347 Shares 5416 views

Podajnik na wiewiórki z rąk: rysunków, materiały

Tak powszechne, że zwierzęta leśne zajmują miejsce zamieszkania w pobliżu obszarów ludzkiego życia. Oczywiście, te „zatłoczonych” miejsc trudno znaleźć każdy rodzaj żywności, ponieważ obecność ludzi neguje naturalne siedliska zwierząt paszy. W tych trudnych przypadkach istnieje tylko jedno wyjście – okazywać miłosierdzie i zacznie karmić biednych zwierząt.

Jakie zwierzę

Nie tak dawno temu, tego rodzaju zaczęły podbijać salonem. Im moc nad wszystkim: ziemia, a wysokość i drzewa. Oni zaskakują ich łasce. Więc co to za zwierzę? I mówią tutaj o białkach.

Te czerwone grudki wełny idą do miasta. Tak, małe gryzonie są częściej znaleźć w parkach, niż w lasach. Tendencja ta jest łatwo wytłumaczyć. Bliskość człowieka może przynieść pewne korzyści. Na przykład, dodatkowe źródło paszy. Obserwuj jak białko żywi – to ciekawe rzeczy. To zabawa nie tylko dla dzieci, ale również dla wszystkich osób dorosłych. Dlatego wielu ludzi nie jest obojętny początek dbać o małych zwierząt. Ale co i jak można pomóc powyższe gryzonie? Odpowiedź nie jest daleko.

Co jest potrzebne do szczęścia

Jedyną rzeczą , która musi być szczęśliwy białek – jest jedzenie i schronienie. Reszta – małe rzeczy, które mogą dbać o samego gryzonia. Dlatego wiele „zielonych” wolontariusze budują coś w rodzaju domu.

Podajnik dla wiewiórek? A dlaczego nie? Jest to konieczne, aby pomóc naturę. Dodatkowo wyposażony w miejsce do jedzenia pomoże nie tylko białka, podajnik może być wspaniałym dekoracji oraz salon w każdym podwórku lub w parku.

aktualność

Stałe miejsce zdobywania pożywienia – kluczem do przetrwania ludności jakichkolwiek zwierząt, w tym wiewiórki. Rzeczywiście, w obszarach miejskich jest to niemożliwe, aby duże zapasy. Obecność pożywienia i dachu, szczególnie w zimie, mogą różnić się znacząco życie zwierząt na lepsze. Dlatego umieszczenie podajników – zawsze jest prawdą. Ale w tym przypadku nie trzeba przesadzić. Białko nie powinny rosnąć leniwy. Warto pamiętać, że karmienie – to tylko jedno wyjście awaryjne.

Kupić lub zrobić

Doprowadzający wiewiórki – dość powszechne towarem. Domy można znaleźć wszędzie. Wszelkie pet shop sprzedaje produkt tego typu. Cena emisyjna. Oczywiście przy podajnik z materiałów naturalnych jest odpowiednio drogie. Ale jeśli było pragnienie, aby pomóc, nie można wycofać. Z małym budżetem i mało opcji nie można choosers. Ale nadal musi być przynajmniej niektóre podajnik dla wiewiórek. Ręce mogą zrobić dobrą kopię. To całkiem proste. Najważniejsze – jest cierpliwość i dokładność.

Wymóg treści

Pierwszym krokiem jest wybór materiałów, z których zbudowane zostaną wkrótce podajnik dla wiewiórek. Surowiec nie powinny być wybierane losowo. W przeciwnym razie, budowa nie może przynieść korzyści dla zwierzęcia, i vice versa – szkody. Ważne jest, że materiały do produkcji podajników nie mają żadnego działania toksycznego. Na przykład, drewno powinno być stosowane w czystej postaci.

Bez farb i lakierów – warunek konieczny. Wskazane jest, aby wybrać naturalne podstawy: drewno, glina, słoma, smołę, karton, i tak dalej. Wręcz przeciwnie, należy unikać szkodliwych rodzajów tworzywa sztucznego i stali ocynkowanej. Odpowiedni dobór materiału zapewni ciąg dalszy podajniki sukcesu. Po ostrych zapachów lub toksyn może odstraszyć zwierzę i na zawsze zniechęcić pragnienie przyjścia do ludzkich budynków.

rysunek karmniki

Wszelkie self-made konstrukcja jest lepiej zacząć z wizerunkiem rysunku. Oryginalne podajniki, wymagające umiejętne wykończenia na ogół nie są budowane bez planu. Więc najpierw trzeba przygotować materiały. Potrzebne do tego korytka: grubość deski drewniane i trzydzieści centymetrów, gwoździe lub śruby, papierem ściernym, słoik, linijki i piły. Jak widać, wszystko to można znaleźć w każdym garażu, tak wysoki koszt projektu nie mogą być planowane. Po pierwsze, konieczne jest rozważenie kwestii wielkości i kształtu. Podajnik na wiewiórki będą miały prawie standardowego formularza. Cztery ściany, podłoga, sufit, a małe przednie zakończenia. Okazuje jak pudełko z wydłużonym dnie, na którym bank będzie zlokalizowany. Dlaczego jest to konieczne? Fakt, że open-podajniki mają tę właściwość jako łatwo dostępne. Żywność może łatwo ukraść ptaki, owady mieszkają w nim. Szkło kradzież słoik komplikuje proces, więc nawożenie może odbywać się zgodnie z przeznaczeniem.

