684 Shares 5108 views

Przygotować sushi w domu? Łatwo!

Kuchnia japońska otrzymał ogromną popularność. dania japońskie mają niezwykły i niezapomniany smak jest bardzo dobre dla zdrowia: uważa się, że dania kuchni japońskiej – jedna z najzdrowszych na świecie. Japonia znana jest niesamowitą trwałość i ogromnej liczby stulatków, a liczba grubych ludzi tam niesłychanie niskim poziomie około 0,2% – i jest to w dużej mierze ze względu na specjalną dietę. Głównymi składnikami potraw japońskich są owoce morza, w tym wodorostów, warzyw i ryżu. Najpowszechniej stosowane poza Japonią zyskał ziemi, składający się z owoców morza i ryżu. Istnieją różne pogłoski o barach sushi i dań, które przygotowywane są tam, a ceny są tam ze względu na ich popularność jest dość wysokie, więc wielu fanów kuchni japońskiej znaleźć sposób na przygotowanie sushi w domu.


Przygotowanie sushi nie jest tak trudne, jak w domu, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, wynik nie jest idealny – w Japonii Uznaje się, że aby nauczyć się robić dobre sushi kucharz musi być 5 lat, ale kto powiedział, że szef kuchni musi przejść takie szkolenie w naszych szkołach? Tak więc możemy bezpiecznie zacząć sushi w domu, a po jakimś czasie będą się nie gorzej niż w barach sushi.

Zrobić sushi w domu, trzeba najpierw zdecydować o ich klasie. Najprawdopodobniej będzie rolki z nadzieniem (mak). Najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do morza, nie jest pożądane surowe, jak w naszych szerokościach geograficznych, jest niezwykle trudne do znalezienia jakości i świeże, surowe ryby, kalmary, skorupiaki i inne organizmy morskie. Nawiasem mówiąc, nawet w Japonii są rzadko spożywane surowe ryby, które słyszeliśmy o nim albo. Jest również często wykorzystywane warzywa, takie jak ogórek, avocado, marynowanych dynia, papryka słodka. A co najważniejsze, bez których sushi w domu nie jest dokładnie okazują – mata bambusowa Makis tworząc bułek. Dla początkujących sushi gotowanie w domu może złagodzić zestawy, które zawierają wszystkie niezbędne składniki, w tym dywan, wszystkie sosy, nori – wszystko, ale sycące.

Oprócz napełnienia rolek trzeba arkusze suszy wodorostów i innych alg, zwany ffjon i ryżu, a korzystnie szczególnym, ale dopasowanie i niektóre okrągły stopień. Należy również zaopatrzyć się w swoich ulubionych japońskich przypraw, takich jak marynowanego imbiru, sos sojowy, wasabi. zastąpić je z naszych produktów jest niemożliwe.

Wybór nori – to bardzo ważny etap. Większość produktów na naszym rynku jest bardzo niskiej jakości, a także w przygotowaniu takich arkuszy będzie toczyć się i rozprzestrzeniać. Sushi w domu, lepiej jest użyć nori kategorii „złoto” i „srebro” lub A i B na inne oznakowania, jak inne kategorie dla przygotowania rolek nie nadają, bo nie mają odpowiedniej plastyczności. Niestety, zazwyczaj dostępne w handlu kategoria nori nie wyższej niż „Red”, lub C. W zasadzie, można spróbować z nich korzystać, ale lepiej jest przed owinąć trzymać je na gorącą parą toczą kilka sekund. Tak, tym ciemniejszy arkusze w opakowaniach – gęstsze i bardziej aromatyczny nori.

Najważniejszym etapem przygotowania niezależnie od przygotowania sushi w domu lub w restauracji – gotowanie ryżu. Sushi ryż wymaga starannego przygotowania: około godzinę przed gotowaniem należy czyścić do takiego stanu, że woda stała się całkowicie przezroczysty, a następnie pozostawić do wyschnięcia na godzinę w durszlak. Następnie przystąpić do gotowania. Głębokie PAN umieścić ryż i napełnia się wodą tak, że napełnia się pojemnik nie więcej niż jedną trzecią (około 250 ml na 200 g ryżu). Zanim woda się zagotuje, wlać wodę kawałek Conboy – to alga nadać potrawie specjalny delikatny smak. Gotować ryż potrzebę doprowadzenia do średnim ogniu i gotować – na bardzo niskim poziomie 10-13 minut, wszystko z zamkniętą pokrywą. Po cała woda gotuje się, zostawić na patelni pod zamkniętą pokrywą przez kolejne 10-15 minut, aby zrozumieć „osiągnął”. W tym czasie trzeba przygotować mieszankę sztuki. l. Ocet ryżu (można zastąpić białego wina), soli morskiej i pół godziny. l. cukier, następnie dodać do ryżu. Soli nie można umieścić, można zastąpić go z konwencjonalną, a także niektórzy kucharze dodać łyżkę sake do smaku. Rysunek ingerować w zwykły sposób jest niemożliwe – trzeba ostrożnie obrócić tak, aby nie zerwać ziaren. Podczas gotowania ryżu rolek nie może być gorąca.

Obok Macy umieścić arkusz nori: W zależności od tego, jak grube lub cienkie rolek można zrobić, trzeba wziąć liścia albo połowę. Na nori ryżu określone warstwy o grubości 7 mm, z wyjątkiem krawędzi równomiernie – zakłada się swobodnie opuścić o centymetra do mocowania wałków, rolek o grubości – 1,5-2 razabolshe. W środku pasa może być puch Wasabi wybrane i umieścić farsz – nie więcej niż 3 części na cienki i nie więcej niż 5 dla grubych rolek.

Z pomocą Makis tworząc szczelne rolkę i wielokrotnie przewija się tam iz powrotem, aby to samo mocno, jak to możliwe, rozpakować matę i bardzo ostrym nożem, pokroić gotowych rolek. To wszystko.