muchę jakimś odorem, aby zniechęcić do zapachu osobliwego. Może to być olej słonecznikowy, najlepiej nierafinowany lub zwykły alkohol.

Jest pułapka na myszy, wykonane ręcznie z pudełka z łopianem, jest gotowa. Oczywiście, jest to nieco skomplikowane struktury, ale bardzo skuteczne.

Następnym typem jest muchołowy nóż, wykonany rękami z plastikowej butelki (grawitacyjnej).

Aby wyprodukować butelkę plastiku i liny. Butelkę należy odciąć w taki sposób, aby myszka mogła wejść do środka. W punkcie cięcia wykonaj dwa otwory, aby włożyć linę i przymocować. Drugi koniec liny musi być związany z czymś ciężkim, który będzie umieszczony na stole. W butelce umieść przynętę, na przykład masło serowe lub masło orzechowe. Umieść butelkę na stole w taki sposób, aby część, w której leżała przynęta, leży nad powietrzem. Jak działa ta mucha? Mysz odczuwa przynętę, wspina się na stół, a następnie do butelki, podejdzie do przynęty i złamie równowagę. Projekt upadnie ze stołu i powiesi na liny. Zwróć uwagę na liny, kiedy zrobisz pułapkę, jego długość powinna być taka, że muchoładka nie pogrąży się na podłodze, w przeciwnym razie myszka może wydostać się.

Inną opcją jest pułapka na myszy, wykonana ręcznie z wiadra.

Tutaj użyj obrotowego bębna, który może być wykonany z puszki (aluminium lub cyny). Objętość puszki powinna wynosić 0,33 l. Poprzez słoik trzeba podać pręt stalowy, który będzie włożony do wiaderka. Umieść przynęty na ścianie słoika i włóż słoik na pręt w taki sposób, aby obracał się swobodnie. Wlać wodę do wiaderka.

Jak działa urządzenie? Mysz pachnie przynętą, wskakuje na słoik i gdy się obraca, gryzoń straci równowagę i wpada do wody. Najważniejsze, obliczyć prawidłową odległość od puszki do ściany wiadra, aby mysz mogła spaść.

Oto kilka rodzajów mousetraps, które można użyć, aby pozbyć się szkodników.