136 Shares 8539 views

Jak zrobić projektor z rąk w domu?

Oglądanie filmów i zdjęć na ekranie projektora domu – to jest bardzo ekscytujące i ciekawe wydarzenie. Po tym wszystkim, zawsze masz możliwość zapraszania znajomych i obejrzeć razem film fabularny na dużym ekranie. Ponadto, wraz z rozwojem technologii w sklepach zaczęły pojawiać się nowe projektory cyfrowe. Jednak koszt do nich nie jest dostępny dla każdego. Ale jest wyjście z tej sytuacji? Okazuje się, że jest. Jak zrobić projektor ze swoimi rękami, przeczytaj nasz artykuł dzisiaj.


Jak sprawić, by urządzenie z pudełka po butach zwykłej? Wytwarzanie materiałów

Dla tego urządzenia, trzeba będzie dużą lupę i pudełko. Pierwszy element (obiektyw) będzie używany jako obiektyw dla naszego projektora. Takie urządzenie może odtwarzać i wyświetlać zdjęcia i filmy, nawet z telefonu komórkowego. W tym przypadku, uszkodzenie danych, a dźwięk będzie minimalny.

Pierwsze kroki

Więc jak zrobić projektor z rękami z pudełka po butach? Najpierw trzeba malować wewnątrz ściany naczynia w kolorze czarnym. Jeśli ręka nie była farba może wkleić na polu czarnym papierem. Dzięki temu posunięciu, można znacznie poprawić jakość odtwarzanego obrazu wideo.

Jak zrobić projektor z rąk na? W następnym etapie na jednej z górnej części pudełka wyciąć mały otwór do mocowania szkła powiększającego. To ostatnie jest zamocowane za pomocą taśmy klejącej lub taśmy izolacyjnej. Jednak trzeba być bardzo dokładne – około obiektyw nie powinien być oświetlony, w przeciwnym razie projektor do domu, własnymi rękami wykonane, nie pokaże jakość obrazu.

Wewnątrz pudełka znajduje się telefon. Gadżet ekran musi być wysłany do „twarzy” do obiektywu. Do telefonu komórkowego nie przypadkowo przeniósł się na bok, lepiej jest użyć specjalnego stoiska lub posiadacza (takie jak samochód na frajerów). Tak więc, zrobiliśmy własnymi rękami projektora z telefonem i karton spod buta.

Jak grać nastąpi pliki?

To bardzo proste – z telefonu komórkowego obraz jest rzutowany przez szkło powiększające na ścianie. Będziesz w stanie zwiększyć dziesiątki ekranów razy, zachowując prawdziwą jakość obrazu.

Wreszcie, możemy zauważyć pewne niuanse urządzenia telefonii komórkowej. Wiemy z lekcji fizyki, obraz, który przechodzi przez szkło powiększające, okazuje góry nogami. W związku z tym, że telefon w polu musi być obrócony o 180 stopni. I dostosować ostrość obrazu jest wystarczająca, aby przesunąć ścianę ekran tyłu ruchomych budek telefonicznych, a tym samym dostosowanie żądanej ostrości.

Dokonywanie projektor z rękami po wyjęciu z pudełka – sposób №2

W pierwszym przypadku tutaj, musimy zrobić małą dziurkę. Że jest w centralnej części średnicy oknie był o kilka centymetrów mniejszy niż soczewki powiększające, trzeba przejść raschertit swoje miejsce montażu. W tym celu stosuje się przed obiektywem pojemnika, a na nim za pomocą markera lub prostokąta sporządzony ołówkiem. Wewnątrz, uzyskany obraz wyciągnąć inną figurę, ale tutaj trzeba cofnąć się o kilka centymetrów w środku. Nawiasem mówiąc, prostokąt można wyciągnąć wzdłuż konturów karty kredytowej. Obiektyw jest solidnie przymocowana do przedniej ściance pudełka. Tutaj musimy pamiętać, że falista część soczewki powiększające powinny być umieszczone wewnątrz przedniej części statku. Po zamocowaniu okna powiększające złożony i zamykane. Wygląd projektora prawie każdy będzie jak i po końcowym montażu zaleca się farby ciemnej farby z pojemnika.

Jak źródło obrazu jest stała w oknie?

Jeśli źródło danych używasz tabletu do jej zamocowania wystarczająco dużo, aby przygotować kilka grubych książek lub stabilnej nadstawki mające równe wymiarom gadżetu. W celu zabezpieczenia urządzenia do stanu odwróconego (prawidłowe informacje wyświetlacza), cienkiej gumy dodatkowo stosowane. Jeśli laptop źródło obrazu zostało wybrane, w tym przypadku, nie ma grubych książek lub pudełko nie pomagają utrzymać go w ten sposób. Dlatego, aby zabezpieczyć taki komputer w odwrocie pudełka wyciąć kolejną dziurę. Jego rozmiar musi odpowiadać długości i szerokości wyświetlacza notebooka. Następnie komputer się o 180 stopni i umieszczone na pokrywie skrzynki się klawiatura. Jest to najlepszy projektor do ściany nie były karton, a nawet sklejki.

I wreszcie, kilka słów o jasności. Jej ustawiamy na maksimum, obraz będzie jasno i precyzyjnie. Tak, zorientowaliśmy się, jak sprawić, by projektor z ich rąk i jak naciskać źródła obrazu w oknie.