Podajnik na wiewiórki z własnymi rękami

W teorii, po pierwsze, jest praktyka. Od czego zacząć? Być może z desek wyciętych. Rodzaj budynku powinny mieć takie wymiary: długość – czterdzieści pięć centymetrów szerokości – dwadzieścia pięć centymetrów wysokości – dwudziestu centymetrów. Powstałe pręty muszą razem. Ale nie spieszyć. W tej konstrukcji, istnieje cecha: projekcja-weranda. Jego długość będzie odpowiadać długości banku. Tak, bierzemy pod uwagę ważne ten moment. Efektem była mała „w ciemno” pudełko z zakładki. Teraz trzeba zrobić mały otwór, który w rzeczywistości służyć jako wejście. W sumie będą dwa. Pierwsze wyjście można przyciąć w dowolnym miejscu chcesz, tylko nie z „werandzie”. Średnica obrysu nie powinna przekraczać dziesięciu centymetrów. Drugi otwór powinien być dokładnie dopasowany do otwarcia puszki. Gdy kanały są wykonane, pozostaje tylko jedno: naprawić szklanego elementu.

To jest to, nie wydawać więcej siły roboczej i zasobów, może być piękna rzecz, która dostarczy wiele białka z głodu.

Drugi sposób

Podajnika z tworzywa sztucznego białka butelki powszechne w wielu parkach. Jej dzieci często wiszą. Zalety są proste niski koszt, łatwość wytwarzania oraz masę. Dlatego opcja plastik wybrany przez wielu początkujących rzemieślników. Ale ten model ma swoje wady. Jest to stosunkowo mała trwałość. Podajniki z tworzywa sztucznego nie przetrwać nawet zimą. Warunki atmosferyczne psuje im. Cóż, być może, że ponieważ te produkty mają miejsce. Do wytwarzania nadlewów sztucznych muszą butelkę pięciu litrów, liny i papiernicze noża. działania jest prosta jazdy w warunkach ekstremalnych. Pierwszym z nich jest zbudować małe wejście. Będą one służyć jako wybitny cięcia placu. Ważne jest, że ten otwór znajdował się nisko z dna butelki. Inaczej białka nie będzie w stanie zdobyć żywność i po prostu wpaść w korycie. I to nie jest całkiem w porządku. Tak więc, wejście musi znajdować się w odległości od około pięciu do dziewięciu centymetrów od dna konstrukcji. Na rewersie jest wart co cztery otwory tak, że przypominał kwadratowy układ. Co to jest? Otwory te będą służyć jako wierzchowce. Przez nich będzie mieć miejsce dwa zwoje liny, która z kolei będzie owinąć wokół pnia drzewa. Tutaj prawie wszystko jest gotowe. Był jeden mały szczegół, a mianowicie rękojeści rzeźbione gzymsy. W tym celu, rogi trzeba zrobić małe nacięcia i części łuku uzyskanego. Tak więc białko będzie łatwiej oprzeć na rynny, poza ostry z tworzywa sztucznego nie zadrapania stopy.

podejście projektowe

Powinny zawsze być tak zaprojektowane, aby sprostać wyzwaniom dla duszy. Zwłaszcza jeśli chodzi o jakichkolwiek produktów wytwarzanych z ich własnymi rękami. A jeśli mają zamiar urządzić park lub ogród publiczny, dobry projekt staje się sprawą honoru. Wiele zdjęć podajniki mogą skłonić atrakcyjny pomysł. Na przykład, w tej samej konstrukcji. Podajnik może być obecny w swojej naturalnej postaci. Oznacza to, że aby narzucić swoje kawałki powierzchni kory. Zobacz ten zmodyfikowany dom będzie o wiele bardziej interesujące niż nudnych drewnianych klinów. zabawka lub wiewiórki obraz żadnych dzieci może być logo podajniki. Dla wszystkich stało się jasne, dżetów, która mieszka tutaj i kto je tutaj. Jest również warte rozważenia i powyżej „infrastruktura”. W pobliżu podajników można zbudować różnego rodzaju koła jezdnego, karuzela, huśtawka i lestnichki. zabawiać one żadnej trochę zwierzę. Znajdź naprawdę przydatny podajnik zdjęć online nie jest tak trudne. A wybrane pomysły mogą znacznie zmienić wygląd koryta-house.

palącym problemem

Jak zrobić Dokarmianie ptaków – to inna kwestia. Wraz z nim, zrozumieliśmy. Co karmić wiewiórki w zimie? W żłobie, w pierwszej kolejności, zawsze musi być posiłek. Pomaga białka przetrwać zimno i głodne zimy. Dom powinien być owoce i warzywa. Jest to jeden z głównych rodzajów produktów żywieniowych. Jabłka, marchew, kapusta, banany – wszystko to można łatwo dostać w żadnym sklepie, a to jest jak małe gryzonie. Nawet to, co karmić wiewiórki w zimie? Kierownik występować również stała żywność. Należą do nich różne rodzaje orzechów i ziaren. Na przykład, orzechów pasz białkowych, Split groch, fasola, orzeszki ziemne, nasiona słonecznika i inne. Bardzo nie zaleca się podać wszystkie białka wypieki. Szczególnie białe pieczywo. Zabronione jest również używać żadnych słodyczy i, jak się okazało, grzyby. Generalnie, białko podczas karmienia powinien trzymać się jedną główną zasadą: wszystko było świeże. Następnie zwierzęta są zdrowe i dobrze odżywione, i karmienie koryta będzie sukcesem.

Feeder-house – to nie jest tak skomplikowana konstrukcja. Nie musisz wydawać dużo sił i środków. Ale korzyści wnoszonych przez takiego szlachetnego czynu, nie pozostanie niezauważony.