513 Shares 6177 views

Połowy okonia w zimie. Zimowe połowów na lodzie

Okoń jest jedną z najczęstszych ryb występujących w wodach świeżych naszego kraju. Okaże się w wolnych i szybkich rzek i jezior i mórz, aw płytkich stawach, a nawet w słonawej.

informacje ogólne

Jako dzień ryb, kształcenie okonie preferuje tihovodya. On mieszka, co do zasady, w schroniskach lub w pobliżu: pod zaczepy, w dołach i fałdy na dole. Żywią się larwami owadów okoń – Bloodworm, muchy chruścików, robaki, małe ryby, pijawki i robakami. Do pakowania warzyw to drapieżnik nie zostanie złapany.

W przyrodzie istnieją dwa znane podgatunków okoń „travyanik”, którego waga nie przekracza sto pięćdziesiąt gramów, a zwykły głęboka, sięgająca długie prawie pół metra i trzy lub cztery kilo wagi.

zimowe połowów

W przeciwieństwie do wielu innych mieszkańców naszych wodach, to wraz z nadejściem chłodów kanałów z nie mniej, a może nawet większą aktywność niż w lecie. Może dlatego, że bas często natknąć się połowów rybaków w zimie. Ta ryba jest tak powszechne, że można złapać niemal wszystkich jeziorach i rzekach Rosji. Ale przede wszystkim żyje w zatokach i wiry tihovodnyh.

Połowy okonia w zimie mogą być wykonywane na prawie wszystkie znane bieg w tym sezonie. Jednakże w odniesieniu do niego, wszelkie metody i strategie dla rybołówstwa mają swoje niuanse.

Taktyki, które powinny być przeprowadzone połowów pod lodem, zależy przede wszystkim od pory roku. Na podstawie konkretnych miesiącach zimowych, okoń zmiany miejsca zamieszkania, migracja nad stawem. Konieczne jest, aby być doskonałą strategią znaleźć zdobycz na początku, a następnie złóż go na „PLAY”, że dziobnął. W ogóle, wędkarstwo zimą na lodzie – to ciągły ruch.

w grudniu

Początku sezonu – pervolede – występuje, gdy ciało z wody tylko zamarza. Ryba jest nadal bardzo aktywny, ona chętnie żeruje na plażach wybrzeża zalane. Pochodzi z powrotem do miejsca, gdzie nie głęboko. Połowy okonia w zimie w płytkiej zatoki na głębokości jednego metra może spowodować zdobyciu tej wielkiej płyty.

Jednak długo ryby tam nie będzie. Po trzech, maksymalnie czterech tygodni będzie ona opuścić te miejsca. Ale nie rozpaczaj, ponieważ większość catchability Zimowe połowów okoni zaczyna się około tygodnia po lód wreszcie zatrzaskami. Dobry zgryz potrwa do stycznia.

taktyka rybackie na pervoledyu

Ponieważ w tym czasie ryby są nadal dobrze karmione, najlepszy bieg na to, aby być spinner z wyważarki. Okoń jest bardzo aktywny, więc chętnie zaczynają dziobać na wymachując na wszystkie strony przynętę imitującą małą rybkę. Balancer będzie nie tylko znaleźć zdobycz, ale również zwabić. Ryba widzi z daleka, i płynie do ataku. Potem nadszedł czas na obrotówki. Okoń trwa to bardzo dobrze, zwłaszcza w pionie, choć widzi gorzej. Dlatego trolling powinny być przedstawione w różnych miejscach. Oznacza to, że lód na połów okoni powinno być przeprowadzone w wystarczająco dużej liczby otworów.

Wędkowanie w gluhozime

Kiedy pierwszy lód idzie, ryba nie będzie tak aktywny. Zmieniające się warunki klimatyczne, co oznacza, że trzeba wymienić i przynęta. W styczniu i lutym znaleźć zdobycz, musimy wędrować wokół stawu. Im więcej lodu rośnie, tym więcej basu z dala od linii brzegowej. W gluhozime on już zaczyna trzymać niewielkich stadach.

Niska temperatura sprawia, że wygląd ryb do miejsc, gdzie woda jest jeszcze ciepły. W tym okresie, okoń często warto. Środku zimy ważne jest, aby być w tej części akwenu, gdzie znajduje się większość tlenu. Dlatego konieczne jest, aby spojrzeć na to w granicach stoisko, w dołach i koryta. Tylko najmniejsze okazy są trzymane blisko brzegu i ukryć się w skąpe pozostałości trzciny.

rozwiązania

Połowy okonia w zimie wymaga starannego wyboru udilnika. Powinien na krojenie w dół idealnie do wchłonięcia, aby być cienka i mieć długość co najmniej dziesięciu centymetrów. Grubość linii okonia doświadczonych wędkarzy wybrany o średnicy od 0,08 do 0,15 cm. Bardzo często zmianę tego efektu rozmiaru na gryzienia. Jeśli wybierasz się na ryby, wiele wziąć wędki z innej linii na szpulę, aby być w stanie szybko zmienić.

