623 Shares 7300 views

Dna moczanowa u mężczyzn: przyczyny, objawy i metody leczenia

Do tej pory, dna jest uważana za dość powszechnym problemem. Choroba ta jest wynikiem zaburzenia metaboliczne, prowadzące do osadzania soli kwasu moczowego w stawach. Statystyki potwierdził również, że znacznie bardziej prawdopodobne, aby być zdiagnozowane dny moczanowej u mężczyzn, podczas gdy kobiety cierpią z powodu takiej choroby jest około 20 razy mniej. Więc jakie są przyczyny i objawy choroby?

Dna moczanowa u mężczyzn i jego przyczyny

Jak wspomniano wyżej, choroby związanej z zaburzeniami przemiany materii kwasu moczowego we krwi, przy czym jego związki, a zwłaszcza moczanu sodu, gromadzą się w torebce stawowej prowadzącą do zapalenia stawów i ostrych bolesnych odcinków.

W niektórych przypadkach przyczyną choroby jest zwiększona produkcja kwasu moczowego. Czasami jednak poziom produktów przemiany materii w krwi zgodne z normami – co oznacza, że choroba jest wynikiem różnych chorób nerek, w wyniku czego wydalniczy nie jest w stanie poradzić sobie z ich podstawowych funkcji.

Objawy dny moczanowej u mężczyzn

Natychmiast warto zauważyć, że choroba dotyka najczęściej duże palce u nóg, a czasami ręce. Niemniej jednak, nie może być zapalenie stawów łokciowych i kolanowych. Mniej kryształy moczanu gromadzą się stawów skokowych.

Dna moczanowa – przewlekła choroba, w której okresy względnego spokoju otrzymuje niespodziewanie silne zaostrzeń. Należy zauważyć, że pogorszenie stanu pacjenta często występuje na tle niedożywienia lub ciężkiego wysiłku fizycznego.

Zapalenie stawów towarzyszy silny ból, który przeszkadza w ruchu. Wraz z tym, nie ma się zaczerwienienie i obrzęk skóry – to także objawy dny moczanowej u mężczyzn. W początkowych etapach ataku choroby trwa kilka dni, a potem odchodzi na własną rękę. Kilka miesięcy później, jest powtarzany nasilenie.

Stopniowo okresy względnego spokoju praktycznie znikają – Pacjenci cierpią z powodu ciągłego bólu w stawach. Klastra soli kwasu moczowego pacjenta prowadzi do postępującej destrukcji chrząstki stawowej. Co więcej, kryształy moczanu osadzają się pod skórą, tworząc guzy widoczne biały lub żółtawy.

W cięższych przypadkach sól zaczyna być złożone tkanki nerki, co prowadzi do rozwoju odmiedniczkowe zapalenie nerek lub kamica nerkowa.

Dna moczanowa u mężczyzn: Terapie

Leczenie zależy od stopnia zaawansowania choroby. W okresach poważnym problemem medycznym jest ulga z głównych objawów. W tym celu stosowane są leki przeciwzapalne i maści bólu. Wielu pacjentów przepisanych leków, przyspiesza metabolizm i wydalanie kwasu moczowego.

Ale zniknięcie z głównych objawów nie oznacza, że choroba cofnęła. A jedynym sposobem, aby zapobiec kolejnej eskalacji – jest starannie monitorować poziom kwasu moczowego. To dny moczanowej u mężczyzn leczonych głównie dzięki właściwej diecie. W szczególności zaleca się do menu wyklucza mięso, tłuste ryby, jaja, wątroba, płuca i nerki. Należy również ograniczyć ilość niektórych warzyw, w tym szczawiu, szparagi, szpinak, kalafior, rzodkiewki, bakłażan, grzyby i fasoli. Ludzie z takiej diagnozy jest również przeciwwskazany w napojach alkoholowych. Najczęściej, prawidłowe odżywianie i zdrowy styl życia pomaga na stałe pozbyć się głównych objawów dny moczanowej.