220 Shares 4858 views

Muchy na lipienia dla udanego połowu. Knitting leci na lipienia

W ostatnich latach, ponownie stał się popularny Fly Fishing rozwiązania. Jest to bardzo stara metoda wędkowania. Zasadniczo, to jest powszechne w Europie. Jest wiele informacji o linii, o którą tworzą, jak są one dzianiny. Ale w rzeczywistości okazuje się, że sztuczne przynęty wędkarskie fly stwierdzono w kategoriach ogólnych. W rzeczywistości, muchy dla lipienia mają specyficzne właściwości. Są one oddzielone od wielkości i kształtu, aby ten sam sezon wędkarski jest bardzo ważne. W różnych porach roku połowów w locie ma swoje drobne niuanse. Ale wszystko po kolei.

Co to jest „latać”?

Sztuczne muchy lub linek, jest stosowany jako przynęta dla drapieżnych gatunków ryb. Może być używany podczas połowów latać i przędzenie rozwiązania. Czasami jest to skuteczne przynęty podczas łowienia leszcza i innych pokojowych gatunków ryb, ale to jest raczej wyjątkiem niż regułą. Wędkarze niedoświadczonych w Fly Fishing rozwiązania, zawsze interesuje się pytanie dlaczego drapieżniki, takie jak pstrąg i lipień wolą sztuczne muchy? Być może sekret ich dostępności i atrakcyjności. Obecnie istnieje muchy dla lipienia, klenia, Lenca, char. W ogóle, złapać na tej sztucznej przynęty mogą być niemal wszystkie rodzaje ryb żyjących w górskich potokach. Ale Royal Trophy jest zawsze duży pstrąg. Podczas każdego doświadczonego rybaka, który wie, jak korzystać z wędkę muchy, mówi, że w locie, można złapać żadnej ryby, najważniejsze tutaj – doświadczenie. Rzeczywiście, w ostatnich latach można zaobserwować nahlystovikov na jeziorach i rzekach nizinnych, łowienie płoci a nawet karpie.

Jakie są zalety sztucznych much?

Prawie wszędzie, rybacy, używając fly-wędkarskiego, opuszczony naturalne przynęty: pasikoniki, chrząszcze, ćmy, osy. To dlatego, że muchy na pstrąga i lipienia łatwiejszego podłączenia się do lub kupić niż mieć nadzieję, że odpowiednie owady są tam i zostanie złapany. Ale gdzie ich szukać wiosną lub późną jesienią? Tak i niewygodne bałagan z nimi. Ciało owada jest mało prawdopodobne, aby przetrwać dłużej niż dwa ukąszenia. Gdzie mogę znaleźć numer osy czy ćma? Sztuczne przynęty jest przede wszystkim praktyczne. Ponadto, ryby nie ma znaczenia, że brakowało. Podczas niedoboru żywności, ona pecks na zasadzie „pierwszy grab, a potem zobaczymy.” Po drugie, wiele gatunków, w tym lipienia, są znane ze swoich kaprysów. Dzisiaj jest gryzienie muchy na jednym, a jutro będzie chciała innego. Dlaczego tak się dzieje nie jest znana, ale fakt zauważył wszystkich doświadczonych nahlystoviki. Dlatego w swoich boksach zawsze z kilkunastu różnych sztucznych przynęt.

Muchy na lipienia

Wybór muchę do lipienia, trzeba wziąć pod uwagę szereg cech zachowania ryb. Gatunek ten preferuje małe owady. To oni sprawiają, że wzrost ryb do powierzchni wody. Dlatego większość z ciepłym sezonie lipienia nie jest wystarczająco duży „sucha mucha” ze szczotkami i skrzydeł. kolor przynęty pick jasny, jasny – żółty, pomarańczowy, czerwony. Catchability leci na lipienia jest prawie zawsze mają dużą głowę złoty koralik. Z zadowoleniem przyjęła obecność skrzydłach piór. Wczesną wiosną przed lotem larwy owadów pokazać mimiki grzeczne „mokrych much. Co dziwne, ale najbardziej skutecznym sposobem użycia haków, owinięte w kolorowe nici.