Ukłon najlepiej jest wybrać sztywna, o kształcie stożkowym i o długości nie więcej niż dziesięciu centymetrów. Lepiej jest, że to mylar z płytkami z metalu i poliwęglanu. Te przytakuje mniej wrażliwi na działanie wiatru. Ponadto, ze względu na wysoką sztywnością, wędkarz ma szansę odegrania przy dużych prędkościach z przyrządu. Beckons powinny być ustawione tak, że przyrząd zima na Okoń z ich wagi nie mógł ich zginać, albo gryźć nie będzie zauważalne.

ryba organiczny jest najbardziej korzystna to przynęta lub Bloodworms ćma larwy. Można nawet wyciąć kawałek korzeni musi złapać zdobycz, i nałożyć go na haku. Ale najlepsze i catchability – przyrząd do okonia. Ich gra jest bardzo podobna tej ryby.

mormyshkas

Chociaż ten rodzaj przynęty małego drapieżnika kocha najbardziej, ale jego stosowanie ma swoje własne cechy. Do przyrządu do zimowego okoni złowionych dobrze, studzienki będzie musiał zrobić więcej niż wirówek. W rzeczywistości ich zakres jest na tyle mała. Dlatego konieczne jest, aby wywiercić studzienki co dwa metry. I w tym sezonie lepiej jest użyć dużej jig na okonia. Są dobre do ryb w głębokiej wodzie, szczególnie w wietrznych warunkach, ponieważ w tym przypadku żyłka dobrze rozciągnięta.

taktyka wędkarskie

Szczególnie połowów pod lodem na okonia – to przede wszystkim prawo gry przynęta. W przypadku dużych drapieżnych często wykorzystywane wolframu przyrząd do wydajności rybackiej okoń. Najpopularniejsze formy są ovsinka kropli lub pelet. I najbardziej udanych kolory dla nich są naturalne odcienie ołowiu, a także czarny, biały, zielony i cytryna.

Ale nawet jeśli wybierzesz najbardziej prawidłowy przyrząd do okonia, to połowa sukcesu. Wędkarz musi być w stanie umiejętnie wykorzystać pręt, czyli przesuwając tylko szczotki. Jednak jego ręka musi być całkowicie zrelaksowany. Oraz dostępność umiejętności w połowów z kivkovoy również niezbędne wędką. Jak do połowu okoni jest bardzo ważne, aby grać przynęty, trzeba opanować technikę wibracji. Tylko w tym przypadku, przyrząd do okonia będzie miał pożądaną częstotliwość drgań.

Prawidłowa gra

Doświadczeni wędkarze uważają, że najlepszym – to bezmotylnye jig na okonia. Krótki ukłon pozwala uzyskać bardzo wysokie wibracje amplitudzie. Technika „gra” to przynęty pozwala na bardzo małe „domina” na dole. A to z kolei prowokuje okonie na uchwycie. W tym przypadku, to często nie jest tak ważne, że nazhivleno na haku, tak, jak wielu myśliwych, to najlepiej używać bezmotylnye uchwycie na okonia. Główne cechy są następujące: im niższy przynęty na dno, tym mniejszy „gra”, a wyższy – Smooth. Pauza, aby zrobić w dolnych i górnych „martwych” plamy. Czasami zdarza się, że bas po prostu „uderzenia”: popychanie usta zamknięte jig. Oznacza to jedno: „gra” dla niego nie jest przekonujący, dlatego najlepiej, aby zmienić częstotliwość lub tempo.

Jedną z podstawowych metod okablowania – gdy pręt jest zaciśnięta pomiędzy środkowym palcem i kciukiem. Powinien on opierać się na podstawy dłoni, więc „gra” jest światło dotykając bata.

"Bezmotylki"

To – wślizgu, ryby, która wymaga specjalnego grę. Musisz być w stanie powiedzieć jej wysokie częstotliwości drgań są nie tylko w czasie jego pobytu w pewnej warstwie wody, ale także w pionie okablowania. Można to osiągnąć, nie tylko sprawowanie ale też niekoniecznie mający prawo wślizgu, co powinno być, po pierwsze, światło i nie męczy dłoni. Po drugie, podstawowe znaczenie częściach proporcjonalności Tackle: nie każdy może kiwać raport mormyshke żądaną częstotliwość „gry”.

Głównym sekret jest bezpieczny drążek w konkretnej sytuacji i nie pozwala mu śledzić jego ruchy mimowolne. W tym celu, rękę wędkarza, która trzyma wędkę, naciska łokcia do stawu biodrowego, natomiast przedramię spoczywa na kolanie.

przynęta

Będzie to wymagało Live Small lub paszy Bloodworma, które można kupić w każdym sklepie specjalistycznym. Ponadto, można użyć żywą przynętę. Zazwyczaj doświadczeni wędkarze zabrać ze sobą w tym celu w słoiku Gudgeon wodą. To nie tylko zwiększyć intensywność ukąszenia, ale pomoże trzymać stado okoni pobliżu studzienek. Można, oczywiście, przynęty ryb z góry, na dzień lub dwa. W tym przypadku łowienia okoni zimą będzie bardzo udany. Poza żywo Bloodworm, już udało się zakopać na dnie ziemi, będzie skutecznie przyciągnąć rybę do tego miejsca.

Cechy wędkarskie

Jednym ze sposobów na zimowy okoń połowów w zimie do czasu martwego w beskleve, wielu uważa połowów dwa pręty do jednej studzienki. Nominacja ta jest następująca. Jeden pręt znajduje się na lodzie, z umywalki Bloodworms jig do spodzie. Innym takim tackle jest inicjowane przez energicznej grze blisko pierwszego.

Najczęściej jedynym sposobem, aby dostać się sprowokować hamowały gryzienie okoń, tak że one reagują na leżącego bez ruchu na dnie dyszy. W beskleve może z powodzeniem „praca” i blesnenie giga.

Nie jest konieczne w tym zapominać, że nawet w dzień zimowy okoń jest w stanie nie tylko poziomy, ale także na pionowej migracji. Może być złapany w głębokich wodach, zaledwie kilka metrów od dołu i vpolvody a nawet wyższe.