573 Shares 7657 views

Lodówka naprawić swoje ręce

Aby naprawić lodówkę z ich rąk przeszły bez negatywnych konsekwencji, trzeba mieć minimalne umiejętności w zakresie naprawy sprzętu gospodarstwa domowego, jeśli nie posiadają – lepiej jest skontaktować się z centrum serwisowym.

Lodówka nie wliczone

Pierwszą rzeczą, którą trzeba sprawdzić poziom napięcia w zasilaczu. Urządzenie zabezpieczające dzięki czemu system działa w zakresie 200-240 V. Za pomocą testera lub woltomierza łatwo wykryć tę usterkę. Jeśli wszystko jest w porządku, to problemem może być ukryte w przewodzie zasilającym (czarny, przyciemnione plamy) lub grzyba. Następnie należy go wymienić.

Z przewodem i wtyczką wszystko jest normalne, jeśli istnieje wskaźnik napięcia. Teraz ustawić regulator temperatury na maksymalne zimno. Jeśli sytuacja nie uległa zmianie, konieczne jest, aby wspiąć się na termostacie. Tester muszą „ping”, dwoma stykami (oprócz uziemienia żółto-zielony). Jeśli trzech kontaktów, a następnie podłączyć tester pomiędzy skrajnościami.

Obwód otwarty tylko wtedy, gdy ustawiony na „0”, a reszta jest zamknięta – to wszystko jest dobrze w termostacie. W przeciwnym razie należy ją wymienić na nową. Jednak, aby zmienić siebie, można tylko przekaźnik termostatu. Naprawa i wymiana części, utworzonych na podstawie czujnika elektronicznego, to najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Przy odpowiednim termostatem sprawdzić inne elementy robocze obwodu elektrycznego. W przypadku awarii sprężarki – silnik główny (na dole, na tylnej ścianie) – trzeba kosztownych napraw lub wymiany całej lodówce.

Lodówka nie „zamarza”

Tutaj, powodem może być również termostat lub sprężarka. Często jednak problem wycieku freonu – gaz, który krąży w układzie chłodzenia jest lotna i skroplone. Freon może uciec podczas niewłaściwego transportu jednostki nieostrożny mycie tylne ścianki nieostrożnego obchodzenia się podczas rozmrażania.

Gdy freonu porządku, skraplacz (kratka z tyłu) nieznacznie ogrzewano. W przypadku wycieku kondensator pozostaje zimna, temperatura lodówki wzrasta, mrozu na jednej stronie parownika. Aby uzupełnić freon wymaga dokładnego rozpoznania miejsca nieszczelności przy użyciu specjalistycznego sprzętu i, najlepiej, doświadczenie w takich sprawach.

Nawiasem mówiąc, nieprzyjemny zapach w lodówce nie jest związane z wycieku freonu. Gaz ten ma zapach i kolor. Wystarczy lodówka trzeba regularnie myć wnętrze (łącznie z otworem spustowym), odszranianą zgodnie z instrukcjami, szczelnie opakowane produkty producenta.

Lodówka „zamraża”, ale słabo

Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy pokrętło termostatu jest ustawione prawidłowo. A potem będziemy działać zgodnie z planem, który został opisany powyżej. Problem może być zbyt wysokie temperatury w pomieszczeniu, w którym urządzenie stoi. Może mieć negatywny wpływ blisko siebie źródeł ciepła (kuchenka, akumulator, kuchenka mikrofalowa).

Normalna wymiany ciepła zapobiega kurzu na kondensatorze. Skraplacz (po odłączeniu od urządzenia) należy dokładnie obsługi odkurzacza i miękkiej szczotki. mogą wystąpić problemy z chłodzeniem, a ze względu na ciągle płonącego światła żarówki. Dzieje się tak po zwarcia przełącznika.

Powodem niedostatecznej chłodzenia i jest bardzo prosty – zużycie uszczelki na drzwiach / drzwi. Problem ten jest szczególnie istotny dla dość służył jako sztuki. uszczelniającą może być przymocowana do drzwi, w różny sposób: kleju, wkrętów specjalnych rowkach.

Podajemy z najprostszych sposobów, aby przywrócić elastyczność uszczelnienia:

  1. Suszarkę do ciepłej (70 ° C), przy czym odcinek w słabszych obszarach, a zamknięty szczelnie drzwi. Sposób ten nadaje się do uszczelnienia nieznacznie zużyte.
  2. Ostrożnie wyjąć uszczelkę i moczyć je w ciepłej wodzie. A następnie powrócić do swego miejsca.
  3. środek ludowej: gąbka z dwoma krople amoniaku i detergentem na ścieranie gumy konturu. Następnie zwilżyć gąbkę w ciepłej wodzie i wytrzyj ponownie. Na koniec wytrzeć suchą szmatką (tkaniny). Procedura ta nie jest to konieczne w celu usunięcia uszczelnienia z drzwiami. Powtarzać co najmniej raz w roku.

Jak widać, elementarny lodówka naprawić swoje ręce, nie jest tak skomplikowane, ale czasem nie można zrobić bez pomocy centrum serwisowego. Bardzo często serwis jest tani, wykonana szybko, sprawnie iz gwarancją.