Latać wędkarskiego dla lipienia

Grayling rybacka w locie wymaga pewnej bieg. Pierwszym z nich jest łatwy pręt. Jej długość jest dobierana w zależności od odległości, do którego zostaną wykonane odlewy. I czynnik ten jest, oczywiście, zależy od szerokości stawu. Dno rzeki jest szerszy, oddanych sprawie.

Podczas korzystania z „suchą muchę” podczas łowienia lipienia lepiej jest użyć pływającego linię. Ale nie więcej niż do siódmej klasy. Jeśli rybacka prowadzona jest „na mokro” chorągiew, a następnie podjąć zmiennoprzecinkowych linii z końcówką zatonięcia. Jednak musimy kierować się charakterem przebiegu i szerokości stawu. Należy uważać na zatopienie całej długości strun tylko. Przynoszą do zera wszystkie odlewane i okablowanie. nie są one odpowiednie dla lipienia. Ostatnio nahlystovikov zyskuje popularność stożka przewód dziesięć metrów. Rybacy z siebie jest często nazywany jego „torpeda”. Najlepiej jest je złapać w głębszych obszarach korzystających nimfę.

Odcienie związane z ołowiu o grubości

Dla prawie zawsze długość smyczy żyłki o średnicy 0,2 mm. Ale tu trzeba od razu określić, że grubość smyczy muszą być zgodne z hakiem. Na przykład, z hakiem № 2,5 Monofilament 0,12 milimetrów jest nieefektywne i bezsensowne. smycz grubość 0,2 mm jest uzasadnione, aby umieścić, jeśli występuje tylko na łowiskach o niekorzystnych warunkach lub jeśli trofeum oczekuje poważnej instancji ryb.

Cechy sezonowy lipień

Muchy na lipienia na wiosnę często wykorzystywane nie latać i przędzenie rozwiązania. Zwiększając szanse dostać kęs drapieżnika. Fly fishing metoda staje się skuteczne tylko wtedy, gdy masa jest obchodzony lot owadów. W tym okresie, lipień dosłownie chwyta każdą przynętę z powierzchni wody. Z reguły jest to koniec maja lub w pierwszej dekadzie czerwca. W takich chwilach, to najlepiej, aby złapać „suche muchy.” Grayling dobrze reaguje na motyle imitacja, chrząszcze i koniki polne. Ale nie wiarygodne podobieństwa nie jest konieczne.

często „suche muchy” stosuje się w okresie letnim. Ale w niektórych wodach warto eksperymentować z zatonięcia nimfy, jak larwy. Ale wraz z nadejściem jesieni, sytuacja zmienia się dramatycznie. Wody stopniowo ochładza się, umywalki i lipieniowe w niższych warstwach, bliżej dna. Łowienie powierzchniowe przynęty sensu nic więcej. Tutaj można odkryć jeden tajny doświadczonego nahlystovikov. Nie zmieniają się lato „suche muchy”, robią ich „na mokro”. W jaki sposób? Bardzo proste – pokrywa gruba. Te nimfy, że w lipcu i na początku sierpnia były jak muchy powierzchniowe stają się zalane.

Knitting leci na lipienia

Fly Fishing jest uważany za bardzo twórczy. W dużej mierze dlatego, że praktycznie wszystkie rybackich entuzjastyczni ludzie sami spokojne wieczory drutach muchy. Oczywiście, jest to związane z faktem, że przynęta nie jest tanie. Ale większość self-made muchy więcej niż spełniać zachcianki lipienia. Oznacza to, że ukąszenie będzie więcej zabawy i haczyk – więcej. Nawiasem mówiąc, muchowe – prosty proces. Wymaga to jednak konkretne materiały i narzędzia, ale od dawna sprzedawane w sklepach rybackich.

Materiał na muchowe bardzo zróżnicowana. Ta wełna, sierść, pióra, włosy, lurex. Często rybacy zauważyli, że najlepszym lipień złapany w locie z głowicą – koralik. Jak to ryby i owłosione, i rejsu przynęty. Tak więc można stwierdzić, że leci do lipieniowych (zdjęć, które można zobaczyć w tym artykule) jest nadal bardzo specyficzny. Różnią się one od innych rodzajów przynęt do ryb, takich jak pstrągi i klenie.