355 Shares 1985 views

Wnętrze drzwi przesuwne z rękami – jak trudno jest?

Jednym z ostatnich etapów remontu mieszkania po zakończeniu pracy jest montaż drzwi. Odróżnić systemu swing i drzwi przesuwne. Z rękami jest całkiem możliwe do zainstalowania tych i innych, aw ostatnich latach często korzyścią podanych konstrukcja przesuwnych. Jest to zrozumiałe: największą zaletą korzystania z takich drzwi jest w celu zaoszczędzenia miejsca. Następny pozytywną rzeczą – łatwość otwierania i zamykania, oczywiście, jeśli montaż drzwi wewnętrznych z ich rąk został wykonany prawidłowo. A trzecia jakości, korzystnie, różni się od drzwi przesuwnych obrotu – w szerokim zakresie materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych, do wytwarzania dokładnie takich struktur.

Jak trudno jest zainstalować drzwi przesuwne z rękami? Wiesz co poziom budynku i jak go używać, wiedzą, jak obsługiwać wiertarkę i śrubokręt? A jeśli nadal można odróżnić kotwy od zwykłych wkrętów samogwintujących, to jesteś całkiem zdolny do zainstalowania drzwi własnymi rękami. Mimo to, trzeba centymetrem, ołówek i pionu linii. Przygotowanie niezbędnych narzędzi, należy sprawdzić materiał montażowy, która zazwyczaj pochodzi z zakupionego towaru. Nieuchronnie dwie aluminiowe lub stalowe szyny prowadzące, które zamocowane są plandeki; zawieszenie i wspierania rolek, osadzonych na drzwiach. Należy również przystanki, które zatrzymują ruch ostrza we właściwym miejscu, a wreszcie zestaw akcesoriów montażowych, które zawiera niezbędne śruby, wkręty i klucze.

Zaczynamy instalować drzwi wewnętrzne, przesuwając ręce w celu określenia położenia górnych prowadnic. Dwa warunki, które muszą być spełnione muszą:

  • przewodnik powinien być ustawiony dokładnie równolegle do ściany, wzdłuż której przesuwa drzwi;
  • Tylko górna szyna poziomo na poziomie. W przeciwnym razie, skrzydło drzwi spontanicznie wyprowadzić stoku bocznego.

Narysować linię, ustalić górną prowadnicę za pomocą śrub kotwiących. Niesie większość obciążenia, więc urządzenie musi być niezawodny. Po tym, rozłożyć dolną szynę na podłodze wokół góry, a nie go naprawić. Wstęga z górnych i dolnych rolek zamontowany na niej najpierw wprowadza się do górnej prowadnicy, a następnie do dołu. Korzystanie z pionu lub poziomicy, wyrównać drzwi ściśle pionowo ruchomą dolną część w dobrym kierunku. Dzięki temu otcherchivaem linię które mocują szynę ze śrubami do podłogi.

Gdy obie szyny są prawidłowo zabezpieczone, aby uczcić ich drzwi przerwania w pozycji otwartej, aw tym miejscu wyznaczonym przez specjalnymi korkami, które są obecne w zestawie montażowym. Teraz można wreszcie zainstalować drzwi. Ważne jest, aby sprawdzić jego postępy na rolkach: musi być miękka, gładka i cichy. Wnętrze drzwi przesuwnych ze swoich rąk, musi pod kątem idealnego uszczelnienia na pionowych ścianach przysłony. Jeżeli górna lub dolna część szczeliny utworzonej do regulacji położenia internetowej, lekko podniesione lub obniżone jego jednej krawędzi za pomocą klucza sześciokątnego. Końcowa Act – klejenia na krawędzi drzwi, która znajduje się w sąsiedztwie otworu, a specjalne samoprzylepne paski Bristly, nawilżanie wpływu obrazów ściany w jej zamknięciu. Pozostaje do zamocowania klamki, jeśli dotyczy, – a praca jest wykonywana.