855 Shares 1419 views

Opis stanowiska nauczyciela przedszkola i asystent nauczyciela

Prawie wszyscy rodzice, gdy dziecko osiągnie pewien wiek jest wysyłany do ogrodu. Nie każdy może sobie pozwolić na opiekunkę. Wybierając przedszkola placówki edukacyjnej dorosłych traktowane z wielką odpowiedzialnością. Na pierwszym zakręcie, zwracamy uwagę na nauczyciela, który będzie z dzieckiem pod nieobecność rodziców. Powinna to być osoba, która naprawdę kocha dzieci i znajdzie wspólny język z nimi. I wszystkie prawa i obowiązki przedszkolnym opisu stanowiska opisuje nauczyciela przedszkola.


Kto może zostać tutorem?

Aby rozpocząć pracę w przedszkolu, aby uzyskać wyższe wykształcenie w danej specjalności. Dla dzieci, które nie mogą być dopuszczone do człowieka, który nie zna podstaw pedagogiki. Opis stanowiska pedagog DOW wskazuje, że praca z dziećmi pracownika z zaświadczenia lekarskiego mogą być dopuszczone. Oznacza to, że przed rozpoczęciem prac niezbędne dla pełnego badania.

Opiekun twierdzi kierownik i reżyser. Akt lub do wycofania się z niej może być tylko na odpowiedniej kolejności. Wszelkie spory lub nietypowe sytuacje, które powstają w procesie, są omawiane z kierownictwem wyższego szczebla. W swojej pracy, nauczyciel powinien być prowadzony przez opisie stanowiska pracy, jak również wewnętrznych przepisów przedszkolnych placówek oświatowych.

workday pedagog

Większość przedszkoli rozpocząć swoją pracę tak wcześnie, jak 7 rano. W tym czasie, nauczyciel powinien być już w instytucji, aby podjąć pierwsze dzieci. W każdej grupie, wynoszącym zazwyczaj dwa pracy nauczyciela. Praca odbywa się w systemie zmianowym. Umożliwia to pracownikom znudzi mniej i zwrócić większą uwagę na dzieci. Harmonogram pedagog składa głowę przedszkolnym instytucji i zatwierdzony przez dyrektora.

Opis stanowiska pracy młodszy wychowawca opisuje liczbę godzin chcesz pracować przez tydzień. Pełną harmonogram zawiera 36 godzin pracy. przedszkola pracownik powołuje się również wyjść, które mogą być 42 dni kalendarzowych. Ponadto, można, organizuje weekend na własny koszt.

Opieka nad dziećmi

Praca nauczyciel przedszkola Opis opisuje główne obowiązki pracownika. Pierwszą osobą, musi być starannie nadzorowane dzieci powierzone mu. Dzieci muszą mieć dobre zdrowie i stan psychiczny. Jeśli dziecko skarży się na ból lub zachowuje się nienormalnie, nauczyciel powinien natychmiast zabrać go do centrum medycznego i zgłosić incydent do kierownictwa.

Wraz z wychowawcą personel medyczny zobowiązany jest do prowadzenia działań mających na celu wzmocnienie ochrony zdrowia dzieci. Obejmuje ćwiczenia poranne i codzienne spacery na ulicy.

Wczesne dzieciństwo wychowawca jest zobowiązany do przeprowadzenia opiekę higieniczną. Osoba dorosła powinna dopilnować, aby dziecko dokładnie umyć ręce przed jedzeniem żywności, a po przejściu na ulice i toalety. Dzieci do trzech lat powinny być regularnie posadzone w doniczce. Jeśli dziecko jest zabrudzona, konieczne jest, aby zmienić ubranie i umyć.

Dzieci, które przychodzą do przedszkola po chorobie, zwrócić szczególną uwagę. Takie dzieci powinny być uwolnione od stresu fizycznego i emocjonalnego. Jeśli dziecko nadal czuć się źle, należy poinformować rodziców. W niektórych przypadkach ma sens, aby przedłużyć szpitala.

praca edukacyjna

Opis stanowiska asystenta nauczyciela opisuje podstawowe obowiązki pracownika w zakresie edukacji. Specjalista przedszkole musi zaplanować zajęcia dla dzieci, zgodnie z zatwierdzonymi programami państwowymi. Dzieci 2-3 lat przede wszystkim nauczył samoopieki. Do końca roku powinny one móc mieć własne, pójść do toalety i ubieranie. Jak uczyć nauczyciel jest dobrze przygotowany. Koniecznie trzeba korzystać z różnych pomocy dydaktycznych i plakaty.

