625 Shares 8475 views

Daiquiri koktajl

Daiquiri koktajl – koktajl z rodziny napojów alkoholowych. Opiera się ona na cukier, rum i wapna. Daiquiri nazwany po mieście, do którego został wymyślony. Według jednej z wersji napoju przypadkowo wynaleziony przez barmana, który zakończył gin. Zamiast tego zaczął zestaw żywienia, dla których smak zmieszany z innymi składnikami. Z biegiem czasu, ten koktajl, mnóstwo różnych opcji.


W innej wersji tego napoju wynalazł kubańską inżyniera. W celu ułatwienia jego zespół pracuje nad ugasić pragnienie, on zmieszany swoją istniejącą rumu, limonki, cukier i lód. Powstały napój jest tak zadowolony z pracy, że mają one dystrybuowane przepis na wyspie. Dziś Daiquiri koktajl jest uważana za jedną z najbardziej powszechnie spożywanego koktajl na świecie. Był szczególnie popularny w gorącym sezonie. Tak popularne, jest on obowiązany upewnić się, że jest w stanie szybko i cudownie ugasić pragnienie.

Obecnie istnieje wiele różnych receptur dla tego napoju. Daiquiri koktajl przepis można znaleźć na stronach publikacji drukowanych jak i na World Wide Web-based. Aby przygotować klasyczną wersję Daiquiri, potrzebne są następujące składniki: sześćdziesiąt mililitrów rumu (to lepiej wziąć Ronriko, Captain Morgan Carte Blanche), dziesięć mililitrów likier maraschino, piętnaście ml soku z limonki i jedna łyżeczka od zwykłego cukru. W schłodzonej misce mikserem trzeba rozłożyć wszystkie składniki. Następnie trzeba dodać dużą szklankę chipy lodu. Podawać Daiquiri koktajl konieczne w stanie nieobciążonym jest. Szkło koktajl musi być szerokie dno i jest oziębia. W szklance wina umieścić kilka krótkich słomek.

Najbardziej popularną odmianą tego koktajlu jest Banana Daiquiri. Gotować trzeba czterdzieści pięć mililitrów rumu, piętnaście ml soku z limonki, pół świeżego banana czterdzieści pięć ml mleka pasteryzowanego lub przegotowanej i jedną pełną łyżeczkę cukru. Takie koktajle zwykle podawane w szerokim szkła przeznaczonego do szampana.

Koktajl truskawkowy Daiquiri jest również bardzo popularne. Gotować trzeba trzydzieści osiem mililitrów białego rumu, dwadzieścia ml truskawkowego brandy, dwanaście ml soku pomarańczowego, truskawkowym puree i pięćdziesięciu ml, dwadzieścia ml soku z limonki, sześć ml likieru De Cuyper Grenadine, jedną łyżeczkę cukru ze zjeżdżalnią. Dekoracji uzyskanej plastry koktajl pomarańczowy, ananasowy, wapna i dwie połówki truskawek. Podawać grubą słomy.

Daiquiri koktajl można przygotować i dla fanów smaki wiśni. Aby przygotować Cherry Daiquiri wymagane pięćdziesiąt mililitrów wiśniówki, dwadzieścia pięć mililitrów białego rumu, osiem mililitrów soku z cytryny, syrop cukrowy i dwadzieścia mililitrów dwunastu mililitrów cieczy pod nazwą De Cuyper Grenadine pięć wiśni. Dekorowanie potrzeby korzystania plasterki cytryny i wiśni. Koktajl, zmniejszona o połowę, mogą być wprowadzane do kremanki szampana.

Kokos Daiquiri również popyt. Na to wymagane czterdzieści pięć mililitrów białego rumu i dwadzieścia pięć mililitrów kokosowego rumu, dwanaście mililitrów soku z limonki, syrop cukrowy i dwadzieścia mililitrów, dwadzieścia mililitrów śmietanki kokosowej, jedna łyżeczka przeznaczony do bitej śmietany i dwie łyżeczki ciemny rum silny. szkło krawędź wszystkie składniki z wyjątkiem ciemnego rumu, udekorować wiórkami kokosa i wapna. Wtedy to wszystko wstrząsnąć i przecedzić do szklanki wypełnionej lodem. Ciemny rum wylewa się na powierzchnię łyżka koktajl. Gotowy koktajl ozdobione plasterka wapna i wiśni.