178 Shares 6026 views

żyrandole naprawcze: zalecenia specjalistów

Gdy istnieje podział żyrandole, wiele osób po prostu kupić nowy. Ale można skorzystać z innej opcji. Na przykład, aby naprawić swoje żyrandole. Metoda ta jest znacznie tańsza. Wszystko, czego potrzebujesz – jest, aby znać wszystkie niuanse i sekrety naprawy.

Sprawdzanie wydajności przełącznika

Pierwszy powód idle żyrandole państwowe są problemy z przełącznikiem. W tym wzywamy profesjonalnych elektryków.
Według nich, jest to najważniejszy element, który żywi moc do naszej placówki. To naprawdę byłoby szkoda gdyby żyrandole naprawy rozpocząć, gdy problem leży w błędnej przełącznika. Więc najpierw trzeba dostać się do zacisków. W tym celu, za pomocą wkrętaka albo usuwane ręcznie z klawiszy i ramki. Następnie trzeba wskaźnik śrubokręt. Wyłączenie fazę wyboru urządzenia. Przełącznik jest uważane za pracę, czy to zmienia na zaciskach.

lampki kontrolne

Muszą także dokładnie sprawdzić. Specjaliści w tej dziedzinie zapewnić, że zdarza się, że gdy duży skok napięcia one zawieść. Z konwencjonalnych elementów trzeba sprawdzić integralność żarnika. Energooszczędne modele testowane z testerem lub poprzez przykręcenie w innej oprawy światła.

Żyrandole sufit nowoczesnego typu mają specjalne bezpieczniki, które powinny być sprawdzone w ich wyposażenia. Jeśli palą, to trzeba przeprowadzić wymianę. Ponadto bezpieczniki muszą być zgodne z parametrami technicznymi. Informacje na temat ich właściwości można znaleźć w dokumentach wydanych na zakup produktu.

naprawa okablowania

Jest to kolejny ważny punkt. stan przewodów wpływa na pracę żyrandola. W celu sprawdzenia obiektu, należy wyłączyć zasilanie i wyjąć wszystkie elementy dekoracyjne, które utrudniają dostęp do przewodów. Po tym, dokładne badanie. Według doświadczonych elektryków, objawy niewydolności są zaciemnienie. Oznacza to, że nie było zwarcie. Dlatego konieczne jest, aby dokonać napraw lub wymiany. Pierwszym krokiem jest zakup 4 złącze, które można znaleźć w każdym sklepie z artykułami żelaznymi. Następnie odłączyć przewód mieliznę, a do każdego z nich kupiłem wtyczkę lutowniczej. Po tym, mogą one być ze sobą połączone. W związku z tym można stwierdzić, że jeśli przyczyną awarii jest podobny do powyższego, naprawić swoje ręce żyrandol nie zajmuje dużo czasu i wysiłku.

Charakterystyka oświetlenia LED zastępczej

Specjaliści twierdzą, że do tego nie będzie trudne. Pierwszą rzeczą, która powinna być sprawdzana poprzez przeprowadzenie naprawy LED żyrandole – transformator dzięki którym przepływ prądu elektrycznego. Do tych celów potrzebny jest tester. Jeśli wszystko jest w porządku, a potem idziemy do następnego testu, który dotyczy funkcjonowania diod LED. Z bateriami 9 watów i rezystor następuje testowanie każdej diody indywidualnie. Ma to na celu określenie elementu non-biznesu. W przypadku jego obwodzie detekcji jest prowadzona. Naprawa żyrandole, lampy kompletne. Następnie cała konstrukcja jest zbierany i wisiała na swoim miejscu.

Naprawa halogen żyrandol

Dość często, problem utraty wydajności urządzenia jest słaby kontakt. W większości przypadków, żyrandole remontowe związane z rozwiązaniem tego problemu. Aby to naprawić, trzeba wydać kontakty czyszczących. Aby rozpocząć, należy sprawdzić prawidłowe podłączenie wszystkich przewodów. Jeśli zaobserwowano uszkodzenia na zewnątrz, aby ustalić, konieczne jest użycie testera.

Elektrycy również zwrócić uwagę na zwykłych obywateli w skrzynce połączeniowej. Wszystkie połączenia muszą być w doskonałej formie, czyli napięcie wyjściowe muszą być zgodne z normami technicznymi. Wykryć podejrzane pomoże również tester. Jeśli przyrząd pomiarowy wskazuje zera, należy wymienić transformator.

inne problemy

Główną winą jest niekompatybilność wielu rodzajów żarówek ze starszymi urządzeń. Zdarza się, że energooszczędne wkręca pozycja nie działa. Dlatego należy przygotować się do naprawy żyrandole. Ale można spróbować jeszcze jedno. Eksperci sugerują: nie trzeba wydawać dużo wysiłku do wkręcania żarówek. Wszystko dzieje się w gnieździe. Generalnie w wielu produktach jest wykonana z miękkiego materiału kruchego, który jest narażony na jakąkolwiek silnego stresu mechanicznego. W lampy halogenowe specjalnie przewidziane okrągłe kontaktów.
Przy takim układzie trudno byłoby je wyłączyć. Niektóre rodzaje żarówek halogenowych można przykręcić na zawsze. Ale takie ruchy mają również limit. Kiedy tam dotarł, szkło zaczyna obracać się w stosunku do podstawy. Wszystko to z powodu problemów z kontaktami. Carving na nowoczesnych żarówek, co do zasady, krótki, a ona nie dostać się do dołu. W tym przypadku operacja rekonstrukcja odbywa się z kontaktów.