Najbardziej starannie zaprojektowany program edukacyjny dla dzieci w grupie przygotowawczej. Zadaniem wychowawcy jest nauczyć dzieci podstaw ortografii i pisania. Jeśli specjalista pracuje w dobrej wierze z dziećmi, pójdą do szkoły już ze wszystkimi niezbędnymi początkowych umiejętności. Studiować technikę liter Zajcew lub „abc” może być używany. A dziecko nauczył się trzymać pióro, zaproponował pracę z recept.

Drzemki w przedszkolu

Doświadczeni pediatrzy uważają, że dziecko w wieku poniżej 6 lat po prostu potrzebuje drzemki. W ciągu kilku godzin zregenerować organizm. Praca nauczyciel przedszkola Opis opisuje obowiązki specjalisty w organizacji trybie dzieci. Opiekun wraz ze swoim asystentem powinny organizować dzieciom dzień tak, że studenci mają czas, aby nie tylko nauczyć się czegoś nowego, ale również na relaks.

Drzemki przedszkole zazwyczaj trwa od 13:00 do 15:00. Dwie godziny wystarcza dla dzieci w celu odzyskania energii. Niektóre dzieci nie chcą spać w przedszkolu. Opis pracy nauczyciela przedszkola opisuje, co robić w takich przypadkach. Wyjaśnij dziecku, że trzeba zachować spokój, aby nie obudzić pozostałych dzieci. Dziecko musi być w łóżku przed końcem cichej godzinę. Nawet proste wakacje bez snu może przywrócić zasilanie.

dieta w przedszkolu

A muszą dla każdego wieku przedszkolnym jest cztery posiłki. Dzieci jedzą śniadanie, jak tylko przychodzą do przedszkola, obiad przed pójściem do łóżka, snu i popołudniową przekąskę po obiedzie przed pójściem do domu. Opis stanowiska Jr. przedszkola nauczyciel opisuje jak zachowywać się jako nauczyciel z dziećmi w czasie posiłków. Dzieci, które nie są w stanie na własną rękę trzymać łyżkę, powinno pomóc. Konieczne jest również, aby upewnić się, że dzieci jedli tylko jego część. Jeśli to możliwe, to dziecko może stanowić dodatek. Ważne jest, aby pamiętać, że każde dziecko ma swoje własne potrzeby żywnościowe.

Opis stanowiska asystenta nauczyciela opisuje jakie instrumenty powinny być stosowane podczas jedzenia. Dzieci do lat 4 nie wolno używać widelca. Ten sztućce jest traumatyczne. Asystent nauczyciela układa talerze i sztućce tak, że dzieci nie kolidują ze sobą podczas spożywania pokarmu.

Organizacja chodzenia na ulicy

Świeże powietrze jest bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Chodzenie w przedszkolu muszą być w trybie dziennym. Opis stanowiska pracy młodszy nauczyciel opisuje jak zachowywać się jako pracownik zanim wprowadzą dzieci na świeże powietrze. Uczniowie, którzy wciąż nie może dbać o siebie we własnym zakresie, powinien być wspomagany. Musimy pomóc każdemu dziecku ubrać i założyć buty. Musisz o to, że na oddziale było wygodne i przytulne.

Opis pracy nauczyciela przedszkola wskazał, że biegły ma prawo do odstąpienia od przedszkola dzieci na zewnątrz. Na spacery, istnieje specjalny obszar z piaskownicą i huśtawkami. Każda grupa jest stała w miejscu. W wyjątkowych przypadkach opiekun może wywnioskować dzieci na wycieczkę po mieście lub muzeum. W tym przypadku należy uzyskać pisemną zgodę od swoich przełożonych. przedszkola grupa wiekowa może udać się do miasta, w towarzystwie dwóch osób dorosłych. Mentor jest zobowiązany ściśle przestrzegać zasad ruchu drogowego i przekazywaniu dzieci tylko po drugiej stronie drogi do przejścia.

Adaptacja dzieci do przedszkola

Pierwsze miesiące są najtrudniejsze w przedszkolu dla dziecka. Zadaniem wychowawcy jest stworzenie psychologicznego komfort dla dziecka, które nie tylko wczoraj być oddzielone od matki, nawet przez godzinę. Opis stanowiska pedagog GPA opisuje jak zachowywać się jako specjalista z przedszkola dzieci. Musisz uświadomić dziecku, że nie został ranny w przedszkolu, a nauczyciela – to osoba, która w pewnym momencie być w stanie zastąpić rodziców.

Nie najmniej rolę w adaptacji dziecka do zabawy przedszkolu i rodziców. Mama ma się wyjaśnić do syna lub córki, która wkrótce ma iść do pracy. Od pewnego czasu dziecko będzie spędzać w przedszkolu. Ważne jest, aby wprowadzić dziecko wcześniej z nauczycielami i grupy. Po raz pierwszy będzie można zostawić okruchy na kilka godzin.

Opis stanowiska GEF pedagog nie opisuje emocjonalny składnik pracach przedszkola ekspertów. Ale każdy powinien zrozumieć, że małe dzieci potrzebują ciepła i uczucia. Jest to szczególnie ważne dla tych dzieci, które właśnie zaczynają uczęszczać do przedszkola. Opiekun może przytulić i uspokoić dziecko, który płacze za matką. Mały człowiek musi czuć uwagę i wsparcie.

Co powinien wiedzieć nauczyciela?

Na stanowisko specjalisty w przedszkolu muszą być rozliczane tylko przez powołanie. To nie ma dobrego nauczyciela człowieka, który nie może znaleźć wspólnego języka z dziećmi. Ale także miłość do dzieci nie wystarczy, aby stać się wykwalifikowanym technikiem. Opis stanowiska Senior tutor przedszkola opisuje to, co dana osoba musi wiedzieć, aby rozpocząć pracę z dziećmi w wieku przedszkolnym. W pierwszej kolejności – jest Konwencja o prawach dziecka, a także podstawowe techniki pracy wychowawczej. Ponadto, ekspert musi znać podstawowe przepisy państwowe i regulacje związane z edukacją dzieci w wieku przedszkolnym.

Pomimo faktu, że w ogrodzie jest zazwyczaj pielęgniarka, nauczyciel przedszkola musi wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem lekarza. Specjalista corocznie odbywają się szkolenia dotyczące ochrony życia i pracy. Ponadto nauczyciel powinien zdawać sobie sprawę z normami bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zasad zachowania się w sytuacjach ekstremalnych.

Opis stanowiska pedagog pokład opisuje podstawowe regulacje, które muszą wiedzieć specjalistów pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością. Więc dzieci specjalnej uwagi. Zazwyczaj grupy w wieku przedszkolnym instytucji tego typu składają się z kilku osób. Dzięki temu nauczyciel dać większą uwagę do każdego dziecka z niepełnosprawnością.

nauczyciel prawa przedszkole

Specjalista przedszkolnym ma prawa wynikające z kodeksu pracy. Przede wszystkim jest to okazja, aby dostać urlop, w tym 42 dni kalendarzowych. Ponadto nauczyciel ma prawo do wypoczynku w ciągu tygodnia. W ciągu 7 dni muszą pracować 36 godzin Specialist. Jest możliwe, aby umówić się na wakacje na własny koszt (nie więcej niż 14 dni w roku).

Specjalista przedszkole ma prawo do wprowadzania własnych metod szkoleniowych, jeśli dają dobre rezultaty. Jednak przed praktyce jest to konieczne w celu omówienia niuansów z przełożonymi.

odpowiedzialność

Opis stanowiska nauczyciela Senior opisuje obowiązki specjalisty w znalezieniu dzieci w wieku przedszkolnym. Przede wszystkim osoby dorosłej monitoruje stan zdrowia dzieci, są w grupie. Jako specjalista odpowiedzialny za przestrzeganie wszystkich przepisów i aktów danej instytucji. Naruszenie przepisów prawa pracy jest powodem do zwolnienia nauczyciela.

podsumować

Stanowisko nauczyciela w przedszkolu – ciekawą i odpowiedzialną w tym samym czasie. Specjalista ma wiele funkcji. Ale jeśli ktoś przyszedł do pracy naprawdę powołanie, nie ma problemu.