Jak rozwiązać ten problem?

Przede wszystkim upewnij się, że żyrandol jest nieczynny. Faza nie powinna wykraczać poza kasety. Jeśli tak się stanie, należy odłączyć zasilanie do skrzynki elektrycznej. Ponadto, jak jesteśmy pewni elektryków z doświadczeniem, należy wykonać następujące kroki:

  1. Za pomocą wkrętaka wygiętego styku. Najważniejsze – nie przesadzaj. Kontakt nie powinien znajdować się w pozycji pionowej, a trochę kątem.
  2. Jeśli gniazdo jest lunovidny kontakt, praca skomplikowana. Stare modele oświetlenia go w pozycji pionowej. Aby to zrobić, należy delikatnie unieść jedną z płatkami kontaktowych górę. W niektórych przypadkach mogą one zostać usunięte.

Dlaczego potrzebujemy wszystkich powyższych czynności? Ich znaczenie jest zapewnienie kontaktu pomiędzy gniazdem i żarówki. Z reguły konieczne jest, aby sprawdzić kilka razy, aby światło zaczęło działać. Konieczne jest monitorowanie integralności pojemnika. Jeśli jest uszkodzony, należy go wymienić.

Żyrandole z pilotem

Obecnie istnieje wiele zautomatyzowanych urządzeń. Działają one przez pilota. Naprawa chińskich żyrandoli zredukowanych do weryfikacji urządzenia, nie przeszkodzi zasilanie i sprawdzić. Następny krok polega na sprawdzeniu integralności oraz funkcjonalności lamp. Aby to zrobić żyrandol jest wyłączony przez 15 minut. Następnie, za pomocą szmatki skręcanie żarówkę i zbadaj. Po tej transakcji transformatora. Jeśli wszystkie poprzednie elementy są warunki pracy, oznacza to, że problem leży w elektronicznej jednostce sterującej. Po prostu nie przeszkadza, aby go naprawić, a kupić nowy w dowolnym sklepie z narzędziami. Gdy jest to niezbędne do wyznaczenia każdy przewód zamienny do odwrotnej przystąpienia nie pomyłka.

Naprawa kryształowe żyrandole

Specjaliści zatrudnieni w energię elektryczną przez wiele lat, powiedział, że najczęstszą przyczyną niewydolności takich lamp jest zerwaniem podstawowe elementy. Większość osób próbuje rozwiązać ten problem za pomocą kleju. Ale cokolwiek kapitan, pęknięcie będzie nadal widoczny. Dlatego ta metoda nie zadziała od razu.

lampy sufitowe mogą być naprawione przy użyciu specjalnego kleju krzemianu. Jak wygląda procedura? Przed przystąpieniem do pracy należy przygotować powierzchnię kryształu. Oderwanie kawałek czystą wodą lub wodą z mydłem, zlikwidować i suszy. Dalej znajduje odtłuszczania. Potrzebne są takie preparaty na podłączenie być trwałe i widoczne nadkoly.

Na powierzchni elementu kryształu nanosi klej i łączy się z żyrandolem. Pozostałości nadwagi należy usunąć za pomocą szmatki, dopóki nie wysuszono. Po spektaklu żyrandol należy zostawić na jakiś czas na szczegóły całkowicie zatrzymany razem. Aby naprawić żyrandol kryształ może każdy. Więc nie ma potrzeby, aby rzucić go na przerwie i od razu kupić nowy.

wniosek

Jeśli złamaną żyrandol, należy próbować naprawiać go samodzielnie. To będzie kosztować dużo tańsze niż zakup nowego. Rozpocznij napraw niezbędnych do sprawdzenia wyłącznika. Tutaj warto zwrócić uwagę na obecność w fazie końcowej. Następnie sprawdzić żarówkę. Energooszczędne modele testowane przy użyciu testera lub poprzez przykręcenie w innej oprawy światła. Następnie, stan instalacji elektrycznej sprawdzony. Z wynikiem pozytywnym, trzeba określić stan styków w gnieździe. Może to być konieczne, aby wymienić niektóre części. W rzeczywistości, procedura nie zajmie dużo czasu i oszczędność pieniędzy.